Dianie vo farnosti

Ako očakávať nového pápeža

V októbri 1958, po smrti Pia XII., zakladateľka Hnutia fokoláre napísala pre časopis Città nuova krátky článok o tom, ako očakávať nového pápeža napriek tisíckam dohadov a prognóz novinárov a prianí verejnosti.
Узнать больше О Ako očakávať nového pápeža »

V radosti SLOVA plesajúceho (alebo 11. farský ples)

Rok sa s rokom minul a parket spoločenského domu u nás v Záhorskej Bystrici už po jedenásty krát v rade zaplnili krepčenia chtivé nohy bystrických farníkov. Ale poďme pekne poporiadku: Na počiatku všetkého bolo slovo. A nech nás všetkých povznáša vedomie, že božie slovo nám práve pred 1150 rokmi zvestovali v jazyku staroslovienskom bratia Cyril a Metod. To slovo, ktoré sa tisícročiami pre nás stalo slovom, prebývalo aj ako výrazný a vznešený symbol nášho tohtoročného farského plesu.
Узнать больше О V radosti SLOVA plesajúceho (alebo 11. farský ples) »

Za Benediktom XVI.

Benedikt XVI. svojim oznámením zrieknutia sa pápežského úradu svedčí, že najrozhodujúcejšie v živote každého človeka je stretnutie s Bohom vo svojom vlastnom svedomí.
Узнать больше О Za Benediktom XVI. »

Modlitby za jednotu kresťanov

V rámci obdobia modlitieb za jednotu kresťanov sa v utorok 15. januára v bratislavskom Kostole františkánov spoločne modlili za jednotu kresťanov zástupcovia jednotlivých cirkví v Bratislave. Hlavnou témou tohto ročníka bolo: "Čo od nás žiada Boh?" Zodpovedať na túto otázku sa včera pokúšali zástupcovia z Rímsko a Gréckokatolíckej cirkvi, Evanjelickej, Baptistickej, Bratskej a Reformovanej cirkvi.
Узнать больше О Modlitby za jednotu kresťanov »

Benefičný koncert Miroslava Dvorského a hostí

Tradičný trojkráľový koncert v nedeľňajších večerných hodinách bol veľmi príjemným zážitkom v čase, keď sa vianočné obdobie už pomaly blíži ku koncu. Veľká vďaka patrí maestrovi Miroslavovi Dvorskému, ktorý si aj tentokrát našiel čas a ochotne sa podelil so svojím vzácnym darom – spevom. Na klavíri ho sprevádzal dlhoročný priateľ Daniel Buranovský a pozvanie prijal zbor ADOREMUS pod vedením Dušana Billa.
Узнать больше О Benefičný koncert Miroslava Dvorského a hostí »
Показывается результатов: 196 - 200 из 224.
Предметов на странице 5
из 45

Odkazy na videá