História

Ukazujem 1 - 10 z 460 výsledkov.
Položiek na stránku 10
z 46

Oznamy

« Späť

4. nedeľa v cezročnom období "A" 2020, Obetovanie Pána

24. Svetový deň zasväteného života

Liturgický kalendár

Pondelok: Sv. Blažeja, biskupa a mučeníka. Ľub. spomienka.
Streda: Sv. Agáty, panny a mučenice. Spomienka.
Štvrtok: Sv. Pavla Mikiho a spoločníkov, mučeníkov. Spomienka. Prvý štvrtok v mesiaci – deň modlitieb za duchovné povolania.
Piatok: Prvý piatok v mesiaci.
Sobota: Panny Márie v sobotu.
NEDEĽA: PIATA NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ. 6. Svetový deň modlitieb za ľudí, ktorí sa stali obeťou obchodovania s nimi.

Oznamy

V pondelok pri spomienke na sv. Blažeja sa bude na konci svätej omše udeľovať svätoblažejské požehnanie.

Prvý piatok v mesiaci: spovedá sa ako obvykle pol hodinu pred rannými svätými omšami a od stredy hodinu pred večernými. V piatok sa spovedá od 16.00.

V pondelok 10. februára sa začínajú v našej farnosti katechézy Neokatechumenátnej cesty. Pozývame dospelých a mládež, všetkých, ktorí hľadajú odpovede na ťažkosti, chcú nájsť silu a radosť z Boha, chcú obnoviť alebo prehĺbiť vieru alebo hľadajú spoločenstvo. Katechézy budú bývať v pondelok a vo štvrtok v Pastoračnom centre sv. Cyrila a Metoda (dolná miestnosť vedľa kostola) po večernej sv. omši o 19.00 hod.

Adorácie Sviatosti oltárnej vo farskom kostole sv. Cyrila a Metoda sú podľa bežného poriadku každý deň okrem soboty.

Svätá omša pre prípravu detí na 1. sväté prijímanie ako obvykle v stredu o 18.00. Po sv. omši bude preskúšanie detí z 2. časti o Božích prikázaniach v prítomnosti rodičov. Druhákov prosím, aby sa učili s rodičmi 1. časť: Verím v Boha.

Svätá omša pre prípravu mladých na birmovku v piatok o 18.00 a po nej bude stretnutie s animátormi.

Pozývame Vás na farskú púť ,,Po stopách sv. Jána Pavla II. do Poľska“, pri príležitosti 100. výročia od jeho narodenia (18.5.2020). Púť sa uskutoční od piatka 8.mája do pondelka 11. mája. Navštívime Wadovice - rodný dom sv. Jána Pavla II., jeho obľúbenú Kalváriu, centrum Krakowa, katedrálu na Waweli, zúčastníme sa na procesii na počesť najstaršieho poľského svätca sv. Stanislava, ďalej Sanktuárium Jána Pavla II. v Lagiewnikach, Baziliku na Jasnej hore v Čenstochovej, v ktorej sa nachádza vzácny obraz – ikona Panny Márie Čenstochovskej. Cena púte je 235 € a obsahuje modernú autobusovú dopravu, 3 noci ubytovanie hotelového typu, 3x raňajky a 3x večere. Sprevádzať nás bude odborný sprievodca a kňaz. Prihlasovať sa môžete v cestovnej kancelárií NOE travel, na t.č. 0902 057 999 alebo emailom na info@pute.sk.

V piatky po sv. omši sa koná od farského kostola sv. Cyrila a Metoda do kúpeľnej kaplnky BSJ po pešej zóne ružencový pochod, ako prosba o ochranu rodín, manželstiev a detí pred zhubnou ideológiou gender.

Rodičia a priatelia Cirkevnej spojenej školy v Piešťanoch pozývajú na 13. ročník Školského plesu dňa 7.2.2020 o 19.00 v reštaurácii Semafor. Cena lístka je 30€ (študenti 25 €). Vstupenky si aktuálne môžete objednať na emailovej adrese plescsspn@gmail.com. Príďte sa zabaviť a svojou prítomnosťou podporiť našu školu. Výťažok plesu poputuje na podporu školy.

Slovenský dohovor za rodinu vás pozýva dňa 11.2.2020 od 12.00 do 15.00 na modlitbu ruženca s o. Marianom Kuffom na Hodžovom námestí pred prezidentským palácom, aby p. prezidentka splnila vôľu väčšiny národa a rozhodnutia parlamentu a vlády SR za odstúpenie SR od Istanbulského dohovoru podporujúceho genderovú ideológiu. Z PN pôjde autobus, ktorý bude hradiť Slov. dohovor za rodinu. Prosíme záujemcov, aby sa nahlásili v sakristii.

 

Oznamy pátrov jezuitov

 

Zbierka na katolícke školy – 1552 eur. Za Vaše milodary Vám ďakujeme.

Na spomienku sv. Blažeja udelíme pri sv. omšiach svätoblažejské požehnanie.

Pri príležitosti Roka Božieho Slova vás pozývame do biblického spoločenstva. Náplňou pravidelných stretnutí bude čítanie Božieho slova, meditácia a modlitba. Prihlásiť sa môžete v našej sakristii. Viď na plagáte na nástenke.

Na prvý štvrtok v mesiaci budeme mať v našej kaplnke adoráciu za kňazov a nové kňazské a rehoľné povolania. Začiatok adorácie je od 17.30h do večernej svätej omše. Adoráciu vedie Spoločenstvo Ježišovho Veľkňazského Srdca. Srdečne vás pozývame.

Materské centrum pri Jezuitskom pastoračnom centre – každú stredu od 9.30h. Téma na budúci týždeň – 5. február 2020: Tvorivá dielnička pre deti – výroba karnevalových masiek.

Spovedanie v týždni: ráno ako zvyčajne od 5.45h a 7.45h. Popoludní budeme spovedať: pondelok až utorok od 18.15h; stredu až piatok od 17.00h.

Dnes o 15.00h sú v našej kaplnke Piešťanské chvály. Téme: Odvaha povedať Bohu áno.

Dňa 7. februára 2020 na prvý piatok o 18.30h bude vo farnosti sv. Štefana slúžiť svätú omšu P. Ján Ďurica SJ, redaktor časopisu Posol.

Mgr. Jozef Gallovič
farár – dekan