Profile

Farnosť Lomnička
20 zaregistrovaných užívateľov
24 zapojených komunít
0 zapojených rodín
Miestny správca:
Mgr. Martin Pasiar
Kapláni:
Mgr. Jozef Gorčák
Kontaktné informácie

Vitajte na stránkach farnosti Lomnička

Vitajte na oficiálnych stránkach farnosti Lomnička.

 

Farnosť Lomnička je špecifická tým, že ju obývajú z 99% rómovia. Preto aj duchovná služba vo farnosti zohľadňuje túto okolnosť a je zameraná na evanjelizáciu a základy kresťanského života.

~~~~

 

Stránka má prehľadnú a jednoduchú štruktúru, aby sa návštevník dostal k potrebným informáciám. Ak ste nenašli čo ste na stránke hľadali, neváhajte použiť naše KONTAKTY.

Farnosť LOMNIČKA rešpektuje legislatívu o ochrane osobných údajov. Viac sa dočítate TU

Sväté omše máme zvyčajne takto:

Pondelok     18:00

Utorok          18.00

Streda           7:00

Štvrtok         18:00

Piatok          18:00

Sobota           8.00

Nedeľa - 9.00 a 11.00

 

Medzi nami žije veľa ľudí, ktorí majú túžbu pomáhať druhým. Ak patríš medzi nich, TU nájdeš inšpiráciu na konkrétnu pomoc.

 

Vždy v prvý piatok v mesiaci slávime svätú omšu obetovanú za našich dobrodincov. Pán Boh nám posiela veľa dobrých ľudí ktorí sa za nás modlia, obetujú a pomohli alebo pomáhajú nám tiež materiálne. O niektorých vieme, ale mnohých nepoznáme. Za nich všetkých sa modlíme a za nich a na ich úmysly obetujeme svätú omšu vždy v prvý piatok v mesiaci, prípadne niektorý z najbližších dní.

Blogy

« Späť

Videokatechézka o sv. omši - pre rómske deti

Spolu s našimi birmovancami sme pripravili túto videokatechézku o sv. omši pre všetkých našich birmovancov. Najskôr v nej môžete vidieť, čo nám bráni ísť do kostola - napr. hra futbalu, hra kariet, behanie okolo kostola, taktiež vyrušovanie pred sv. omšou a počas premenenia. A potom môžete vidieť ako by to malo vyzerať takmer ideálne. :) Viem, že je to čistá amatérčina, ale môže to poslúžiť ako miniinšpirácia k tomu, ako pripravovať jednoduché minivideokatechézky. Viem, že mnohým nepovie asi nič, ale naši sa na ňu nevedeli vynadívať, nakoľko v nej "hrali" oni sami. A keď sa im to premieta už to stačí iba vhodne okomentovať. Isteže by sa dala vhodnejšie upraviť, ale program na úpravu videí to nechce spracovať:)

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
boli veľmi pozitívne ohlasy na tvoju nedeľnú kázeň emoticon asi ťa pozveme častešie emoticon
Odoslané 26.9.2012 2:08.