« Back

Ide o VŠETKO - Campfest 2012

Kvalitný multižánrový kresťanský festival CampFest aj v roku 2012 ponúka svojim návštevníkom širokú paletu zaujímavých a duchovne inšpiratívnych zážitkov, v prostredí ranča Kráľova Lehota. tlačová správa, 28.07. 2012

Campfest - ide o všetko

Uprostred leta sa v dňoch 2. - 5. augusta 2012, uskutoční už 14. ročník naddenominačného kresťanského festivalu CampFest, ktorý už tradične sídli na ranči Kráľova Lehota, na Liptove. Na štyri dni sa hudobné stany naplnia intenzívnym programom, ktorý poteší stálych návštevníkov, a ponúkne nové pohľady pre ľudí, ktorí sa odvážili zažiť CampFest po prvý krát.

Najväčším lákadlom z hudobného sveta je tento rok kapela Parachute band z Nového Zélandu, ktorá prinesie závan sviežosti a experimentálneho prístupu v hudobnej tvorbe moderného worshipu. Novým zjavom bude aj kapela Chaos Curb (UK), ktorá je výnimočná svojou formáciou – tvoria ju hudobníci známych kapiel Delirious?, [dweeb], Verra Cruz, BOSH a ďalších. Z Veľkej Británie sa tiež predstavia už známi dynamickí Four Kornerz, Faith Child s kvalitnou dávkou hip hopu, Galactus Jack (DJ, ktorý miluje tanečnú hudbu, ktorá oslavuje Ježiša), či Andy Mayo pre náročnejších návštevníkov. Príjemným spestrením budú kapely October Lights (HR) so svojou kombináciou ska, punku a rocku, alebo výnimočné spojenie kapely a spevokolu Lifesong Choir zo Srbska.

CampFest poskytuje nielen množstvo zábavy, ale aj príležitosť stíšiť sa a zastaviť. Takým miestom môže byť pre návštevníkov modlitebný stan Kotolňa, kde prebiehajú non-stop modlitby, striedajúce sa s rôznymi chválovými a modlitebnými tímami. Napriek masovému charakteru festivalu, je tu priestor aj pre vnútorné potreby jednotlivca. Bezpečný priestor pre rozhovor, modlitbu, slzy, odbornú pomoc, alebo možnosť spovede pre veriacich z katolíckej cirkvi, bude poskytovať Poradenské centrum počas celého festivalu.

Pre najmenších je starostlivo pripravený program v Detskom stane, pod vedením Ľ. Macekovej, za účasti profesionálnej herečky Ľ. Trenklerovej, či projektu Detskej misie. Zábavný a farebný program bude v štýle rôznych párty, deti budú súčasťou hľadania pokladu, alebo ich vtiahne príbeh z divadelnej produkcie des Jano. Ak by nestačil takto intenzívne naplnený program, k dispozícii sú na odreagovanie rôzne atrakcie ako vodný futbal, trampolíny, lukostreľba a mnohé ďalšie. Nakúpiť rôzne publikácie, CD, tričká a iné predmety, si budete môcť v špeciálnom Biznis stane.

O pohodlie a bezpečie všetkých účastníkov sa bude starať približne 170 dobrovoľníkov, pričom tento rok je k dispozícii nový pojazdný CBA FEST MARKET priamo na Campfeste, v ktorom bude možné zakúpiť čokoľvek na prežitie v campových podmienkach. Pre tých, ktorí sa z rôznych dôvodov nebudú môcť zúčastniť, prináša televízia LUX exkluzívne priame prenosy z večerných programov hlavného stanu. Ak by ste mali záujem stráviť kvalitne a zmysluplne štyri augustové dni plné hudby, slova a campu, k dispozícii sú (okrem predplatného) vstupenky aj priamo na mieste, s možnosťami rôznych zliav a vstupov aj na jeden deň.

Michaela Paštrnáková

organizátori: Mládež pre Krista – Slovensko

web: http://mpks.sk/campfest

facebook: http://www.facebook.com/CampFest.sk

udalosť: http://www.facebook.com/events/337920396281187/

 

Momentálne píšem adventné zamyslenia pre mužov zamerané na mužskú identitu a spiritualitu: rok 2018, rok 2017rok 2016, rok 2015, rok 2014.