« Späť

Aj tento rok je Bratislava za život

 

Marec je už tradične mesiacom, kedy si viac pripomíname osudy detí, ktoré sa ešte nenarodili, a ktorých ďalší život je v ohrození. Som presvedčená, že každý ľudský život je vzácny dar, ktorý nikto nemá právo druhému vziať, či upierať. Ale je na nás, na všetkých, aby sme podali pomocnú ruku každému, kto ju potrebuje. Kto z akýchkoľvek dôvodov zvažuje tak radikálny krok, akým by bolo umelé ukončenie tehotenstva, nepotrebuje naše odsúdenie, ale pomoc. Vždy existuje spôsob, ako pomôcť. Tentoraz sme sa pokúsili "aspoň" vyjadriť podporu všetkým, ktorí (ktoré) sa rozhodli bojovať. Bojovať o život svojho dieťaťa. Chceme im ukázať, že tu nie sú sami. Že akokoľvek to v médiách alebo v bežných rozhovoroch tak nevyzerá, stále je tu množstvo ľudí, ktorí veria, že ľudský život je neoceniteľná hodnota. Že stojí za to, darovať život. Že má zmysel prekonávať aj veľké prekážky, ak môžeme zachrániť život človeka.

V týchto dňoch sa v rôznych mestách Slovenska uskutočňujú stretnutia ľudí, ktorí chcú vyjadriť tieto myšlienky. My Bratislavčania sme sa stretli dnes - na Kvetnú nedeľu.
 

Zaspieval nám Robo Opatovský...


... Simona Martausová...

... aj spolu s detským spoločenstvom.

Vypočuli sme si zopár svedectiev i výzvu našim politikom...

... a vydali sme sa na pochod.

 


Až sme prišli do Medickej záhrady...

... kde už na deti čakali rôzne zábavné aktivity a súťaže.


Nechce sa mi veriť, že by sa nás zišlo len okolo 4 000, ako vraveli v správach. Chlapík, ktorý počítal prechádzajúcich cez Michalskú bránu sa dostal k číslu cca 13 600. Aspoň tak zneli prvé informácie po zídení sa v Medickej záhrade. To už vyzerá pravdepodobnejšie.__________________________________
Zdroj:
http://letitia-tiba.blogspot.sk/


Oficiálna stránka "Bratislava za život:
http://www.bratislavazazivot.sk/

Facebooková stránka:
https://www.facebook.com/bratislavazazivot