História

Показывается результатов: 1 - 10 из 520.
Предметов на странице 10
из 52

Oznamy

« Назад

20. nedeľa v cezročnom období 2011

Liturgický kalendár

Pondelok: slávnosť Nanebovzatie Panny Márie, cirkevne prikázaný sviatok
Sobota: spomienka sv. Bernarda, opáta a učiteľa Cirkvi
Budúca nedeľa: 21. nedeľa v cezročnom období         

Všeobecné

V pondelok máme teda slávnosť Nanebovzatia Panny Márie. Keďže je to cirkevne prikázaný sviatok zaväzuje nás účasť na sv. omši tak, ako keby to bola nedeľa.

Dnes sa v jezuitskom kostole počas všetkých sv. omší koná osobitná zbierka na pomoc obetiam hladomoru vo Východnej Afrike, kde v dôsledku dlhodobého sucha, najmä v Somálsku, hrozí asi 11 miliónom ľudí tejto oblasti hladomor, najväčší za posledných 60 rokov. Denne prichádza do utečeneckých táborov v Keni a Etiópii okolo 3000 nových utečencov. Jezuitská služba pre utečencov (JRS) vo Východnej Afrike prosí o pomoc pre týchto ľudí. – Všetkým dobrodincom už teraz vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať! My sa vo farskom kostole, v kaplnke, na Trajane a na Banke ku zbierke pripojíme na budúci týždeň v nedeľu po každej sv. omši.

V auguste sa v Piešťanoch konajú organové dni, ktorých súčasťou sú aj vystúpenia v našom farskom kostole sv. Cyrila a Metoda a to najbližšie bude v utorok 16. augusta večer o 19. 30 hodine. Podrobnosti nájdete na nástenke.

Mestský úrad odbor sociálnych vecí oznamuje, že organizuje distribúciu potravinovej pomoci (20kg hladkej múky + 20 kg cestovín) pre obyvateľov s trvalým pobytom v meste Piešťany a to v čase od 15. 08. - 19. 08. 2011 v priestoroch Služieb mesta Piešťany (bývalých Technických službách) na Valovej ulici 44. Podrobnosti sú na nástenke.

V dňoch 16. -  21. augusta sa v Madride uskutočnia v poradí už desiate Svetové dni mládeže, ktoré začal ešte v roku 1985 vtedajší pápež Ján Pavol II. Je to stretnutie mladých z celého sveta a vrcholom týchto dní je stretnutie so sv. Otcom. Pamätajme na tých, ktorí sa ich zúčastnia vo svojich modlitbách.

S požehnaním otca arcibiskupa R. Bezáka sa 19. až 21. augusta v Trnave, v Mestskej športovej hale Slávia uskutoční 18. katolícka charizmatická konferencia. Podrobnosti nájdete na nástenke.

V dňoch 26. až 28. augusta sa uskutoční arcidiecézne stretnutie mládeže „Nádej 2011“ na nádvorí arcibiskupského úradu v Trnave. Podrobnosti sú na nástenke.

Trnavská animátorská škola TAŠ-ka organizuje kurz pre budúcich animátorov, starších ako 17 rokov. Podrobnosti sú rovnako na nástenke.

Peter Sabol, farár