« Назад

Leotina záhrada

(recenzia od S.Jany Andelovej)

Kniha "Leotina záhrada" je svieži závan čistoty uprostred záplavy braku, ktorý plní kníhkupectvá.

Krásny i bolestný príbeh rodiny, ktorej vzťahy jednotlivých členov sú tak rozbité, že spočiatku pôsobia beznádejne. Bolesť, odcudzenie, neláska, nepochopenie, mlčanie - a uprostred toho dva piliere deja: stará mama Leota a jej vnučka Annie.

Leota, opustená od svojich detí, nešťastná, nepochopená, ale milujúca a Annie, ktorá chce starú mamu spoznať. Prichádza k nej napriek veľkému odporu jej matky, Leotinej dcéry, a ponúka čisté srdce, lásku, vieru, pomoc.

Toto všetko sa odohráva "v tomto svete nových filozofií, hazardných hier, drog, interrupcií, zločinu, práv homosexuálov a Doktora Smrti." /citát z knihy/

Napriek tomu tu existuje oáza nádeje. Tou oázou je dom Leoty, prítomnosť Annie, jej snaha zblížiť rodinu, objasniť veci, jej viera, láska, radostnosť i nádej - to je tá oáza, do ktorej nakoniec nájde Leotina dcéra cestu späť. No na jej syna oáza ešte stále čaká.

Príťažlivou formou napísaný príbeh rodiny, ktorý čitateľa "vtiahne" do deja tak, že prežíva osudy jej členov a túži spolu s Leotou a Annie po porozumení, láske a zblížení všetkých aktérov deja.

foto: S.Františka Čačková OSF (záhrada v San Damiano)

Предыдущий
Комментарии