Vitajte

Milí návšteníci webových stránok rímskokatolíckej farnosti Stará

Ľubovňa. Na týchto stránkach vám prinášame informácie o dianí vo farnosti.

 

 

Na základe uznesenia Vlády SR platí na Slovensku od 25. novembra 2021 núdzový stav a zákaz vychádzania. Z toho dôvodu je zakázané verejné slávenie bohoslužieb (slávenie za účasti veriacich).

Sväté omše budú slávené cez online prenos z Kostola sv. Petra a Pavla.

Pondelok až piatok o 17.00

Sobota o 7.00

Nedeľa o 9.00

Bližšie informácie aj ohľadom individuálnej duchovnej starostlivosti (svätá spoveď a sväté prijímanie) budeme priebežne zverejňovať.

 

Farské oznamy  na 1. adventnú nedeľu (rok "C")

Farské oznamy  na 34. nedeľu v období cez rok  - KRISTA KRÁĽA

 

 

 

Sviatosti bude možné vysluhovať individuálne, bez spoločného zvolávania veriacich, teda tak, ako tomu bolo na začiatku prvej vlny koronavírusu. Ak by niekto potreboval prijať sviatosť zmierenia, nech sa telefonicky dohodne s kňazom na vyslúžení tejto sviatosti.

 

 

 

Úradné hodiny v dôležitých záležitostiach (do odvolania)

pondelok – piatok: 9.00 – 11.00  13.30 – 15.00

Ostatné záležitosti prosíme kontaktovať telefonicky: 052/432 25 00 alebo emailom: stara_lubovna@kapitula.sk  Ďakujeme za pochopenie.

 

VSTUP DO KOSTOLA

-    rešpektujte všetky tieto pokyny a pokyny celebrujúceho kňaza

-    vstup a pobyt v kostole len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka)

-    povinná dezinfekcia rúk

-    minimálne rozostupy odporúčané

-    kostol bude otvorený 15 minút pred začiatkom svätej omše, spoločne sa nemodlíme posvätný ruženec (pomodlíme sa v rodinách).

-    nepoužívať sväteničky, v laviciach nesmú byť spoločné knižky, texty, či ružence.

* V kostole je potrebné vetrať, aby vzduch vo vnútri nezostal celkom bez pohybu, dezinfikovať kľučky a kontaktné plochy.

* Znak pokoja nahrádzame úklonom hlavy

* Dezinfekciu použije kňaz pred rozdávaním svätého prijímania a tiež, ak by došlo ku kontaktu s veriacim.

* Sväté prijímanie sa na základe dovolenia biskupskej konferencie rozdáva do rúk. Postup podávania svätého prijímania na ruku: "Veriaci majú k svätému prijímaniu pristupovať tak, že predložia otvorenú dlaň vo výške hrude, kňaz položí Eucharistiu veriacemu na otvorenú dlaň a veriaci si ju sám druhou rukou vloží do úst pred kňazom. Potom odíde na svoje miesto." Kto by z vážneho zdravotného dôvodu nemohol prijať Eucharistiu do rúk, nech na to upozorní kňaza pred svätou omšou, a príde na sväté prijímanie na záver, ako posledný.

 

Všetky farské oznamy sa zobrazia TU.

 

Správa o priebehu reštaurátorskej realizácie, použitý postup, technológia a
materiál.

 

OTÁZKY PRE BIRMOVANCOV

sv. prijímanie v nemocnici SLUZBY

Nové termíny manželských stretnutí

domanželstva.sk

 

 
Vzájomnú komunikáciu môžu podporiť KONTAKTY na kňazov farnosti.

Na stránke sú informácie pre snúbencov, ktorí chcú vstúpiť do kresťanského manželstva, pre rodičov, ktorí sa tešia z maličkého človiečika a chcú ho pokrstiť a tiež pomoc pre tých, ktorým zomrel niekto blízky a potrebujú vybaviť pohreb.

 

Môžete sa na tejto stránke zaregistrovať, podľa pravidiel systému "mojakomunita.sk". Získate tým prístup do diskusie pri článkoch a k veciam, ktoré nevidia neregistrovaní užívatelia.

 

Недавние блоггеры

Mária Stanislavová
Записи: 29
Звезды: 66
Дата: 29.10.20
Jozef Greš
Записи: 4
Звезды: 14
Дата: 08.01.20
Adam Takáč
Записи: 24
Звезды: 68
Дата: 10.03.18
Anna Högerová
Записи: 142
Звезды: 226
Дата: 13.10.16
Jakub Senko
Записи: 1
Звезды: 0
Дата: 18.04.16

Дневники

« Назад

“RELIKVIE POCHÁDZAJÚ Z ČIAS POVIER A MALI BY SME SA ICH ZBAVIŤ…”

 

“RELIKVIE POCHÁDZAJÚ Z ČIAS POVIER A MALI BY SME SA ICH ZBAVIŤ…”

Tento článok patrí do skupiny článkov "Čomu veríme", ktorý vysvetľuje odpovede na bežné mylné predstavy niektorých katolíkov od najznámejšieho súčasného apologéta Karla Keatinga.

Ani jeden katolík nikdy netvrdil, že relikvie majú “magickú silu”. Podstata svätenín je opakom mágie.V mágii sa nejaký materiál pokladá za príčinu niečoho duchovného.Nižšia príčina by mala vyvolať vyšší efekt. Sviatosti ani sväteniny nenútia Boha, aby konal istým spôsobom. Ich použitie závisí od Boha, ktorý spôsobil ich účinnosť. Ich efekt je pôvodom božský, nie prirodzený. To Boh nariaďuje použitie relikvií, nie je to teda úloha kňazov, ktorí vlastnou mocou prekonávali moc Boha, ako to robí mágia.
Klasický argumnet proti relikviám je založený na relikviách Svätého kríža. hovorí sa, že keby sa všetky údajné kúsky Svätého kríža dali na jedno miesto, získali by sme dosť dreva na postavenie menšej lode. Čo teda s tým? Francúz Rohault de Fleury roku 1870 katalogizoval všetky relikvie Svätého kríža, vrátane tých, o ktorých sa hovorilo, že existovali, ale medzitým sa stratili. Zmeral všetky kúsky a odhadoval objem tých, ktoré chýbali. Potom to všetko spočítal a zistil, že keby sa všetky kúsky zlepili dokopy, nevytvorili by viac ako 1/3 kríža. Škandál teda nebol v tom, že by sme mali príliš veľa dreva, škandál bol, že sme väčšinu Svätého kríža po jeho nájdení opäť stratili.
Sú niektoré relikvie falošné? Existujú napodobeniny? Áno. Ale vo väčšine prípadov sa o relikviách buď vie, že sú pravé, alebo existujú nejaké dôvody, pre ktoré to predpokladáme, aj keď nie je možný úplný dôkaz.
Zapamätajme si, čo hovorí o relikviách Cirkev. Netvrdí, že majú nejakú magickú silu. Nič v samotnej relikvii ani vo svätenine, či už to je Petrova kosť, alebo voda z Lúrd, nemá liečivú moc. Cirkev iba hovorí, že relikvie sú prejavom Božích zázrakov a v tomto učení sa pridŕža Písma. Kritici však povedia, že nie, lebo Písmo o relikviách nehovorí nič. Je to však tak? Pozrime si teda, čo hovorí Písmo: Elizeove kosti oživili mŕtveho muža (2 Kr 13,20-21), žena, ktorá sa dotkla obruby Kristovho plášťa, bola uzdravená z krvotoku (Mt 9, 20-22), chorí sa uzdravili, keď na nich padol Petrov tieň (Sk 19, 11-12). Ak toto nie sú príklady použitia relikvií, čo to teda je?
Každý, kto dnes zavrhuje všetky katolícke relikvie ako podvrhy, mal by odmietnuť aj tieto biblické opisy ako podvrhnuté.

 

Prevzate z farnosti PRIEVALY so súhlasom miestneho farára farnosti Prievaly na ďalšie zverejňovanie

http://www.farnostprievaly.sk/w/comu-skutocne-verime/katolicke-zvyky/relikvie-pochadzaju-z-cias-povier-a-mali-by-sme-sa-ich-zbavit

Предыдущий
Комментарии