Blogs

ICC podporuje prenasledovanú matku troch detí prostredníctvom maloobchodu

Hajaruya Peace je 26-ročná slobodná matka s tromi deťmi. Žije v Makindye Kosovo v Ugande. Peace, ktorá hovorí svahilsky, sa podelila o svoj príbeh s International Christian Concern / ICC/ "  Môj manžel ma vyhodil z domu, keď som sa "znovu narodila" 12. januára  2021,"  spomínala  . "Chcela som sa vrátiť do domu mojich rodičov, ale neprijali ma." ...
Read More About ICC podporuje prenasledovanú matku troch detí prostredníctvom maloobchodu »

Propaganda, strach a viera: ako Boh zachránil Severokórejčana

Timothy* zo Severnej Kórey vyrastal v strachu z kresťanov. Keď utiekol z krajiny, skončil v bezpečnom dome s Bibliou a krížom. Vystrašilo ho to - ale ukázalo sa, že to bol začiatok jeho cesty k spoznávaniu Ježiša. Toto je jeho príbeh a s tým vysvetlenie, prečo sú bezpečné domy - ktoré Open Doors financuje - také dôležité pri podpore severokórejskej cirkvi.
Read More About Propaganda, strach a viera: ako Boh zachránil Severokórejčana »

38 ľudí pochovaných v masovom hrobe, zmasakrovaní jednoducho preto, že boli kresťania.

Hromadný hrob bol 15 stôp široký, 30 stôp dlhý a 5 stôp hlboký. V ňom je 38 kresťanov, zavraždených vo svojich domovoch počas ďalšieho útoku militantov Fulani v strednej časti Nigérie. Duchovný Michael Cosmas Magaji prehovoril počas pohrebu a povzbudzoval smútiaci dav.  "Je pravda, že sme trpiaci, ale nie zdrvení,"   povedal.  "To znamená, že aj keď trpíme...
Read More About 38 ľudí pochovaných v masovom hrobe, zmasakrovaní jednoducho preto, že boli kresťania. »

Obnovenie identity: Mattiho snaha žiť život kresťana v Iraku

Matti (meno je zmenené) z Iraku sa narodil do kresťanskej rodiny a miluje Ježiša - ale v jeho občianskom preukaze je, že je moslim. To Mattimu zabránilo žiť život, ktorý chce žiť, vrátane možnosti mať vlastnú rodinu. A nie je jediným kresťanom, ktorého sa tento zákon týka. Ale vďaka vám právnici ako pán Youhanna môžu bojovať za obnovu ich pravej identity.
Read More About Obnovenie identity: Mattiho snaha žiť život kresťana v Iraku »

Ignorácia ľudskej dôstojnosti utečencov v Nemecku

Reprezentatívny prieskum o azylovej situácii 5 207 kresťanských konvertitov
Read More About Ignorácia ľudskej dôstojnosti utečencov v Nemecku »

Útok s kyselinou na kresťanského chlapca v Indii

16-ročného Nitisha Kumara minulý týždeň v severoindickom štáte Bihár napadli kyselinou, pričom mu spôsobili popáleniny na 60% tela.
Read More About Útok s kyselinou na kresťanského chlapca v Indii »

Útoky na kresťanov v Indii sú pravidelne natáčané - potom sú masovo zdieľané online s cieľom udržať nenávisť voči veriacim

Keďže si India v nedeľu 15. augusta pripomínala 74. výročie nezávislosti, kresťania a ďalšie náboženské menšiny v celej krajine hlásia rastúcu atmosféru netolerancie - ktorú vybičovali hinduistické extrémistické skupiny a využívajú na to sociálne médiá ako Facebook a WhatsApp
Read More About Útoky na kresťanov v Indii sú pravidelne natáčané - potom sú masovo zdieľané online s cieľom udržať nenávisť voči veriacim »

Preethe bolo po drsnom útoku odoprené ošetrenie

Preetha bola pri modlitbe s niekoľkými priateľmi tvrdo napadnutá - a potom jej kvôli viere odmietli ošetrenie v nemocnici. Tu je jej príbeh - aj informácia ako jej pomáhate a ako môžete podporiť ostatných veriacich, ktorí čelia rovnakému utrpeniu.
Read More About Preethe bolo po drsnom útoku odoprené ošetrenie »

Lahore, kresťanské sestry Sajidu a Abidu uniesli, znásilnili a zavraždili

Obe pracovali vo farmaceutickej továrni. Majiteľ Mohammad Naeem a vedúci Mohammad Imtiaz na nich tlačili, aby uzavreli manželstvo, sľubovali bohatstvo a požadovali ich konverziu na islam. Ženy sa však vydali za dvoch kresťanov.
Read More About Lahore, kresťanské sestry Sajidu a Abidu uniesli, znásilnili a zavraždili »

Kresťan v Pakistane bol donútený odmietnuť povýšenie z dôvodu týrania a vyhrážania

V máji bol kresťan v Pakistane týraný a ohrozovaný moslimskými spolupracovníkmi v nemocnici v Karáčí po tom, ako bol mesiac predtým povýšený. V záujme ochrany svojej vlastnej bezpečnosti a bezpečnosti svojej rodiny sa kresťan nakoniec rozhodol vzdať povýšenia a požiadať o presun do inej nemocnice.
Read More About Kresťan v Pakistane bol donútený odmietnuť povýšenie z dôvodu týrania a vyhrážania »

Zázračný útek Saghar z Iránu

Saghar sa podarilo utiecť tajnej polícii, ktorá ju chcela zatknúť za vedenie domácej cirkvi. Tu je jej úžasný príbeh odvahy a zázrakov.
Read More About Zázračný útek Saghar z Iránu »

Indické kresťanské rodiny vysídlené z dediny po odmietnutí vzdať sa viery

Podľa miestnych zdrojov bolo od januára vysídlených z domovskej dediny 13 kresťanských rodín v indickom štáte Urísa po tom, čo sa odmietli vzdať kresťanskej viery. K vysídleniu došlo po tom, čo radikálni hinduistickí nacionalisti využili nesúhlas kresťanov s miestnym hinduistickým festivalom na vyvolanie napätia medzi dedinčanmi.
Read More About Indické kresťanské rodiny vysídlené z dediny po odmietnutí vzdať sa viery »

Tajná polícia chcela mená. Taher ich nedal

Taher a jeho rodina boli tajnými veriacimi v krajine na Blízkom východe. Keď bola odhalená ich viera, Tahera zatkla a bezohľadne vypočúvala tajná polícia - odmietol však im dať mená spoluveriacich. Tu je jeho príbeh.
Read More About Tajná polícia chcela mená. Taher ich nedal »

Svokrovci Kusum jej vyčítali smrť manžela. Avšak Boh zakročil.

Keď manžel a syn Kusum* zomreli, jej svokrovci tvrdili, že dôvodom bola jej viera. Ale Boh urobil zázraky v životoch jej rodiny a obce - a na pomoc Kusum použil vaše modlitby a podporu.
Read More About Svokrovci Kusum jej vyčítali smrť manžela. Avšak Boh zakročil. »

Islamský štát na Sinaji sa vyhráža smrťou egyptským koptom, ktorí smútia za svojim otcom

Obavy, že „Islamský štát“ opäť ohrozí životy najväčšej kresťanskej populácie na Blízkom východe sa znovu objavili po tom, čo radikálna militantná skupina zabila egyptského koptského podnikateľa, ktorý financoval stavbu jediného kostola v jeho dedine na severe Sinaja. Smrť 62 ročného Nabila Habashy Salamu bola oznámená minulý týždeň, ale nové informácie stoja za pozornosť.
Read More About Islamský štát na Sinaji sa vyhráža smrťou egyptským koptom, ktorí smútia za svojim otcom »

Len jedna iskra: ako viera Suraidy doviedla ďalších k Ježišovi počas ramadánu

Potom, ako Suraida uverila v Ježiša v svojich 60-tich rokoch, rozprávala o Božej láske svojej rodine a videla, ako Boh zázračne koná - najmä počas mesiaca ramadán. Aj keď ona a jej manžel čelia prenasledovaniu pre svoju vieru, naďalej ohlasujú Evanjelium. Modlite sa za nich tento ramadán, keď hovoria iným o Ježišovi. Všetky mená v tomto článku boli zmenené.
Read More About Len jedna iskra: ako viera Suraidy doviedla ďalších k Ježišovi počas ramadánu »

Pomohli ste Chienovi, keď jeho dom zhorel

Chien* a jeho rodina zostali bez domova, keď dedinčania zapálili ich dom - vy ste však zakročili a vaše modlitby a podpora im zabezpečili novú strechu nad hlavou.
Read More About Pomohli ste Chienovi, keď jeho dom zhorel »

Pomohli ste Amine v Nigérii „uvedomiť si Božiu lásku“

Keď v roku 2012 zaútočila skupina Boko Haram na Aminin dom v Nigérii, jej manžel a dvaja synovia mohli uniknúť utrpeniu, ak by zapreli Ježiša. Odmietli - ale museli zniesť za to hrozné následky. To však nebol koniec príbehu: o päť rokov neskôr bola Amina unesená a držaná hlboko v lese Sambisa pod jarmom Boko Haram. Aj ona bola požiadaná, aby zaprela Ježiša, ale odmietla...
Read More About Pomohli ste Amine v Nigérii „uvedomiť si Božiu lásku“ »

Meditácia nad sv. Písmom im dodávala odvahu pašovať Biblie

Antti a Esko po celé desaťročia pašovali Biblie do národov Sovietskeho zväzu a východného bloku z ich farmy vo vnútrozemí Fínska. Bola to súkromná, prísne tajná dobrovoľnícka operácia.
Read More About Meditácia nad sv. Písmom im dodávala odvahu pašovať Biblie »

Prenasledovanie v Indii narastá

Naši kolegovia v spoločnosti Open Doors teraz zaradili Indiu medzi krajiny, kde sú ľudia najviac prenasledovaní na svete! Súčasná vláda za posledné tri roky v skutočnosti spôsobila dvojnásobný nárast prenasledovania indických kresťanov.
Read More About Prenasledovanie v Indii narastá »

Príbeh Luciny

Prenasledovanie kresťanských žien a dievčat na celom svete je skryté, zložité a násilné. Sú viac zraniteľné pre svoje pohlavie, ako aj pre svoju vieru.
Read More About Príbeh Luciny »

Pandémia otvára pozoruhodné príležitosti na šírenie evanjelia v Strednej Ázii

Obmedzenia, represie a odmietanie - to je zvyčajne príbeh kresťanstva v Strednej Ázii, kde je pre veriacich na mnohých miestach nesmierne ťažké otvorene prejaviť a zdieľať vieru v Ježiša. Ale keď kresťania odvážne vykročili v boji proti Covid-19, objavujú sa jedinečné príležitosti na rozprávanie o Ježišovi. Čítajte ďalej a dozviete sa viac, aj o vašej úlohe v tom ...
Read More About Pandémia otvára pozoruhodné príležitosti na šírenie evanjelia v Strednej Ázii »

Návrat do Junty - prečo vojenský puč v Mjanmarsku spôsobuje strach kresťanom

Vojenský puč v Mjanmarsku z 1. februára, ktorý viedol k rozsiahlym protestom a hnevu v celej krajine, prináša mnohým ľuďom žijúcim pod žezlom vojenskej vlády v rokoch 1962 až 2011 strašné spomienky. Brat Lwin je partnerom Open Doors, ktorý slúžil cirkvi v Mjanmarsku po celé desaťročia. Približuje tu tie temné dni a to, prečo návrat k vojenskej vláde vyvoláva strach pre kresťanov. Všetky mená v tomto článku, vrátane brata Lwina, boli zmenené kvôli ochrane totožnosti
Read More About Návrat do Junty - prečo vojenský puč v Mjanmarsku spôsobuje strach kresťanom »

Čo keby ste boli uväznení pre svoju vieru?

Počas pandémie Covid-19 sme mnohí z nás zažili niečo z toho, aké je to byť uzavretým. Ale pre niektorých prenasledovaných kresťanov je ich „uzamknutie“ oveľa závažnejšie a dlhodobejšie. Ako by ste sa vysporiadali s tým, ak vás označia za nepriateľa vlády a uvrhnú vás do väzenia? Ako by ste prežívali svoju vieru na samotke, kde ste len vy a Boh?
Read More About Čo keby ste boli uväznení pre svoju vieru? »

V Hebei sú zablokované náboženské aktivity: „šíria Covid“ (aj keď to nie je dokázané)

Vicepremiérka Sun Chunlan vydala po návšteve provincie príkaz. Online komentáre proti náboženstvám a katolíkom sa množia: ich „vývoj“ ohrozuje „socialistický systém“. Až do včerajška bolo v Hebei zaznamenaných viac ako 800 pozitívnych prípadov, z toho 771 v Shijiazhuangu.
Read More About V Hebei sú zablokované náboženské aktivity: „šíria Covid“ (aj keď to nie je dokázané) »
Showing 26 - 50 of 314 results.
Items per Page 25
of 13