Dianie vo farnosti

« Back

Ako sme prežili Stretnutie so Svätým Otcom Františkom

Na stretnutie so Svätým Otcom Františkom v Šaštíne išli z našej farnosti dva autobusy, niektorí pútnici išli už v noci autami. Pápež tu slúžil sv. omšu na sviatok Sedembolestnej Panny Márie. Motto: „S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom“.


Tento deň bol pre nás jedinečným a obohacujúcim zážitkom. Napriek skorému vstávaniu, cestovaniu bez prestávky, či čakaniu v nekonečných radoch, sme sa cítili plní energie. Veľa energie nám dodával aj pohľad na chorých, starých, postihnutých ľudí, ktorí s radosťou a pokojom kráčali v dave ľudí. Je ťažké opísať pocity, ktoré sme v sebe mali, keď okolo nášho sektoru prešiel sám pápež František.
Vyžaroval z neho pokoj, pokora, skromnosť, láska. Sme vďační za jeho povzbudivé slová, ktoré nám povedal v kázni. Samotná omša bola pre nás tiež veľkým zážitkom. Bolo krásne vidieť pokope 50 000 ľudí, ktorí sa spolu modlia a chvália Boha svojím spevom. Ďakujeme Pánu Bohu za príležitosť zúčastniť sa na tejto púti a stretnúť sa s pápežom Františkom.


Rodina Zavoďančíková

 


Veľmi pekný zážitok! Napriek tomu, že sme čakali celú noc! Oplatilo sa. Prechádzal popred Nás Nebo na zemi! Netreba sa dať odradiť , len putovať, ako povedal sv.otec!


Rodina Vojtaššáková
 

Svätá omša odslúžená pápežom Františkom bola silným zážitkom. Akoby prosby, poďakovania, boli osobnejšie prednášané Bohu. Dav ľudí viackrát tlieskal počas kázne za vyslovené povzbudivé slová Sv. Otca. Napriek vysokému veku, únave, vyžaroval z pápeža pokoj, pokora k Bohu a k ľuďom. Boli sme svedkami tolerancie, lásky, spolupatričnosti, pokoja.

Rodina Šusteková

  

Som šťastná, že svätý otec František navštívil Slovensko a že sme mali možnosť stretnúť sa s ním, aj keď som nebola v jeho tesnej blízkosti a cesta nám dala poriadne zabrať. Svätý otec vyvolal vo mne dojem jednoduchého, skromného, dobrosrdečného človeka s rokmi a skúsenosťami nadobudnutou múdrosťou. Myslím, že nám má čo povedať a jeho odkaz, by sme si mali nosiť v srdci. Chcela by som ešte spomenúť a poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí boli veľmi milí, usmievaví a ochotní. Ďakujem.
 

Marianna Zavoďanová

posledná fotka sa po kliknutí zväčší.

počítadlo

nahlasenie zneuzivania

Výveska

 
 

 

FARNIK 33

pre Vás s láskou pripravujeme

FARNIK 32

FARNIK 31

FARNIK 30

FARNIK 29

FARNIK 28

FARNIK 27

FARNIK 26

FARNIK 25

FARNIK 24

FARNIK 23

FARNIK 22

FARNIK (staršie čísla)

 

Zodpovednosť za obsah:

SH - autor tohto textu je Štefan Hrbček, farár v Novoti

RH - autor tohto textu je Rastislav Hanečák, kaplán v Novoti

články od iných autorov sú podpísané menom a priezviskom, alebo organizáciou, ktorá informáciu odovzdala.

Pri prevzatých textoch je uvedený zdroj a prípradná redakčná úprava.

Farnosť NOVOŤ (starší WEB)