História

Показывается результатов: 1 - 10 из 520.
Предметов на странице 10
из 52

Oznamy

« Назад

22. nedeľa v cezročnom období 2011

Liturgický kalendár

Pondelok: spomienka na mučenícku smrť Jána Krstiteľa
Utorok: liturgický sviatok Výročie posviacky katedrálneho chrámu Trnave
Sobota: spomienka sv. Gregora Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi
Budúca nedeľa: 23. nedeľa v cezročnom období         

Všeobecné

Počas zbierky na pomoc obetiam hladomoru vo Východnej Afrike, ktorá sa uskutočnila vo farskom kostole, v kaplnke, na Trajane a na Banke uplynulú nedeľu, sa vyzbieralo 4 435 euro. Dobrodincom vyslovujeme úprimné Pán Boh odmeň! Za všetkých týchto dobrodincov bude (bola) v jezuitskom kostole v Piešťanoch odslúžená sv. omša v nedeľu, 28. augusta o 9.30 hod.

Po dvoch letných mesiacoch prázdnin, od budúcej soboty, 3. septembra, v jezuitskom kostole opäť začínajú mládežnícke sv. omše o 18.30 hod., a od budúcej nedele, 4. septembra, tu opäť začínajú rodinné sv. omše o 11.00 hod.

Úmysly sv. omší na mesiac október budeme v jezuitskom kostole zapisovať vo štvrtok 1. septembra  pred a po svätých omšiach. Pátri jezuiti pozývajú na duchovné cvičenia v exercičnom dome v Piešťanoch počas mesiaca september. Voľné miesta sú ešte v termínoch:

  • 8.9. - 11.9. Pane, ak chceš, môžeš ma uzdraviť, 3-dňové, P. Peter Záhoranský SJ
  • 14.9. - 17.9. Nezrieknuť sa lásky ani v bolesti a v kríži, 3-dňové, P. Jozef Šuppa SJ
  • 27.9. - 3.(5.)10. Rehoľné osoby aj laici, 3-dňové, P. Ivan Bunček SJ 

V tomto týždni máme 1. piatok nového mesiaca. Spovedať budeme v tradičných časoch ako je uvedené na nástenke. Zvlášť pozývame k sv. spovedi žiakov a študentov, ktorým po dvoch mesiacoch opäť začínajú študijné povinnosti, aby nový školský rok začali s čistým srdcom naplnení Božou milosťou.

Úmysly sv. omší na mesiac december budeme zapisovať vo štvrtok 1. septembra, po rannej a večernej sv. omši.

Katolícka jednota Slovenska pobočka Piešťany pozýva na púť do Šaštína vrámci fatimskej soboty 3. septembra a 15.9. pozýva na púť na pútnické miesto Hostín na Morave. Cena je 8 eur. Prihlásiť sa možno aj v sakristii kostola, podrobnosti sú na nástenke.

Náš pán arcibiskup pozýva na stretnutie nazvané „Hodina s arcibiskupom“ v nedeľu 4.9. o 16.00 hod. v Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave. Pozerať sa dá aj cez arcidiecéznu internetovú televíziu. Podrobnosti sú na nástenke.

Na budúcu nedeľu je v rámci Trnavskej arcidiecézy vyhlásená zbierka na podporu výchovy a vzdelávania na  11 katolíckych školách, pôsobiacich na území našej arcidiecézy.

Peter Sabol, farár