« Späť

Prípravy na Campfest vrcholia

Prípravy na Campfest vrcholia

Mnohí z nás si užívajú dovolenku a letné dni, pretože sezóna je v plnom prúde. Niekoľko desiatok ľudí má však namierené na Ranč Kráľova Lehota. Dôvodom je príprava CampFestu 2014, ktorý je doslova za dverami, a vy si ho aj vďaka týmto ľuďom môžete od 31.júla až do 3. augusta 2014 vychutnať naplno.

Práve v týchto chvíľach sa pre vás stavia najväčší hudobný stan – Hangár, kde si väčšinu zo spomínaných koncertov budete môcť vypočuť a okrem nich samozrejme aj ďalší pestrý program. Organizátori zverejnili aj hlavné časy najočakávanejších koncertov. Vo štvrtok to celé spustia vo večernom programe britskí Graham Kendrick a We Are Lions. V piatok si nájdite čas na nádejný talent z Londýna – Guvna B. No a najväčším lákadlom je Jeremy Camp, ktorý sa predstaví v tretí deň festivalu (sobota) o 20.00.

Už tento piatok sa na ranč dostaví približne 150 dobrovoľníkov, ktorí sa postarajú o stavbu stanov, prípravu areálu a všetkých detailov, aby ste sa mohli na CampFeste cítiť čo najlepšie. Stav príprav aj aktuálne dianie môžete sledovať na oficiálnom Facebook profile (CampFest – open Air Music Festival (OFFICIAL)), dokonca ak máte Instagram, môžete ich sledovať skrze oficiálny hashtag, a to #jednoduchosnim2014 a #cf2014. Ak máte aj vy svoj účet na Instagrame, môžete "nasledovať" všetky fotky a informácie na @campfest.sk.

Ďalšími novinkami budú tri stanovištia vytvorené pre samotných účastníkov. Prvým je stan svedectiev s názvom #SPASIL. Nájdete ho medzi stanom duchovného poradenstva a stanom Garáž. Tento stan je určený pre všetkých, ktorí chcú povedať „na kameru“ svoje svedectvo o tom, ako Pán Ježiš zmenil ich život. Druhou novinkou je CampFest Art House – čiže dom umenia, v ktorom nájdete výstavu 11 kresťanských umelcov (maľba, foto, poézia, grafika, šperk..). Pripravené sú v ňom semináre o prorockom umení, výtvarnej tvorivosti a móde, s možnosťou zapojiť sa do národnej spolupráce kresťanských umelcov Artship. V neposlednom rade bude k dispozícii aj "Divadelný kút", miesto kde bude prebiehať prezentácia vystúpení divadelných formácií - rómskeho divadla DIK, predstavenie o drogách Dark Trip v podaní Maťka Žáka, prípadne zaujímavé a originálne divadlo jedného herca na open air pódiu - Des Jano.

Ak vás program zaujal, ale na CampFest sa neodvážite ísť, lebo máte malé (alebo o niečo väčšie) deti? Ani to nie je problém, pretože pre rodinky bude vyhradené osobitné miesto na stanovanie. Rodiny s deťmi do 15 rokov, majú spoločnú vstupenku v cene 95 €, ktorá platí na celý CampFest. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma. A že neviete čo by tam robili? Tento rok sa v detskom stane GARÁŽ vyberú do čias Noeho, deti sa dozvedia, čím ho Boh poveril a pomôžu mu splniť jeho úlohu. Zvieratiek je na svete veľa a musia byť načas v arche, všetky deti preto musia pomôcť, aby to zvládli. Neskôr sa pridajú k Mojžišovi, spoločne sa vydajú z Egypta cez púšť do zasľúbenej zeme. Čaká na nich tiež hraná rozprávka, interaktívne súťaže, tvorivé dielne v piatok i sobotu, pekné pesničky a veselé tance. Spolu s animátormi sa vydajú aj na dobrodružné hľadanie CampFestového pokladu. Popri koncertoch budú mať na aktivitu k dispozícii vodný futbal, lukostreľbu, volejbal, trampolíny, speedminton, hry, hlavolamy, atrakcie..

Naživo si vychutnajte 16. ročník festivalu CampFest, 31.júla - 3. augusta 2014 na Ranči Kráľova Lehota!

Autor: Michaela Paštrnáková
Oficiálny web: campfest.sk
Sledujte CampFest online: televiziaz.sk
CampFest – open Air Music Festival (OFFICIAL)

Moju Komunitu informovala 23.07. 2014

Zuzana Božíková
PR manažér festivalu