BLOGY... čo na srdci, to na jazyku.

« Späť

Baví ma

Vonku to vonia, a preto si myslím, že dozrel čas na blog. Nedá sa síce povedať, že by nebolo posledné týždne o čom, skôr nebolo ako, alebo skôr nebola odvaha pozrieť tvárou v tvár niektorým veciam a dať ich na papier.

 

Napísané veci niekedy vyzerajú ešte horšie ako povedané. Je to také definitívnejšie. Pri vyslovení zvuk slov zanikne niekde v minulosti a vy sa môžete opäť tváriť akoby nikdy nezazneli (hoci všetci vieme, že zazneli a naozaj to bude len tvárenie). Pri napísaní slov sa k nim môžete vrátiť znovu a znovu. A to sa mi momentálne nepáči. Preto zámerne nebudem hovoriť o veciach, ktorým ešte stále nechcem dať pečať napísania.

Chcem vám povedať, že ma baví vietor vo vlasoch, aj keď Dorke spraví extra super natupírovaný účes, na ktorý sa ponosuje, a ja sa tiež nakoniec pri pohľade do zrkadla nezdržím úsmevu…

Baví ma slnko, ktoré sa konečne prebije až pod košeľu, zohrieva a nech sa tvárim ako chcem, urobí môj deň krajším, príjemnejším a teplejším.

Baví ma chodník do Kolačína, lebo vždy viem, že na jeho konci čakajú dve možnosti – buď skvelá spoločnosť priateľov na salaši, alebo chladená a príjemná chuť kofoly alebo iného moku v krčme predávaného. Dnes si vychutnám prvé tohtoročné pifo v spoločnosti mojich skvelých kamošiek. To ma baví na živote, že keď človek chce, tak aj tie najbežnejšie a zdanlivo obyčajné veci môžu “chutiť” skvele!

Baví má zelená farba. Akosi abstraktne som cítila, že mi už od polovice septembrea chýbala, ale až keď ju vidím, uvedomujem si, ako veľmi. Ešte aj Jenny to v kombinácii so zelenou akosi lepšie pristane.

Bavia ma moje nové ružové náušnice od Domči, nech si kto chce čo chce vraví, pretože iba ja presne viem, čo znamená to, že ich mám :).

Baví ma nadýchnuť sa jari a len tak vystriedať pravú s ľavou a spraviť ďalší krok… vpred.

Bavia ma novodubnické sakury a zakvitnuté stromy, lebo ich krása naznačuje, že tu ide o niečo viac, než len o to, čo vidíme očami. Zahľadieť sa do koruny stromu, ktorý je obsypaný kvetmi poteší v každom ohľade.

A hoci je pár vecí, ktoré nechcem napísať, aby sa nestali príliš hrozivo skutočnými, baví ma žiť, hlboko sa spoliehať na to, že môj Boh je so mnou, vložiť všetku svoju malosť do jeho odpustenia, staviť na Neho všetko to, čo mám, v čo dúfam, v čo sa nádejám.

Baví ma veriť viac Jemu ako sebe, hoci to je často riadne náročné. Pretože viem, že On chce pre mňa lepšie, než ja sama pre seba. Ja by som príliš často chcela niečo trochu dobré hneď, radšej než počkať na to najlepšie. Baví ma učiť sa kráčať vo viere s voňavým vetrom v chrbte a zeleným naokolo, so skvelými ľuďmi po boku, s radosťou z obyčajných vecí, ako je spoločné pivo s niekým, prechádzka, výlet, proste čas pre to, čo je naozaj dôležité. Baví ma žiť.

Komentáre
Najviac sa ma pobavila s tou vetou: "Napísané veci vyzerajú horšie ako povedané". Je to aj môj názor. Keď niečo poviem, to aj počujem a mám šancu skôr na to reagovať.
Odoslané 29.4.2012 11:06.
a.. bavilo ma čítať Tvoj blog emoticon taký krásny, jednoduchý, milý a zároveň umelecký emoticon
Odoslané 29.4.2012 18:48.
ďakujem za povzbudenie - aby ma bavilo žiť svoj život. S radosťou kráčať. vo viere. Vďaka emoticon
Odoslané 29.4.2012 19:14.
Zuzanka, to sa ti aj podarí, a radosť ťa bude sprevádzať celý život, ak ťa neprestane baviť "milovať".
Odoslané 29.4.2012 19:25 ako reakcia na Zuzana Komendová.
emoticon vďaka emoticon. Teším sa tomu veľmi! Dnes sa podarila aj parádna prechádzka a pivko s kamoškami mojimi najmilšími, tak parááádne emoticon.
Odoslané 29.4.2012 19:57 ako reakcia na Sidónia Pálenkášová.
Janka tie tvoje nausnicky by som chcela vidiet. Ja mam na nausnicky slabost. :-)
Odoslané 29.4.2012 20:16.
asi sa sem nedá vložiť fotka emoticon, inak by som ukázala. Ale už čoskoro bude webstránka, odkiaľ s budú dať aj pozrieť aj objednať. Vyrába ich moja kamarátka totiž.
Odoslané 29.4.2012 20:46 ako reakcia na Veronika Florkova.
ooo. :-) neviem sice ci si kupim ale som na ne zvedava velmi
Odoslané 29.4.2012 21:08 ako reakcia na Janka Guričanová.
toho nevypovedaného je tu viac ako napísaného
napísané je super.
žasnutie nad obyčajnými vecami, je to, čo svetu pomaličky začína chýbať.
... prosím Boha aby priložil uzdravujúcu dlaň tam kde to taak bolí.
Odoslané 30.4.2012 5:46.
ďakujem, Janka, aj mňa baví voňať a milovať :-))
Odoslané 30.4.2012 8:04.
.... a zas ma baví usmievať sa
Odoslané 30.4.2012 22:34.

Aktivity

august 10
Zita Podhradská komentoval príspevok od autora Janka Guričanová, blog Potešila som sa, keď som tu našla aj kňazské požeh....
17:28
august 9
Janka Guričanová komentoval príspevok od autora Stefan Patrik Kovac, blog Skôr som odoslala, než som dokončila myšlienku: Ni..., v Stefan Patrik Kovac.
18:16
Stefan Patrik Kovac komentoval príspevok od autora Janka Guričanová, blog Treba hovoriť o svojich potrebách a ešte viac o sv....
12:13
Janka Guričanová napísal nový príspevok, blog Blízkosť.
23:55
júl 30
Janka Guričanováaktualizovaný blog, Som rozmaznané decko....
15:17
Janka Guričanováaktualizovaný blog, Som rozmaznané decko....
12:48
Janka Guričanová napísal nový príspevok, blog Som rozmaznané decko....
10:55
júl 28
Jana Znášiková komentoval príspevok od autora Janka Guričanová, blog Jani, nepoznáme sa osobne, ale ja mám už neviemkoľ....
23:54
júl 28
Zita Podhradská komentoval príspevok od autora Janka Guričanová, blog V poslednom čase som zistila, že je jednoduchšie v....
15:28
júl 27
Janka Guričanová komentoval príspevok od autora Janka Guričanová, blog Ďakujem, Mária-Irma :). Myslím, že tá posledná ve....
14:28
Odoberať aktivity Janka Guričanová. (Otvorí sa v novom okne)

KTO SOM JA :)


Celý profil
Najväčšou prehrou je nikdy sa nepokúsiť.

Janka patrí aj do:

Priatelia

Anna Václavová
Eva Vráblová
Štefan Hrbček
Martin Lojek
Mária-Irma Danieliszová
Mária Timková
Marika Janusová
tomáš ján kuník

STENA: myšlienky, nápady, otázky

Musíte byť priateľ s Janka, ak chcete napísať na jej Wall Požiadajte Janka, aby sa stal Vaším priateľom.
Neviem, či toto poviem dosť presne, ale to, čo si o sebe myslíš, odráža to, akému Bohu si uveril.
Odoslané 23.10.2013 20:55.
Mám radosť, že môžem zažívať dni, kedy pociťujem, aký veľký rozdiel je kráčať vo vlastnom zjavení od Pána, ktoré plynie z osobného vzťahu s Ním, v porovnaní s kráčaním v zjavení a pomazaní iných. Je skvelé počúvať dobré kázne a čítať výborné knihy, ale nedá sa to porovnať s osobným dialógom s Bohom. Čo chcem povedať je vlastne to, že ani tá najlepšia kázeň od najlepšieho kazateľa, ani tá najlepšia kniha od najlepšieho spisovateľa, nemôže nikdy suplovať a nahradiť tvoje osobné bytie s Bohom, počúvanie a kladenie otázok, očakávanie odpovedí a hľadanie riešení pre svoj život pred Jeho tvárou. Nikdy si to nedajte vziať. Ničím a nikým.
Odoslané 22.10.2013 9:50.
Milujem, keď mi Boh niečo šušká do uška, a následne si pustím kázeň, kde presne to, na čo som prišla s Ním, zaznie. Alebo dostanem do rúk knihu, kde je to celé vysvetlené ešte o niečo obšírnejšie, aby mi to konečne naozaj dalo zmysel. Milujem, keď kazateľ začne kázať, a na jednej strane sú to veci nové, a na druhej v srdci viem, že "Ó, Pane, o tomto sme predsa len pred chvíľou spolu hovorili!" Cool. To znamená, že nemlčí, a že ja nie som celkom hluchá a to ma baví!
Odoslané 22.10.2013 8:43.
Takže, přátelé, zajtra 8:00 kontrolné sono pred operáciou :). Ak ešte stále máte vieru, že operácia nemusí byť a máte chuť na písomný dôkaz o žlčníčku bez kamienkov, dnes je čas modliť sa :). Už ma pomazali, vyspovedali, aj umrieť môžem, ale ešte sa mi nesce :) :) :). Ani pod ten nôž sa mi nesce :). A Ježiš je môj uzdravovateľ v každej situácii, aj teraz.
Odoslané 8.5.2013 18:34.
ďakujem za modlitby :). Bude to "klasika", v pondelok ma režú :). Chcem byť čím skôr doma a okej, takže kľudne sa modlite aj ďalej :) :) :).
Odoslané 10.5.2013 14:08.
Janka, don´t afraid! Dá sa bez toho žiť a naopak, veľa iných problémov, netušiac o súvislostiach, zmizlo. Aj moje povolanie bolo pred učiteľovaním pri lôžku, a mne to ešte robili klasickým rezom , ktorý sa volal Režuchova hokejka- podľa primára, ktorý ňou špatil dámy, ktoré chceli doživotne nosiť bikiny...Ale starý pán povedal: keď to raz otvorím, chcem vidieť všetko- aj žalúdok, "slepáka" a pankreas. Toho "slepáka" mi vybral tiež. Dnes to robia ako na páse. Napriek tomu som aj ja pred prijala sviatosti, keby sa bolo Pánovi ľúbilo zavolať ma....ale ešte som bola planina planá, tak tu oxidujem dodnes a len Ob vie, na čo je to dobré...:) posielam Ti ruženček.
Odoslané 9.5.2013 14:02.
Modlím sa, Janka, ak teda má byť tá "klasika" - operácia - Boh uzdravuje aj takým spôsobom, som toho svedkom:o) som zdr.sestra:o) ide mu to perfektne, žehná lekárov...a stojí pri nich (je v nich:o) Nebojme sa - On víťazí a myslím, že teba chce ešte tu dolu:o)
Odoslané 9.5.2013 9:46.
Boh zobudil našu generáciu so zámerom. Nechce, aby tí po nás boli generáciou bez mám a otcov (duchovne i fyzicky). Zodpovednosť, ktorú nám zveril je veľká. Postavil nás pred generáciu, ktorá je hladná a smädná po Bohu. Nestačí, že prežili Boží dotyk. Majú byť generáciou, ktorá vyrastie v otcov a mamy s bohatým dedičstvom, pevným zakorenením v Bohu, schopnou rozmnožiť a odovzdať ďalej všetko, čo dostali, prijali, zakúsili vo vzťahu s Otcom.
Odoslané 3.4.2013 9:14.

Tento príspevok vidia iba moji priatelia.

Tento príspevok vidia iba moji priatelia.

Ukazujem 1 - 7 z 47 výsledkov.
z 7