Dianie vo farnosti

Jesenná zbierka šatstva

Sociálna komisia farskej pastoračnej rady v spolupráci so Sociálnou komisiou mestskej časti Záhorská Bystrica a organizáciou Božieho milosrdenstva Lackov organizuje jesennú zbierku šatstva a všetkého, čo by ľuďom v núdzi ešte poslúžilo (periny, školské potreby, funkčné spotrebiče, nábytok........).
Узнать больше О Jesenná zbierka šatstva »

Prvé sväté prijímanie detí v roku 2015

Deti, ktoré pristúpia prvýkrát ku sviatosti Eucharistie 30. mája 2015, začínajú svoju prípravu už v tomto období. Je potrebné vyplniť prihlášku a odovzdať ju na fare alebo v sakristii kostola do 5. októbra. Prihlášku nájdete v sakristii kostola alebo si ju môžete stiahnuť na odkaze v ďalšom texte.
Узнать больше О Prvé sväté prijímanie detí v roku 2015 »

700. výročie Záhorskej Bystrice

Jubileum je vždy dôvodom na oslavu, na slávnostnú chvíľu, kedy sa zastaviť a zamyslieť, urobiť bilanciu a premýšľať o budúcnosti. 700 rokov našej obce je dôvodom uvedomiť si spolupatričnosť k tomuto miestu, kde žijeme, ktoré sme zdedili a ktoré odkážeme budúcim generáciám.
Узнать больше О 700. výročie Záhorskej Bystrice »

Letný tábor v Javorníkoch

Tak ako každý rok, aj toto leto sme s deťmi a mladými strávili krásne spoločné chvíle v oblasti Lazy pod Makytou. Na celý týždeň nám bolo heslo: „Strom poznáš po ovocí, človeka podľa jeho skutkov“. Túto hlavnú myšlienku nám pomáhali napĺňať heslá na každý deň, ktoré obsahuje Umenie kresťanskej lásky, ako napr.: milovať ako prvý, milovať všetkých, milovať aj nepriateľa, zjednocovať sa s druhým, a pod.
Узнать больше О Letný tábor v Javorníkoch »

Sviatok Sv. Petra a Pavla - hody v našej farnosti

29. jún je sviatok sv. Petra a Pavla. Tento deň je pre Záhorskú Bystricu významný, pretože sv. Pater a Pavol sú patróni kostola a zároveň celej obce, máme ich aj v erbe. Uplynulý víkend sme slávili hody. Tieto chvíle, ako odpust, slávnosť patrónov kostola, výročie posviacky kostola, nám umožňuje uvedomiť si, že všetci patríme do jedného spoločenstva, v ktorom my všetci budujeme vzájomné vzťahy.
Узнать больше О Sviatok Sv. Petra a Pavla - hody v našej farnosti »
Показывается результатов: 206 - 210 из 257.
Предметов на странице 5
из 52

Odkazy na videá