Blog

Записи с тегом moc .

Žalm 144 - za víťazstvo a pokoj

Pokúšam sa opäť siahnuť ku komentárom Benedikta XVI., ktorý v stredajších katechézach pri audienciách vysvetľoval žalmy.
Узнать больше О Žalm 144 - za víťazstvo a pokoj »

Dávidov hriech a pokánie I, - 2 Sam, 11-13 kapitola

Dávid je na vrchole slávy. Vyhral množstvo zápasov, vybudoval nádherné mesto i palác, bohatstvo a moc nemožno ľudskými slovami takmer popísať. Zo skúseností tisícročí, nevynímajúc dnešnú dobu, vieme, čo to s človekom robí...odrazu si zmyslí, že keď má všetko, môže všetko....zabudne na Darcu a začne svoj osud riadiť sám....
Узнать больше О Dávidov hriech a pokánie I, - 2 Sam, 11-13 kapitola »

Boh dáva Izraelu iného kráľa 1 Sam 16-17

Kráľ Šaul sa neosvedčil. Mýlil sa azda Boh pri jeho výbere? Vôbec nie, Boh je neomylný, ale chcel ukázať národu, ako sa mýlil on, keď nasilu žiadal kráľa, nestačilo mu kraľovanie Pána a správa sudcov.
Узнать больше О Boh dáva Izraelu iného kráľa 1 Sam 16-17 »

Šaul- kráľ, ktorý zlyháva 1 Sam, 13-15 kapitola

Ak niečo od Pána nasilu žiadame a chceme presadiť svoju vôľu bez trpezlivého vyčkania, kým nám dá vedieť, že je to aj jeho vôľa, nezvykne to dopadnúť dobre. Pán nás svojim spôsobom naučí, kde sme urobili chybu a že je lepšie spoľahnúť sa na neho.
Узнать больше О Šaul- kráľ, ktorý zlyháva 1 Sam, 13-15 kapitola »

Rozprávka v Biblii Sdc 9, 6-15 streda po 20 nedeli

V minulosti častejšie, dnes menej,ale predsa....nájdu sa ľudia, ktorí povedia: "Kto by tam veril Biblii, veď to je len zbierka starovekých povestí a rozprávok". To má každý národ vo svojom kultúrnom dedičstve a pretože Izrael je starý národ, sú poriadne staré....
Узнать больше О Rozprávka v Biblii Sdc 9, 6-15 streda po 20 nedeli »
Показывается результатов: 5.