Najnovšie

Správy

« Назад

Duchovné cvičenia v rámci hrebeňovky Nízkych Tatier

Duchovné cvičenia v rámci hrebeňovky Nízkych Tatier

V ďňoch od 24. - 28. augusta 2019 sa niektorí z členov  SKA podujali na odvážny čn. Prešli hrebeňovku Nizkych Tatier za 5 dní, pričom krásu prírody prežívali v rámci meditácií, respektíve ignaciánskych duchovných cvičení, ktorými aj tento rok sprevádzal páter Leopold Slaninka SJ. Občas to bolo únavné, hlavne keď túry dosahovali denne až 9 - 10 hodín, a to spolu s asi 15 kg batohom. Ale skúsenosť zároveń očarujúca a nezabudnuteľná:-). - Krása úžasnej prírody, slnka, rannej rosy, vychádzajúceho či zapadajúceho slnka, neskutočné množsto čučoriedok, malín a hríbov, svieži vzduch, prežívanie intimity s Pánom v meditáciách a vo sv. omšiach, a nakoniec zážitok úžasného spoločenstva a úprimného priateľstva. 

Mottom nášho putovania sa  stali slová proroka Izaiáša: Tí, ktorí dúfajú v Pána, dostávajú novú silu, získavajú krídla ako orly, utekať budú a neustanu, putovať budú a neomdleju (Iz 40,31).

Fotky:  na vrchole Chopka, na začiatku putovania - Telgárt, 24. 8. 2019 o 12.00, sv. omša, "Nefalšovaná radosť", Cestou z Čertovice na Chopok, pred útulňou Ramža, spoločné raňajky v ubytovni na Chopku.