Дневники

« Назад

ICC podporuje prenasledovanú matku troch detí prostredníctvom maloobchodu

ICC podporuje prenasledovanú matku troch detí prostredníctvom maloobchodu

Hajaruya Peace je 26-ročná slobodná matka s tromi deťmi. Žije v Makindye Kosovo v Ugande.

Peace, ktorá hovorí svahilsky, sa podelila o svoj príbeh s International Christian Concern /ICC/ " Môj manžel ma vyhodil z domu, keď som sa "znovu narodila" 12. januára  2021," spomínala . "Chcela som sa vrátiť do domu mojich rodičov, ale neprijali ma."

Bohužiaľ, príbeh Peace nie je v Ugande nezvyčajný. Hoci krajina nie je známa prenasledovaním kresťanov, tí, ktorí konvertujú z moslimského prostredia, pravdepodobne čelia ťažkostiam.

Mnohí noví kresťania sú trápení od svojich rodín a bývalých priateľov kvôli obráteniu, či už sociálnym bojkotom, vyhrážkami alebo násilím.

Našťastie v prípade Peace, keď ju jej rodina opustila, dokázala nájsť útočisko vďaka láskavosti cudzinky. "Moje deti, aj mňa priviedli k pani Margaret, ktorá nás prijala," pokračovala Peace.

Pani Margaret z dobroty svojho srdca pomohla Peace a dokázala sa o ňu a jedno dieťa postarať. Peace však bola nútená nechať svoje dve najstaršie deti s rodičmi, pretože si nemohla dovoliť starať sa o ne všetky.

Odkedy bola Peace nútená opustiť svoje dve deti, túžila po spôsobe, ako zarobiť dostatočný príjem, aby si ich mohla priviesť späť.

Keď sa v ICC dopočuli o jej situácii, zástupca odcestoval do Kosova, aby zistil, čo sa dá urobiť pre ňu. Túžila mať svoj vlastný obchod, kde by si mohla zarobiť na živobytie, aby sa mohla postarať o všetky svoje deti.

Asi mesiac po tomto stretnutí sa ICC vrátil k Peace s prostriedkami, aby jej kúpil plne zásobený vlastný obchod. Dostala aj ďalšie finančné prostriedky na pomoc pri opätovnom naskladnení tovaru a na pokrytie dvojmesačného nájomného a účtov za energie.

Keď sa člen ICC vrátil s dobrou správou, Piece onemela. "Ktože som, aby som vlastnila obchod v Kampale?!" povedala.

„Som taká nadšená, že budem samostatne zárobkovo činná, nech vás Boh žehná,“ povedala. „ Som vďačná Bohu, že som dostala šancu vlastniť obchod. To mi pomôže osamostatniť sa a žiť so svojimi deťmi. Ďakujem vám veľmi pekne."

Pani Margaret tiež vyjadrila svoju radosť: „Neviem, čo povedať...modlím sa, aby Všemohúci udelil požehnanie ICC.“

skrátené

Preklad z International Christian Concern

Foto: pixnio.com

Комментарии