Dianie vo farnosti

Slávili sme Božie narodenie

Od začiatku adventu prešli štyri nedele a prišiel ten očakávaný deň, keď sme si mnohí spoločne posadali k slávnostnému štedrovečernému stolu a potešili sa nielen darmi, ale najmä duchom vianoc. Nasledujúci deň sme spoločne v kostole slávili sviatok Božieho narodenia - a to hneď dvakrát.
Узнать больше О Slávili sme Božie narodenie »

Štvrtá adventná nedeľa

Zlatá nedeľa - aj tak sa označuje posledná nedeľa pre oslavou Ježišovho narodenia. Na adventnom venci horí štvrtá svieca a Vianoce sú už cítiť skoro všade.
Узнать больше О Štvrtá adventná nedeľa »

O pár dní tu máme Vianoce

Posledná sobota pred tzv. zlatou nedeľou sa pre nás mnohých niesla v znamení posledných príprav na Vianoce, tiež sme si mohli aj poupratovať. Niektorí možno domácnosť, no pre mňa vianočné upratovanie znamená očistiť sa od hriechov na svätej spovedi.
Узнать больше О O pár dní tu máme Vianoce »

Tretia adventná nedeľa

Hoci pre advent je typická fialová farba, práve v tretiu adventnú nedeľu, ktorá sa nazýva Gaudete, ju nahrádza veselšia ružová. Akoby už táto farba zvestovala a nabádala k oslavám a radosti.
Узнать больше О Tretia adventná nedeľa »

Druhá adventná nedeľa (a príchod sv. Mikuláša)

Na našom adventnom venci už horí druhá sviečka, ktorá sa rozhorela a typická fialová liturgická farba nám pripomína pokánie. Uplynulá nedeľa bola však aj dňom, kedy sme mohli osláviť meniny jedného svätca. Nestáva sa však často, že by oslavujúci prišiel medzi nás a rozdával dary. Tentokrát naozaj prišiel a priniesol mnohým radosť. Viete, kto k nám zavítal?
Узнать больше О Druhá adventná nedeľa (a príchod sv. Mikuláša) »
Показывается результатов: 191 - 195 из 261.
Предметов на странице 5
из 53

Odkazy na videá