Blog

« Späť

Bohu dala 3 týždne

Bohu dala 3 týždne

Nie je bežné, aby ľudia kládli ultimátum Bohu, Vicky Duffy bola ale zúfalá zo svojho života v depresii a navyše - neveriaca.

Vicky nemala život, ktorý by si s ňou chcel niekto vymeniť. Keď mala 5 rokov, sexuálne ju  zneužíval jej príbuzný a od 7-17tich jej brat. Od toho sa odvíjali všetky možné formy psychologických porúch, ktoré ju pravidelne navštevovali až po konečný pocit, že na planéte len zaberá priestor. Neschopná vyrovnať sa s minulosťou, násilím, zneužívaním a ich následkami padla do každej pasce - alkohol, drogy, seba ubližovanie rezaním a popálením. Na tele má doteraz 250 jaziev, z ktorých niektoré majú až 10 cm. Terapie nepomáhali. Každé zlepšenie trvalo maximálne 2 dni a potom upadla do ešte hlbšej depresie. V 27ich už bola naplno pod psychiatrickou liečbou ťažkými antidepresívami, no predsa akosi stále dúfala, že jej život sa zmení.

„Jednu nedeľu ma pozvali do kostola. Ja som nebola vychovávaná ako veriaca ani nič podobné... Hoci som bola vo viacerých kostoloch, teraz som zažila niečo iné. Objala ma láska a pokoj hneď, ako som vošla dvermi. Ani som nevedela, či vlastne a ako verím v Boha, keďže som Ho celý život obviňovala z toho, čo sa mi stalo. Žiadne lieky mi doteraz nepomohli cítiť sa tak dobre, ako som sa cítila teraz. Depresia neodišla úplne, ale negatívne myšlienky neboli až také silné ako stále. Pre iných by to bola len malá zmena, ale ja som videla obrovský pokrok, ktorý trval celé týždne.“

Po niekoľkých týždňoch si Vicky kúpila Sväté Písmo a otvorila priamo na Mk 5,1-19: časti o mužovi, ktorý si sám ubližoval, bol psychicky chorý a Ježiš ho okamžite uzdravil. Mnohých ľudí by to povzbudilo, Vicky to však poriadne nahnevalo. Bibliu hodila o zem a začala kričať na Boha nevyberaným spôsobom a vyčítať mu, ako ju môže nechať tak, keď zjavne niekoho podobného dokáže uzdraviť. Povedala Mu (slušne povedané):

„Život nemá takto vyzerať. Nechcem byť mentálne chorá. Dávam Ti tri týždne na to, aby si mi dal odpovede.“ Potom ju prešli všetky pochybnosti o Bohu a začala ho prosiť o pomoc a modliť sa. Za 1 a pol týždňa sa Vickin život zmenil od základov. Po duchovnej obnove sa rozhodla osobne prijať a uveriť v Pána Ježiša Krista. S Božou pomocou sa začala učiť ako sa vyrovnať s minulosťou, odpustiť tým, ktorí jej ubližovali a zneužívali a žiť slobodne od nenávisti a túžbe po pomste.

„S pomocou Ducha Svätého som odpustila  tyranom môjho života a teraz som žijúcim svedectvom o tom, že odpustenie funguje. Som úplne uzdravená v každej oblasti môjho života. V Apríli 1999 som sa vydala za úžasného veriaceho mladého muža a som naozaj udivená z toho, čo Boh dokáže urobiť."

"A to isté môže urobiť pre každého - jediné, čo musíš urobiť je myslieť to s Ním vážne! Nemusíš byť obeťou svojich okolností alebo minulosti. Namiesto toho, aby si bol obeťou svojho života, sa môžeš stať víťazom. A Boh chce, aby si získal víťazstvo.“

Skutočný príbeh Vicky Duffy, New Jersey,USA (preložené a skrátené z originálu)

 

Najnovšie články

Duchovný otec – fráza alebo skutočnosť

Duchovný otec – fráza alebo skutočnosť

Kňaz by mal... Byť taký či onaký a robiť to či ono... A – hlavne – by NEMAL robiť to či ono... Samozrejme.
Zradení

Zradení

Žiaľ, občas musím vidieť úžasných ľudí trpieť. Oni verní, hlbokí, úprimní ostali zranení, zradení...sami. Nedokážem vstúpiť do tej samoty. Je to tá, ktorej chýba životný partner, miesto, kde patrí iba on či ona a aj dobrí priateľ a priateľka je tu primálo.
Šľachtická rošáda-parádny tip na leto

Šľachtická rošáda-parádny tip na leto

Miranda Hawthornová mi asi bola súdená. Nielen kvôli tomu, že som v Londýne bývala na Hawthorn Avanue, ale najmä kvôli jej sympatickej, trošku rebelantskej povahe.
Dôvera vo vzťahu

Dôvera vo vzťahu

Dôvera je v každom kladnom vzťahu nevyhnutnou súčasťou, žiaľ, bežne vo vzťahoch - a teraz hovorím o tých partnerských, vôbec nebýva samozrejmosťou.
9 Krokov k budovaniu dôvery

9 Krokov k budovaniu dôvery

Dôvera je nevyhnutná pre budovanie dobrých vzťahov, úspešnej spolupráce a kultúry úcty. Bez dôvery láska nedokáže existovať.
Život, v ktorom strach nemá miesto - skutočný príbeh

Život, v ktorom strach nemá miesto - skutočný príbeh

Nemyslím, že by som bola zo začiatku vyslovene bojko, hoci prejavy ako poriadna tréma, strach zo včiel, z husí, z hlbokej vody a kde aké iné „menšie“ strachy som mala od kedy si pamätám. Nejako som to nikdy neriešila, pretože sa mi to zdalo normálne.
Ako sa zbaviť strachu

Ako sa zbaviť strachu

Strach nevyzerá až tak hrozne, ako v skutočnosti je. Snaží sa nám nahovoriť, že je dobrý a pomáha nám, ba dokonca nás ochraňuje - ale opak je pravdou. Nie – nehovoríme tu o inštinkte, ktorý nás prirodzene varuje pred nebezpečenstvom, ani o bázni- rešpekte pred veľkosťou niekoho či niekoho, ale o tom viac- či menej zväzujúcom a skľučujúcom pocite bezradnosti, bezmocnosti, paniky alebo fóbie.
Modlitba za uzdravenie zo strachu

Modlitba za uzdravenie zo strachu

Táto modlitba nadväzuje na článok vysvetľujúci jednotlivé kroky potrebné k uzdraveniu zo strachu. Odporúčame ho prečítať ako prvý: Ako sa zbaviť strachu   Drahý Trojjedinný Bože,...
Ako sa modliť za záchranu manželstva

Ako sa modliť za záchranu manželstva

Manželstvo je krásny dar, ktorý chce diabol zničiť. Používa každý spôsob, aby spôsobil aspoň malú trhlinku, cez ktorú by manželov mohol pomaličky, ale predsa úplne odlúčiť. Napriek tomu, je tu Boh, ktorý je verný a stojí za každým manželstvom. Ak Ho do nášho vzťahu zavoláme, dovolíme mu tým, aby nám pomohol.
Modlitba za záchranu manželstva

Modlitba za záchranu manželstva

Táto modlitba má pomôcť ukázať ako sa modliť za záchranu manželstva a ako sa otvoriť Božej pomoci a vedeniu.
Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Zachránené manželstvo - Crystalin príbeh

Príbeh mladej ženy Crystal o záchrane jej manželstva.
Manžel prikrytý modlitbou

Manžel prikrytý modlitbou

Tento blog nepíšem preto, že by som chcela rozdávať rozumy. Pokračujem v písaní, pretože túžim šíriť niečo, čo ma veľmi zasiahlo- posolstvo vety jedného manžela, ktorý napísal predhovor ku knihe svojej manželky a ukončil ho slovami : „Tvoj modlitbou krytý manžel“.
Ako sa Boh stará

Ako sa Boh stará

Boh má rôzne spôsoby ako nás posunúť správnym smerom a urobiť v našom živote niečo veľké, na čo by sme si my nikdy netrúfli. A hoci ako vždy - je to to najlepšie, čo sa nám mohlo stať, len ťažko by sme sa dali na to prehovoriť. V tomto skutočnom príbehu si použil male 13 ročné dievčatko a jej 3 súrodencov, aby kompletne zmenil život ôsmim ďalším ľuďom vrátane ich rodičov.
Bohu dala 3 týždne

Bohu dala 3 týždne

Nie je bežné, aby ľudia kládli ultimátum Bohu, Vicky Duffy bola ale zúfalá zo svojho života v depresii a navyše - neveriaca.
Boh neopúšťa

Boh neopúšťa

Môže sa zdať, že je koniec. Všetky možnosti sme vyčerpali a už neostáva nič. Ale Boh neopúšťa nikdy a vždy má záložný záchranný plán. Záleží mu na každom z nás a aj v tých najťažších situáciách je prítomný s novou nádejou a riešením. O tom je aj svedectvo mladej ženy Ginny z Midwest USA:
Veľký týždeň: Pôst dôvery

Veľký týždeň: Pôst dôvery

„Láska všetko znáša, všetko verí, všetko dúfa, všetko vydrží.“ Dá sa to? Zniesť ďalšiu bolesť, sklamanie, skúšku, stratu? Veriť, keď sa zdá- a to úplne, že niet riešenia, nádeje a šance? Vydržať to, prežiť a prechádzať cez skutočné „peklo“?
5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

5.pôstny týždeň: Pôst dobrých myšlienok

"Láska nie je nehanebná, nerozčuľuje sa a nemyslí na zlé." Skutky začínajú v mysli.
4. pôstny týždeň: Pôst pokory

4. pôstny týždeň: Pôst pokory

"Láska sa nevypína,nevystatuje a nie je sebecká." Kor 13,4 Úprimná a skutočná láska je skromná, nenadutá, miluje a robí dobro nezištne. Samozrejme, každý z nás túži po uznaní, pekných slovách a hoci sme akokoľvek vyrovnaní a silní, kritika nás zamrzí.
3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

3.pôstny týždeň: Pôst dobroprajnosti a boj proti závisti

"Láska nezávidí." Mnoho ľudí si myslí, že závisť sa ich netýka. Keď sa ale položí otázka v znení: "Dokážeš sa úprimne tešiť z úspechu iných?", ich presvedčenie sa rýchlo zmení.
2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

2.pôstny týždeň: Pôst dobrotivosti

Nie je nič krajšie ako mať milé srdce - srdce plné milosti, dobroty, lásky. Prvým krokom je byť trpezlivý a zdržať sa neláskavých prejavov- kritiky, negatívnych giest, mimiky, sarkazmu, irónie, neúctivých prejavov. Druhým krokom je prejaviť dobrotivosť.