Blog

« Späť

Bohu dala 3 týždne

Bohu dala 3 týždne

Nie je bežné, aby ľudia kládli ultimátum Bohu, Vicky Duffy bola ale zúfalá zo svojho života v depresii a navyše - neveriaca.

Vicky nemala život, ktorý by si s ňou chcel niekto vymeniť. Keď mala 5 rokov, sexuálne ju  zneužíval jej príbuzný a od 7-17tich jej brat. Od toho sa odvíjali všetky možné formy psychologických porúch, ktoré ju pravidelne navštevovali až po konečný pocit, že na planéte len zaberá priestor. Neschopná vyrovnať sa s minulosťou, násilím, zneužívaním a ich následkami padla do každej pasce - alkohol, drogy, seba ubližovanie rezaním a popálením. Na tele má doteraz 250 jaziev, z ktorých niektoré majú až 10 cm. Terapie nepomáhali. Každé zlepšenie trvalo maximálne 2 dni a potom upadla do ešte hlbšej depresie. V 27ich už bola naplno pod psychiatrickou liečbou ťažkými antidepresívami, no predsa akosi stále dúfala, že jej život sa zmení.

„Jednu nedeľu ma pozvali do kostola. Ja som nebola vychovávaná ako veriaca ani nič podobné... Hoci som bola vo viacerých kostoloch, teraz som zažila niečo iné. Objala ma láska a pokoj hneď, ako som vošla dvermi. Ani som nevedela, či vlastne a ako verím v Boha, keďže som Ho celý život obviňovala z toho, čo sa mi stalo. Žiadne lieky mi doteraz nepomohli cítiť sa tak dobre, ako som sa cítila teraz. Depresia neodišla úplne, ale negatívne myšlienky neboli až také silné ako stále. Pre iných by to bola len malá zmena, ale ja som videla obrovský pokrok, ktorý trval celé týždne.“

Po niekoľkých týždňoch si Vicky kúpila Sväté Písmo a otvorila priamo na Mk 5,1-19: časti o mužovi, ktorý si sám ubližoval, bol psychicky chorý a Ježiš ho okamžite uzdravil. Mnohých ľudí by to povzbudilo, Vicky to však poriadne nahnevalo. Bibliu hodila o zem a začala kričať na Boha nevyberaným spôsobom a vyčítať mu, ako ju môže nechať tak, keď zjavne niekoho podobného dokáže uzdraviť. Povedala Mu (slušne povedané):

„Život nemá takto vyzerať. Nechcem byť mentálne chorá. Dávam Ti tri týždne na to, aby si mi dal odpovede.“ Potom ju prešli všetky pochybnosti o Bohu a začala ho prosiť o pomoc a modliť sa. Za 1 a pol týždňa sa Vickin život zmenil od základov. Po duchovnej obnove sa rozhodla osobne prijať a uveriť v Pána Ježiša Krista. S Božou pomocou sa začala učiť ako sa vyrovnať s minulosťou, odpustiť tým, ktorí jej ubližovali a zneužívali a žiť slobodne od nenávisti a túžbe po pomste.

„S pomocou Ducha Svätého som odpustila  tyranom môjho života a teraz som žijúcim svedectvom o tom, že odpustenie funguje. Som úplne uzdravená v každej oblasti môjho života. V Apríli 1999 som sa vydala za úžasného veriaceho mladého muža a som naozaj udivená z toho, čo Boh dokáže urobiť."

"A to isté môže urobiť pre každého - jediné, čo musíš urobiť je myslieť to s Ním vážne! Nemusíš byť obeťou svojich okolností alebo minulosti. Namiesto toho, aby si bol obeťou svojho života, sa môžeš stať víťazom. A Boh chce, aby si získal víťazstvo.“

Skutočný príbeh Vicky Duffy, New Jersey,USA (preložené a skrátené z originálu)

 

Komentáre

Najnovšie články

Ako sa Boh stará

Ako sa Boh stará

Boh má rôzne spôsoby ako nás posunúť správnym smerom a urobiť v našom živote niečo veľké, na čo by sme si my nikdy netrúfli. A hoci ako vždy - je to to najlepšie, čo sa nám mohlo stať, len ťažko by sme sa dali na to prehovoriť. V tomto skutočnom príbehu si použil male 13 ročné dievčatko a jej 3 súrodencov, aby kompletne zmenil život ôsmim ďalším ľuďom vrátane ich rodičov.
Bohu dala 3 týždne

Bohu dala 3 týždne

Nie je bežné, aby ľudia kládli ultimátum Bohu, Vicky Duffy bola ale zúfalá zo svojho života v depresii a navyše - neveriaca.
Boh neopúšťa

Boh neopúšťa

Môže sa zdať, že je koniec. Všetky možnosti sme vyčerpali a už neostáva nič. Ale Boh neopúšťa nikdy a vždy má záložný záchranný plán. Záleží mu na každom z nás a aj v tých najťažších situáciách je prítomný s novou nádejou a riešením. O tom je aj svedectvo mladej ženy Ginny z Midwest USA:
Veľký týždeň: Pôst dôvery

Veľký týždeň: Pôst dôvery

„Láska všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ Dá sa to? Zniesť ďalšiu bolesť, sklamanie, skúšku, stratu? Veriť, keď sa zdá- a to úplne, že niet riešenia, nádeje a šance? Vydržať to, prežiť a prechádzať cez skutočné „peklo“?
5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

"Láska nie je nehanebná, nerozčuľuje sa a nemyslí na zlé." Skutky začínajú v mysli.
4. pôstny týždeň: Pôst pokory

4. pôstny týždeň: Pôst pokory

"Láska sa nevypína,nevystatuje a nie je sebecká." Kor 13,4 Úprimná a skutočná láska je skromná, nenadutá, miluje a robí dobro nezištne. Samozrejme, každý z nás túži po uznaní, pekných slovách a hoci sme akokoľvek vyrovnaní a silní, kritika nás zamrzí.
3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

"Láska nezávidí." Mnoho ľudí si myslí, že závisť sa ich netýka. Keď sa ale položí otázka v znení: "Dokážeš sa úprimne tešiť z úspechu iných?", ich presvedčenie sa rýchlo zmení.
2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

Nie je nič krajšie ako mať milé srdce - srdce plné milosti, dobroty, lásky. Prvým krokom je byť trpezlivý a zdržať sa neláskavých prejavov- kritiky, negatívnych giest, mimiky, sarkazmu, irónie, neúctivých prejavov. Druhým krokom je prejaviť dobrotivosť.
Pôstna výzva lásky

Pôstna výzva lásky

Pôst pre mnohých evokuje zriekanie sa jedla, zábavy a vecí, ktoré máme radi. Možno to bude znieť veľmi nezvyčajne, ale za pôstom sa skrýva niečo iné ako odriekanie a smutné pohrúženie.
Ako zmeniť toho druhého

Ako zmeniť toho druhého

Chceme pre toho druhého len to najlepšie- či už je to priateľka, manžel, súrodenec, rodič alebo naše dieťa. Vidíme, kde potrebuje zmenu, čo robí zle a aké to má následky. A--- väčšinou aj vieme presne, čo by mal urobiť, aby sa "polepšil", zmenil a napravil. Chceme to preňho z lásky.
Os Hillman: Rozhodnutia založené na poslušnosti Bohu vs. skúsenosti a schopnosti

Os Hillman: Rozhodnutia založené na poslušnosti Bohu vs. skúsenosti a schopnosti

"Hneď, ako začujete zvuk vojnového pochodu vo vrcholcoch stromov, pohnite sa do boja." 1 Krn 14,15a
Žena a kňaz

Žena a kňaz

Medzi mojimi známymi a priateľmi sú aj kňazi. Niektorí sú mi zvlášť blízki, lebo ma podržali, pomohli mi a viedli ma, dali mi zakúsiť pochopenie a prijatie. Sú mladí, v strednom veku i staručkí. Je vzácne a krásne nájsť aj v kňazovi blízkeho priateľa, ale my ženy by sme mali pri tom mať na zreteli jednu vec.
Zvonenie na poplach vo vzťahu

Zvonenie na poplach vo vzťahu

Sú situácie, o ktorých vieme, že sú nebezpečné – tak, ako keď sa niekto hrá so zápalkami v stodole plnej suchého sena. Stačí iskrička... Aj vo vzťahoch sa potrebujeme naučiť myslieť dopredu, myslieť na následky.
Keď padá vzťah, treba ho chytať

Keď padá vzťah, treba ho chytať

Zdá sa, že vzťahy nepožívajú vysokú mienku spoločnosti... Ak by ľudia videli padať vzácnu čínsku vázu, bez váhania by sa väčšina snažila zachytiť ju. Keď vidíme, že sa rozpadá vážny vzťah či manželstvo, zvykneme sa pri tom len prizerať a čakať ako to dopadne.
Hádaj, kto sa za Teba neustále modlí

Hádaj, kto sa za Teba neustále modlí

Ak sa Ti zdá, že nemáš žiadnu oporu, nevieš na koho sa obrátiť alebo len nemáš odvahu vôbec niekoho poprosiť o pomoc- je tu niekto, kto sa za Teba modlí stále- a stále to aj bude robiť.
Suvenír, ktorý môže zmeniť život

Suvenír, ktorý môže zmeniť život

Chvála Bohu už aj Slováci môžu chodiť pravidelne na dovolenky nie "na maltu", ale skutočne si oddýchnuť a trošku spoznať svet. To nové, čo nás možno uchváti a bude fascinovať ale nemusí byť najlepšie aj vziať domov či venovať kúsok z neho blízkym.
Prečo sa žena rada do všetkého montuje

Prečo sa žena rada do všetkého montuje

Manžel montuje a ona idúc okolo nezabudne podotknúť, že možno bolo lepšie dať to o milimetrík vyššie... Zanedlho už stojí a pozerá milovanému mužíčkovi cez plece a v peknej hlavičke sa rýchlo tvorí predstava a rastie túžba len troška pridržať ten skrutkovač ... alebo ešte lepšie vyrvať mu ho z ruky a skúsiť to sama...
Uzdravenie vnútorných zranení: Princípy

Uzdravenie vnútorných zranení: Princípy

Ako sme už povedali o vnútorných zraneniach – sú to zranenia reálne a bolestivé, ku ktorým môžeme prísť na rôznych miestach od rôznych ľudí či skupín ľudí. Nie je potrebné na sebe hľadať problémy – skôr riešiť problémy, ktoré si uvedomujeme, že máme. Ak prežívame nejakú neschopnosť – Božie Slovo hovorí "Všetko môžem v tom, ktorý ma posilňuje.", preto treba jednať s negatívnymi pocitmi, ktoré nedokážeme ovládať a ničia nás.
Vnútorné zranenia nielen vo vzťahu: Princípy

Vnútorné zranenia nielen vo vzťahu: Princípy

Nejde o to, aby sme sa ľutovali, ale nikto z nás v tomto nedokonalom svete nemal dokonalé prostredie, výchovu, priateľov a zážitky, a tak sme si museli vedome či podvedome vybudovať istý spôsob ako reagovať a prežiť. Mnohokrát sme ale čo-to od života utŕžili aj pokiaľ ide o naše vnútro.