Дневники

« Назад

Kresťanskí konvertiti z Iránu boli prepadnutí davom

Kresťanskí konvertiti z Iránu boli prepadnutí davom

Moslimský dav zaútočil na skupinu kresťanov, ktorí sa modlili v gréckom utečeneckom tábore

27. júna 2018 skupina iránskych moslimov žijúcich v tábore utečencov Koutsochero v Grécku zaútočila na skupinu iránskych kresťanov, ktorí mali biblické štúdium. Títo kresťania všetci konvertovali a boli aktívni pri zdieľaní svojej viery.

Podľa 222 Ministries sedem Iráncov "prešlo z Turecka do Grécka v oblasti Solúna a skončilo v utečeneckom tábore asi 150 km južne od Larissy. Stretli sa ako malá skupinka spoločne v jednom z táborov Conex, kde boli zhromaždení aj iní

"Nejako sa dostali do pozornosti ostatných obyvateľov tábora ... dav, sa stretol v nedeľu večer, keď oni začali biblické stretnutie. Dav mužov ich napadol, vyhrážal sa im nožmi a zbili mužov, čo viedlo k hospitalizácii dvoch z nich. Dvom ženám a dvom deťom bolo tiež hrozené nožmi. Potom naliali benzín do ich Conex ubytovania. Označili ich ako "kaffirs" a prikázali im, aby opustili tábor. Jeden z mužov mal predtým srdcovú chorobu a útok mu spôsobil, že odpadol. Bola zavolaná aj ambulancia, ale dav sa snažil zabrániť jej vstupu do tábora. Grécka polícia neurobila nič, lebo bolo proti nim 30-40 ľudí, " avizovalo 222 Ministries .

Pastor Apostolos Theodorakos zo slobodnej evanjelickej cirkvi v Larisse hovorí: "Skôr ako som sa zobudil kvôli svojej práci, zavolala ma jedna žena a povedala mi, že je vo fakultnej nemocnici, pretože s manželom boli napadnutí skupinou moslimov. Utekal som do nemocnice a našiel som túto milovanú dušu so svojím dieťaťom, vystrašenú a dobitú. "Pokračuje, " prišla skupina 30-40 ľudí ... obviňujúc ich, že sú kresťania a chodia do kostola. Potom niekto vzal tekutinu do nádoby a pokúsil sa zapáliť oheň. "

Všetky obete útoku odvtedy utiekli do bezpečného domu. Na polícii bola podaná  sťažnosť a proti útočníkom daná žaloba.

Claire Evansová, regionálna riaditeľka ICC, povedala: "Kedykoľvek moslim prejde na kresťanstvo, robí to s veľkým rizikom. Od takýchto veriacich často bočí vlastná rodina, sú násilne prepadávaní svojimi rovesníkmi, ktorí ich považujú za odpadlíkov. Často musia utekať zo svojich domovov a začať život od začiatku. Nie je náhodou, že títo veriaci v Koutsochero boli davom vyčlenení z tábora a napadnutí. Hoci sme vďační, že nikto nebol vážne zranený, je alarmujúce, že tento dav mal dovolené pokračovať v násilí bez policajnej intervencie. Útočníci musia byť braní na zodpovednosť podľa riadneho zákona. "

Zdroj:  222 Ministries, ICC

Foto: ICC

Комментарии

Najnovšie

Egyptskí cestujúci z autobusu, ktorí prežili útok sa pýtajú

Egyptskí cestujúci z autobusu, ktorí prežili útok sa pýtajú "ako sa to mohlo stať znova?"

Egyptskí kopti sú ešte stále otrasení z druhého útoku na autobus v priebehu dvoch rokov na cestách po púšti do kláštora v Minya a pýtajú sa, prečo pre nich neexistuje žiadna ochrana.
Hľadanie živej vody v čase Vďakyvzdania

Hľadanie živej vody v čase Vďakyvzdania

Gurunath bol odsúdený na doživotie. William, jeden z regionálnych manažérov ICC sa stretol s...
25-ROČNÝ VERIACI Z KIRGIZSKA ZBITÝ ZA TO, ŽE NECHCEL ODMIETNUŤ SVOJU VIERU

25-ROČNÝ VERIACI Z KIRGIZSKA ZBITÝ ZA TO, ŽE NECHCEL ODMIETNUŤ SVOJU VIERU

25-ročný kresťan z pôvodnej moslimskej rodiny z Kirgizska bol zbitý pretože nechcel...
SVETLÁ V TME: ODVÁŽNA VIERA CIRKVI V PAKISTANE

SVETLÁ V TME: ODVÁŽNA VIERA CIRKVI V PAKISTANE

Predstavte si, že by vám bolo povedané, keď budete naďalej chodiť do kostola, môžete...
SPÔSOBÍ PREPUSTENIE ASIE BIBI NOVÚ VLNU PRENASLEDOVANIA KRESŤANOV V PAKISTANE?

SPÔSOBÍ PREPUSTENIE ASIE BIBI NOVÚ VLNU PRENASLEDOVANIA KRESŤANOV V PAKISTANE?

1. november 2018 zostane navždy dňom kedy bola jedna z najznámejších uväznených osôb na...