« Späť

Tím Národného pochodu za život spustil oficiálnu registráciu dobrovoľníkov

Tím Národného pochodu za život spustil oficiálnu registráciu dobrovoľníkov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý sa uskutoční 22. septembra 2019 v Bratislave, budú počas akcie potrebovať pomoc asi tisícky dobrovoľníkov. Záujemcovia, ktorí chcú pomáhať, sa môžu oddnes prihlásiť na internetovej stránke pochodzazivot.sk . Registrovať sa za dobrovoľníka je možné on-line len vopred. Na mieste už táto možnosť nie je možná. Bližšie pokyny pošlú organizátori zaregistrovaným záujemcom.

Bratislava 22. mája 2019/

„Príprava Národného pochodu za život v sebe ukrýva veľa námahy a práce, a preto je dôležité, aby sa za to postavil silný tím. Pozývame do spolupráce všetkých, ktorí sú ochotní pridať ruku k dielu, pomôcť a slúžiť so svojimi darmi a schopnosťami iným,“ hovorí hlavný koordinátor Národného pochodu za život Marek Michalčík. „Hoci sa najväčšie pro-life podujatie strednej Európy uskutoční až o štyri mesiace, už teraz sa môžu prihlásiť záujemcovia, ktorí chcú pomôcť ako dobrovoľníci,“ dodal. 

Záujemcovia musia mať minimálne 15 rokov, vybrať si môžu zo 14 rôznych tímov na základe vlastných preferencií. Ide napríklad o možnosť pomáhať v technickom či gastro tíme. Pomoc bude potrebná aj v ubytovacom či parkovacom tíme. Jedným z tímov bude tiež zdravotnícky tím. Špeciálnym tímom bude napríklad tím riadenia davu, ktorý bude v spolupráci s bezpečnostnými zložkami riadiť pochod v Bratislave. Väčšina dobrovoľníkov sa do služby zapojí už deň pred pochodom a ich služba potrvá dva dni. 

„Pre dobrovoľníkov bude počas celého víkendu k dispozícii aj ubytovanie. Samozrejmosťou je pravidelná strava. Chceme vyjsť v ústrety aj tým, ktorí dodržiavajú rôzne diéty alebo trpia potravinovou intoleranciou,“ povedal Marek Michalčík. Krátko pred podujatím sa všetci dobrovoľníci zúčastnia na špeciálnom školení, na ktorom získajú bližšie informácie o svojej službe, ale tiež zažijú obohacujúci kultúrny program pripravený výlučne pre dobrovoľníkov.

Registrácia dobrovoľníkov je realizovaná v spolupráci s portálom www.mojakomunita.sk.

Národné pochody za život v Bratislave (2015) a v Košiciach (2013) boli najväčšími verejnými zhromaždeniami uskutočnenými od roku 1989. Viac informácií o pochode je možné nájsť na Facebooku, Instagrame, Twitteri a pochodzazivot.sk.  

Link na prihlasovací formulár pre dobrovoľníkov