Dianie vo farnosti

Tvorivé dielne MC bl. sr. Zdenky s blížiacim sa Adventom

Tak ako každý rok, aj tento rok sa počas piatku a soboty (30.11.2012 – 1.12.2012) otvorili brány Materského centra pre všetky deti, mamičky, babičky a všetkých tých, ktorí si chceli urobiť radosť a privítať prvú Adventnú nedeľu so zapálenou sviečkou na vlastnoručne vyrobenom adventnom venci. Následne si mohli všetci priniesť vence na nedeľnú omšu, kde boli posvätené.
Узнать больше О Tvorivé dielne MC bl. sr. Zdenky s blížiacim sa Adventom »

Svätý Mikuláš z neba zavítal aj k nám...

V štvrtkový podvečer, na Svätého Mikuláša, sa k nám v našom chráme priblížilo nebo. Už počas svätej omše bolo cítiť napätie v ovzduší, šum a kostol sa iskril nedočkavými detskými očami.
Узнать больше О Svätý Mikuláš z neba zavítal aj k nám... »

40-hodinová adorácia

Tento víkend sme sa po tretí krát v našej farnosti zvláštnym spôsobom zišli okolo Ježiša v Eucharistii. Viac krát sme sa počas roka rozprávali o duchovných plodoch 40-hodinovej adorácie v osobnom i rodinnom živote a povzbudzovali sme sa zorganizovať ju aj tento rok, nakoľko sme cítili, že to pomohlo našej viere.
Узнать больше О 40-hodinová adorácia »

...a boli sme tam... (Izrael očami Bystričana)

„Svätá zem...“ – krajina toľko krát skloňovaná, taká známa, taká samozrejmá a predsa tak vzdialená, tak nepoznaná a predsa, alebo práve preto tak úžasná... Krajina o ktorej všetci niečo vedia, ktorú všetci poznajú a predsa je plná tajomstiev, prekvapení a zázrakov.
Узнать больше О ...a boli sme tam... (Izrael očami Bystričana) »

Nové rehoľné spoločenstvo v Záhorskej Bystrici

Každý rok na konci augusta v našej farnosti slávime hodovú svätú omšu, na ktorej si pripomíname posviacku nášho farského kostola sv. Petra a Pavla. Tohtoročná hodová svätá omša v nedeľu 2. septembra však bola niečím mimoriadna. Prišli k nám rehoľné sestry Kongregácie Milosrdných sestier Svätého kríža. To by nebolo nič výnimočné, avšak sestričky pozvanie do našej farnosti prijali, aby u nás zostali a pôsobili tu, čo svojim podpismi oficiálne spečatili sr. Benjamína, provinciálna predstavená rehole a otec Ľudovít, záhorskobystrický farár.
Узнать больше О Nové rehoľné spoločenstvo v Záhorskej Bystrici »
Показывается результатов: 216 - 220 из 237.
Предметов на странице 5
из 48

Odkazy na videá