« Назад

Ako sestry františkánky putovali do Svätej zeme

Darček púť do Svätej zeme nám dobrý Boh daroval cez jedného farníka, ktorí sa nám chcel odvďačiť za našu službu vo farnosti. Z Božej milosti sme sa od 11. 9. - 18. septembra 2017 vychystali putovať po miestach po ktorých chodil náš Pán Ježiš.

 

Bol to pre nás duchovný zážitok, ktorý bol prepletaný históriou, ale aj skúsenosťou toho, ako žijú medzi sebou tri hlavné náboženstvá. Vidieť túto krajinu, ktorá, ako sa píše, oplýva medom a mliekom a kde stačí, aby bola trocha vody a z púšte sa stáva oáza.

Medzi najhlbší zážitok patrilo navštívenie mesta Nazaret, kde anjel priniesol Márii zvesť, že sa stane matkou Mesiáša. Vidieť toto skromné miesto, kde Mária povedala áno, bolo naplnené nesmiernou Božou milosťou. Ťažko sa to opisuje, čo človek zažil. Nejde len o miesto, ale celkovú atmosféru tejto krajiny, miest, kde vnímate silu modlitby a silu Ducha, ktorý sa rozhodol zjaviť tomuto svetu.

Dnes po návrate zo Svätej zeme sa odrazu čítanie Biblie a modlitby svätého ruženca stávajú " plastickými",  vynárajú sa obrazy toho miesta, je tam Ježiš, ktorý premenil vodu na víno, je tam Kalvária kde zomrel za nás...

Sme vďačne Bohu aj nášmu dobrodincovi, ktory nám zaplatil púť do Svätej zeme.

Dúfam, že ešte nejakým zázrakom sa tam dostaneme :-)
sestry Mariela a Hedviga
Комментарии