História

Ukazujem 1 - 10 z 377 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 38

Oznamy

« Späť

27. nedeľa v cezročnom období 2018

Liturgický kalendár

Sobota: Panny Márie v sobotu.
Nedeľa: DVADSIATA ÔSMA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ.

Oznamy

Sväté omše v kúpeľnej Kaplnke Božského Srdca Ježišovho o 16.15 sa kvôli jej oprave od pondelka do piatku presunú do farského kostola sv. Cyrila a Metoda.

Dnes je zbierka na opravu Kaplnky Božského Srdca Ježišovho. Prevádzajú sa práce na rekonštrukcii fasády, vežičky, okien. Pán nech požehná všetkých darcov, ktorým z úprimného srdca ďakujeme. Ďakujeme aj tým, ktorí podporujú chrámy aj pri príležitosti sobáša, krstu, či pohrebu.

Svätá omša pre prípravu mladých na birmovku bude v piatok o 18.00 a po nej bude stretnutie s animátormi.

Svätá omša pre prípravu detí na 1. sväté prijímanie, osobitne pre deti 2. a 3. ročníka, bude v stredu o 18.00. Prosím, aby deti prichádzali v doprovode rodičov. Deti si môžu vyzdvihnúť kartičky na záznam nedeľných a stredajších sv. omší. Žiaci 2. ročníkov si môžu vyzdvihnúť prihlášku na 1. sväté prijímanie.

Mesiac október je osobitne spojený s modlitbou svätého ruženca. Ruženec je evanjeliová a kontemplatívna modlitba. Povzbudzujeme k tejto modlitbe. Úplné odpustky môžu získať tí, čo sa pomodlia ruženec v kostole, v kaplnke v rodine alebo v nábožnom spoločenstve. Okrem všeobecných podmienok (vykonanie sv. spovede (stav milosti), sväté prijímanie, modlitba na úmysel Sv. Otca) je potrebné pomodliť sa: 5 desiatkov, rozjímať o tajomstvách, vysloviť tajomstvá podľa zaužívaného zvyku.

Spevácky zbor Coro Laudamus Piešťany Vás srdečne pozýva na XI. Medzinárodný festival speváckych zborov – Piešťanské Impresie 2018, ktorý sa bude konať v nedeľu 14. októbra 2018 o 16.00h. v jezuitskej kaplnke Sedembolestnej Panny Márie. Bližšie info o programe máte na nástenke.

V stredu 17.10.2018 sa pripojíme k medzinárodnej modlitebnej iniciatíve Milión detí sa modlí ruženec so Zasvätením detí Panne Márii. Viac info na www.miliondeti.sk. Prosím všetkých rodičov osobitne prvoprijímajúcich detí, katechétov, ochotných animátorov a spevákov, keby pripravili túto ružencovú iniciatívu s deťmi v uvedenú stredu pred sv. omšou o 17.30.

V pondelok 22. októbra sa začínajú v našej farnosti katechézy Neokatechumenátnej cesty. Pozývame dospelých a mládež , všetkých, ktorí hľadajú odpovede na ťažkosti, chcú nájsť silu a radosť z Boha, chcú obnoviť alebo prehĺbiť vieru alebo hľadajú spoločenstvo. Katechézy budú bývať v pondelok a vo štvrtok v pastoračnej miestnosti po večernej sv. omši o 19.00 hod.

Prosím členov Spolku svätého Vojtecha, aby si prevzali podielové knihy v sakristii v kostole sv. Cyrila a Metoda a zaplatili členské na ďalší rok.

 

Oznamy otcov jezuitov

 

Dnes je zbierka na opravu Kúpeľnej kaplnky Božského Srdca Ježišovho. Za Vaše milodary Vám ďakujeme.

Na budúcu nedeľu o 15.00h. bude v našej kaplnke stretnutie združenia Faustínum – Korunka k Božiemu milosrdenstvu.

Piešťanské chvály – budúca sobota (13.10.2018) – začiatok o 18.30: svätá omša, po ktorej bude nasledovať adorácia. Téma: b. Hosť: vdp. Marián Zachara a študenti z Steubenville Franciscan University (USA). Srdečne pozývame.

V stredu od 9.30 hod je otvorené materské centrum v našom pastoračnom centre.

Pátri jezuiti pozývajú k meditácii v rámci ďalšieho pokračovania projektu Umenie Ducha – návrat súčasného umenia do chrámu, do predsiene Kaplnky Sedembolestnej Panny Márie. Od 4. októbra je tu prezentované dielo slovenského výtvarníka Jána Jánoša s názvom: Relikviár.

Mesiac október je mesiacom ruženca. Ide o evanjeliovú modlitbu, ktorá postupne rozvíja spôsob ako sa Božie Slovo z milosrdného Božieho rozhodnutia zapojilo do ľudských osudov a uskutočnilo dielo vykúpenia. Vidíme v ňom základné spasiteľné udalosti. V tomto mesiaci pri modlitbe ruženca môžeme získať osobitné milosti.

 

Mgr. Jozef Gallovič
farár – dekan