« Back

Trestný čin.

Trestný čin.

V Taliansku vychádzať z domu bez vážnych dôvodov (do práce, na nákup, k lekárovi, je povinnosťou udržiavať odstup aspoň 1 meter) je trestným činom. V meste je polícia. Naša starostka zakázala chodiť do parkov a na pláže. Len dodržiavaním takýchto pravidiel porazíme koronavírus.

Modliť sa možno aj doma. My sa modlievame spolu v priamom prenose cez sociálne siete.

Tí čo tvrdia, že v minulosti Cirkev nezatvárali kostoly atď. zabúdajú, že v minulosti mnohí zomierali len preto, lebo človek nevedel, ako treba dizenfikovať ranu. Žijeme v roku 2020! Nie v stredoveku!

Aj pápež odporúča rady talianskej vlády, ktoré sa osvedčili v boji proti koronavírusu v Číne.

Talianska televízia dávala rozhovor, cez internet, s 33 ročnou zdravotnou sestrou, ktorá robí v nemocnici kde sú chorí na koronavirus. Je tam aj dosť veľa mladých ľudí. Uspávajú ich a pripájajú na dýchací prístroj. Tá sestra povedala, že chodí iba do roboty a domov. Vôbec nevychádza von! Ona sa ani tak nebojí toho, že by sa mohla nakaziť. Bojí sa, že by ona mohla niekoho nakaziť. Svojich príbuzných atď.

Úpenlivo sa modlime za vlády Európy a vo Svete, aby spoločne prijali múdre rozhodnutia,... aby ich Duch Svätý viedol a sprevádzal!

V pondelok tu ešte nebol prísny zákaz vychádzania. Ako som uviedol inde na mojom blogu, vysielali sme Via Matris vo Facebook LIVE.

Na záver modlitby sme omylom prečítali posolstvo z februára 2020. Myslím, že je veľmi užitočné pre danú situáciu, ktorá medzitým nastala.