História

Ukazujem 1 - 10 z 403 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 41

Oznamy

« Späť

4. nedeľa v cezročnom období 2019

Liturgický kalendár

Utorok: Sv. Agáty, panny a mučenice. Spomienka.
Streda: Sv. Mikiho a spoločníkov, japonských mučeníkov. Spomienka.
Štvrtok. Prvý štvrtok v mesiaci – deň modlitieb za duchovné povolania.
Piatok: 5. Medzinárodný deň modlitieb za obete obchodovania s ľuďmi.
Sobota: Panny Márie v sobotu.
NEDEĽA: PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Oznamy

V piatok na 5. Medzinárodný deň modlitieb za obete obchodovania s ľuďmi do spoločných modlitieb veriacich treba vložiť primeraný úmysel.

Dnes v nedeľu na záver sv. omší sa udelí spoločné svätoblažejské požehnanie so sviecami.

Zbierka na potreby katolíckych škôl činila 1087,-€. Ďakujeme všetkým darcom.

Ďakujem všetkým, ktorí prispievate na opravu Kúpeľnej Kaplnky BSJ. Číslo farského účtu na ktorý môžete posielať svoje milodary je: 283688043/0900 (SK81 0900 0000 0002 8368 8043).

Adorácie vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda sú podľa bežného poriadku okrem soboty. Prosíme aj ďalších veriacich, aby sa zapojili do tejto služby. Jedná sa o jednu hodinu do týždňa s možnosťou zastúpenia v prípade nemožnosti prísť. Moderátorkou rozpisu adorácii je p. Anička Summerová (t.č. 0918480538), u ktorej sa môžete nahlásiť.

Svätá omša pre prípravu detí na 1. sväté prijímanie ako obvykle v stredu o 18.00. Tretiakom pripomínam, aby si vyzdvihli a naučili sa otázky z 2. časti o Božích prikázaniach. Druháci môžu prísť na preskúšanie z 1. časti: Verím v Boha.

Svätá omša pre prípravu mladých na birmovku v piatok o 18.00 a po nej bude stretnutie s animátormi.

Rodičia a priatelia Cirkevnej spojenej školy v Piešťanoch sú pozvaní na 12. ročník Školského plesu dňa 15.2.2019 o 19.00 v reštaurácii Semafor. Cena lístka je 30€. Viac informácii na nástenke.

Srdečne Vás pozývame na farskú púť piešťanských farností sv. Cyrila a Metoda a sv. Štefana do Lúrd, La Salette, Turína a Benátok. Termín púte je 24.8. - 30.8.2019. Pre prihlásenie stačí zaplatiť zálohu 50 €. Tešíme sa, že môžeme spolu s Vami vytvoriť jednu farskú rodinu a zažiť požehnaný čas na našej púti. Pôjdu s nami kňazi z Farnosti sv. Cyrila a Metoda aj z Farnosti sv. Štefana. Prví prihlásení majú možnosť vybrať si bezplatne konkrétne miesto v autobuse. Prihlasovať sa môžete v cestovnej kancelárií NOE travel, ktorá sídli vedľa Kostola sv. Cyrila a Metoda alebo na tel.č., ktoré nájdete spolu s bližšími informáciami na farskej výveske. Viac informácii na nástenke alebo v cestovnej kancelárii Noe travel, kde sa môžete nahlásiť.

6. januára 2019 odštartovala modlitbová a pôstna reťaz, ktorá potrvá až do Národného pochodu za život. Ten sa bude konať v Bratislave 22. septembra 2019. Osobitne si uvedomujeme potrebu modlitby, keď pozorujeme tak masívne "zatemnenie" (EV11) a "sprisahanie proti životu" (EV17).
Môžeme sa aj ako jednotlivci zaregistrovať cez online formulár na tomto linku: http://pochodzazivot.sk/duchovna-podpora/.
Momentálne v našej farnosti v piatky po sv. omši sa koná od farského kostola sv. Cyrila a Metoda do kúpeľnej kaplnky BSJ po pešej zóne ružencový pochod za rodinu, manželstvo a deti, ako prosba o ochranu pred zhubnou ideológiou gender, ktorá sa skryte chce presadiť do nášho zákonodarstva cez Istanbulský dohovor, ako aj za ochranu ľudského života od počatia.

Misionári Saletíni s tímom laikov pozývajú v dňoch 15. - 17. marca 2019 na duchovnú obnovu "rozVEDENÍ k BOHU II. - ZMIERENIE" pre rozvedených, ktorí žijú sami. Obnova sa uskutoční v exercičnom dome v Chrenovci-Brusne. Na túto obnovu nie je možné prísť aj s deťmi. Prihlasovací formulár nájdete na stránke https://domsaletini.webnode.sk/aktualna-ponuka/.

 

Oznamy pátrov jezuitov

 

Zbierka na katolícke školstvo Trnavskej arcidiecézy – 1040 eur. Za Vaše milodary Vám ďakujeme. Bližšie info je na nástenke.

Prvý štvrtok v mesiaci – obetujme svoje modlitby za nové kňazské a rehoľné povolania - hodinová adorácia pred sv. omšou.

Na budúcu nedeľu 10. február 2019 o 15.00h. bude v našej kaplnke stretnutie združenia Faustínum – Korunka k Božiemu milosrdenstvu.

Pozývame vás na 12. ročník Školského plesu Cirkevnej spojenej školy v Piešťanoch, ktorý sa koná dňa 15. februára 2019 o 19.00 hod. v reštaurácii Semafor. Cena lístka je 30€ (pre študentov 25€). Lístky je možné zakúpiť u pani Bujnovej, Krupovej a Gono alebo v zborovni školy. Výťažok z plesu je určený pre potreby Cirkevnej základnej školy. Ples môžete podporiť aj formou poskytnutia daru do tomboly. Podrobnejšie informácie nájdete na plagáte na výveske.

Každú stredu máme v našom jezuitskom centre otvorené materské centrum. Program na február:

  • Prezentácia detskej výchovno-vzdelávacej literatúry
  • Prednáška na tému: Ako sa nezblázniť na materskej “dovolenke”?!
  • Karneval
  • Duchovná obnova s P. Zahoránskym

 

Mgr. Jozef Gallovič
farár – dekan