« Späť

Unikát o svätom poľskom pápežovi privítajú diváci v Spišskej Novej Vsi

Unikát o svätom poľskom pápežovi privítajú diváci v Spišskej Novej Vsi

Zimný štadión v Spišskej Novej Vsi bude o necelých päť mesiacov (10. júna 2018 o 18:00 h) dejiskom unikátneho multimediálneho diela o svätom Jánovi Pavlovi II. Vyše dvojhodinové multimediálne dielo už prilákalo tisícky divákov. Opäť priblíži pontifikát poľského pápeža, ktorý je neodmysliteľne spojený aj so Slovenskom. Podujatie je jednou zo sprievodných akcií tohtoročnej Levočskej púte, informovali organizátori na sociálnej sieti Facebook.

Predstaví sa vyše 120 umelcov, pozostávajúcich z 56 členov orchestra, 40 členov speváckeho zboru, 30-členného detského zboru a 4 sólistov. "Viac ako dvojhodinové putovanie po životných cestách Jána Pavla II. spríjemnia prednesom svetoznámych hudobných diel Mozarta, Pucciniho, Čajkovského či Verdiho, ako aj príjemným sólovým a zborovým spevom. Skladby ako je Lacrimosa od Mozarta, Zbor Židov od Verdiho, ale aj Bárka – pieseň Jána Pavla II. v závere vás aspoň na chvíľu vytrhnú z prostredia každodenného zhonu a starostí," avizujú organizátori koncertu na stránke Ticketportal, kde si môžu oficiálne oddnes zakúpiť lístky. Väčšie množstvo sa dá objednať na adrese: objednavky.kosice@ticketportal.sk.

" Sprievodné slová moderátorov, doplnené o obrazovú a video projekciu na veľkoplošných LED obrazovkách s krásnymi svetelnými a laserovými efektami vám v dvoch častiach večera predstavia Jána Pavla II. ako malého Karola, študenta, divadelníka, športovca, ale aj ako kňaza, biskupa a v neposlednom rade ako pápeža až po posledné hodiny života. Fotografie, reálne dokumenty, reportáže ale aj výpovede ľudí, ktorí sa osobne s Jánom Pavlom II. stretli vám obnovia poznané, ale prinesú aj niečo nové a zaujímavé, čo vás obohatí a veríme že aj poteší," informovali organizátori koncertu. Záštitu nad koncertom prevzali špišský biskup Mons. Štefan Sečka a košický eparcha Mons. Milan Chautur.

Multimediálne dielo, ktoré svojím námetom a spracovaním oživí návštevu pápeža z roku 1995 na Levočskej púti, sa uskutoční 10. júna 2018 o 18:00 h na Zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Toto dielo už dvakrát uviedli v Košiciach (v decembri 2015 a v decembri 2016) a jedenkrát v Poprade (v júni 2017). Na tri koncerty, nad ktorými prevzali záštitu biskupi, prišlo spolu vyše 17 000 ľudí. Scenár ku koncertu pripravili kňaz Jozef Leščinský spolu s riaditeľom Štátneho divadla Košice Petrom Himičom. Režisérom akcie je Ján Sabol, hudobnú dramaturgiu pripravuje dirigent Igor Dohovič. Vstupenky si už môžu záujemcovia zakúpiť v sieti Ticketportal.

Viac informácií: www.facebook.com/spomienkanajanapavla/

Moju Komunitu informoval Komunikačný tím Multimediálneho diela