História

Ukazujem 1 - 10 z 327 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 33

Oznamy

« Späť

19. nedeľa v cezročnom období

Liturgický kalendár:

Pondelok: Sv. Maximiliána Máriu Kolbeho, kňaza, mučeníka

Utorok: Nanebovzatie Panny Márie ,Slávnosť

Streda: Sv. Štefana Uhorského

Piatok: Sv. Heleny

Sobota: Panny Márie v sobotu.- prikázaný sviatok

Nedeľa: DVADSIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

 

Prebieha 7. ročník zbierky školských pomôcok pre znevýhodnené deti  zo sociálne slabších rodín. Môžete ich priniesť do Centra pomoci človeku na ul. A. Hlinku 41. Viac informácii na nástenke.

Foto a video z prvého svätého prijímania detí aj Fotografie a cd z birmovky si môžete vyzdvihnúť cez týždeň v sákristii po večernej sv. omši.

Trnavská arcidiecéza poriada spoločnú púť do Fatimy v termíne od 29. októbra do 1. novembra 2017.Všetky informácie o priebehu púte nájdete na priloženom plagáte. Prihlásiť sa môžete v sákristii. K prihláseniu sú potrebné osobné údaje:- Meno a priezvisko - Dátum narodenia - Miesto trvalého bydliska - Číslo dokladu, na ktorý bude účastník cestovať (môže byť aj občiansky preukaz) - telefonický kontakt.

Púť na Svatý Kopeček do baziliky Navštívenia Panny Márie sa uskutoční 19.8.2017. Prihlásiť sa môžete aj v sákristii sv. CM. Viac informácii na nástenke.

►  V sobotu 19. augusta 2017 o 14:30 hod. sa v Bratislave pred budovou parlamentu začne akcia s názvom Hrdí na rodinu. Ide o 6. ročník pochodu ľudí v červených tričkách, ktorí chcú verejne a radostne ukázať, že rodina je úžasná a výnimočná, lebo deti sú naša budúcnosť. Na toto podujatie pozývame všetkých, celé rodiny s deťmi aj jednotlivcov, aby sa naplnilo heslo pochodu „Nevynášame tmu, zapaľujeme svetlo“. Na výveske je plagát a bližšie informácie sú na stránke hrdinarodinu.sk.

V prílohe je pripojený plagát.

► V priestoroch Pastoračného centra od Nitrianskej ulici bola otvorená cestovná kancelária „Noe travel“ založená v kresťanskom duchu. Ponúka okrem klasických zájazdov aj pútnické zájazdy, letenky, víza, poistenia atď.

► Spoločenstvo Život ako dar organizuje 20. ročník akcie Na bicykli za život. V tomto roku si pripomíname 60 rokov od legalizácie umelých potratov v Československu, preto ich trasa bude viesť z Košíc do Prahy. Za 3 týždne navštívia 31 miest. Pozývame Vás na stretnutie a program s cyklistami v našom meste: v sobotu, 19. augusta pri sv. omši v Kaplnke Sedembolestnej P. Márie o 18:30 a následne krátkou modlitbou pri nemocnici. Ak sa chcete pridať k skupine na bicykli, všimnite si plagát na výveske.

drahí veriaci, Trnavská arcidiecézna charita Vás srdečne pozýva na podujatie s názvom Týždeň charity, ktoré sa uskutoční vo viacerých mestách Trnavskej arcidiecézy. V meste Piešťany bude svoju činnosť prezentovať  v pondelok 14. augusta na Námestí Slobody od 10:00 do 15:00. Prosíme Vás, podporte podujatie Vašimi modlitbami.

23. 8. 2017 (STREDA) bude mať sv. omšu o 18:00 vo farskom kostole páter Jozef Vadekkel aj s duchovným programom, ktorého priebeh je na výveske.

Jezuiti

Utorok: Nanebovzatie Panny Márie – prikázaný sviatok. Sväté omše v našej kaplnke: 6.00, 8.00,17.00, 18.30h.

Pod záštitou trnavského arcibiskupa Mons. Ján Oroscha pripravila Trnavská arcidiecézna charita vmestách Trnavskej arcidiecézy podujatie s názvom Týždeň charity, ktoré sa uskutoční v týždni od 14.do 18. augusta 2017. V rámci tohto týždňa sa budú konať rôzne charitatívne podujatia. Súčasťoupripravovaného týždňa je aj cyklopúť po Trnavskej arcidiecéze. Viac informácií nájdete na plagátoch.

Pátri jezuiti pozývajú do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie k meditácii, v rámci ďalšiehopokračovania projektu Umenie Ducha – návrat súčasného umenia do chrámu. Od 12. augusta  je tu prezentované  dielo Daniely Čarnej s názvom: Ruky