Vitajte

Milí návšteníci webových stránok rímskokatolíckej farnosti Stará

Ľubovňa. Na týchto stránkach vám prinášame informácie o dianí vo farnosti.

 

Farské oznamy na 2 nedeľu CEZ ROK

Farské oznamy na Sviatok Krstu Krista Pána (10.01.2021)

 

 

 

Liturgia domácej cirkvi na Sviatok všetkých svätých

 

Sviatosti bude možné vysluhovať individuálne, bez spoločného zvolávania veriacich, teda tak, ako tomu bolo na začiatku prvej vlny koronavírusu. Ak by niekto potreboval prijať sviatosť zmierenia, nech sa telefonicky dohodne s kňazom na vyslúžení tejto sviatosti.

 

 

 

Úradné hodiny v dôležitých záležitostiach (do odvolania)

pondelok – piatok: 9.00 – 11.00  13.30 – 15.00

Ostatné záležitosti prosíme kontaktovať telefonicky: 052/432 25 00 alebo emailom: stara_lubovna@kapitula.sk  Ďakujeme za pochopenie.

 

VSTUP DO KOSTOLA

-    rešpektujte všetky tieto pokyny a pokyny celebrujúceho kňaza

-    vstup a pobyt v kostole len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka)

-    povinná dezinfekcia rúk

-    minimálne rozostupy odporúčané

-    kostol bude otvorený 15 minút pred začiatkom svätej omše, spoločne sa nemodlíme posvätný ruženec (pomodlíme sa v rodinách).

-    nepoužívať sväteničky, v laviciach nesmú byť spoločné knižky, texty, či ružence.

* V kostole je potrebné vetrať, aby vzduch vo vnútri nezostal celkom bez pohybu, dezinfikovať kľučky a kontaktné plochy.

* Znak pokoja nahrádzame úklonom hlavy

* Dezinfekciu použije kňaz pred rozdávaním svätého prijímania a tiež, ak by došlo ku kontaktu s veriacim.

* Sväté prijímanie sa na základe dovolenia biskupskej konferencie rozdáva do rúk. Postup podávania svätého prijímania na ruku: "Veriaci majú k svätému prijímaniu pristupovať tak, že predložia otvorenú dlaň vo výške hrude, kňaz položí Eucharistiu veriacemu na otvorenú dlaň a veriaci si ju sám druhou rukou vloží do úst pred kňazom. Potom odíde na svoje miesto." Kto by z vážneho zdravotného dôvodu nemohol prijať Eucharistiu do rúk, nech na to upozorní kňaza pred svätou omšou, a príde na sväté prijímanie na záver, ako posledný.

 

Všetky farské oznamy sa zobrazia TU.

 

Správa o priebehu reštaurátorskej realizácie, použitý postup, technológia a
materiál.

 

OTÁZKY PRE BIRMOVANCOV

sv. prijímanie v nemocnici SLUZBY

Nové termíny manželských stretnutí

domanželstva.sk

 

 
Vzájomnú komunikáciu môžu podporiť KONTAKTY na kňazov farnosti.

Na stránke sú informácie pre snúbencov, ktorí chcú vstúpiť do kresťanského manželstva, pre rodičov, ktorí sa tešia z maličkého človiečika a chcú ho pokrstiť a tiež pomoc pre tých, ktorým zomrel niekto blízky a potrebujú vybaviť pohreb.

 

Môžete sa na tejto stránke zaregistrovať, podľa pravidiel systému "mojakomunita.sk". Získate tým prístup do diskusie pri článkoch a k veciam, ktoré nevidia neregistrovaní užívatelia.

Nedávno aktívni blogeri

Mária Stanislavová
Príspevky: 29
Hviezdičky: 66
Dátum: 29.10.2020
Jozef Greš
Príspevky: 4
Hviezdičky: 14
Dátum: 8.1.2020
Adam Takáč
Príspevky: 24
Hviezdičky: 68
Dátum: 10.3.2018
Anna Högerová
Príspevky: 142
Hviezdičky: 226
Dátum: 13.10.2016
Jakub Senko
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 18.4.2016

Blogy

« Späť

Boh v mojom živote!

Boh v mojom živote!

Naše spoločenstvo, Spoločenstvo Dobrého Pastiera zo Starej Ľubovne, sa uplynulý víkend (1.-3. marca) zúčastnilo svojej prvej tohtoročnej víkendovky na tému Boh v mojom živote...

Naše spoločenstvo, Spoločenstvo Dobrého Pastiera zo Starej Ľubovne, sa uplynulý víkend (1.-3. marca) zúčastnilo svojej prvej tohtoročnej víkendovky na tému Boh v mojom živote.

Spolu sa nás stretlo asi 40 účastníkov. Okrem dlhoročných členov spoločenstva sme mali medzi sebou aj nových ľudí, čo nás veľmi potešilo, keďže vidieť nových ľudí, ktorí chcú ísť za Bohom je vždy veľmi povzbudzujúce. Našu víkendovku sme mali netradične, prvýkrát, v Mlynčekoch pri Kežmarku. Už na prvý pohľad nás upútalo krásne prostredie Tatier.

Náš víkend bol vyplnený prednáškami, spolu boli 4, ďalej modlitbou, tento víkend bol veľmi zameraný na osobnú modlitbu, snažili sme sa jej venovať viac času, potom zdieľaním v malých skupinkách, kde sme sa rozprávali o tom, čo nás oslovilo a ako by sme chceli vo viere napredovať a samozrejme nesmel chýbať zábavný program, ktorý slúžil na to, aby sme sa navzájom lepšie spoznali a trošku si aj oddýchli. V prednáškach sa nám prihováral o. Dušan Lukáč z Rožňavskej diecézy. Ďakujeme mu za povzbudivé slová o modlitbe, hľadaní Boha a za svedectvo jeho života. Každý sa v jeho slovách mohol nájsť, keďže rozprával jednoduchým, voľným štýlom a používal veľa príkladov zo života.

Myslím si, že všetci sme odchádzali z víkendovky povzbudení a naplnení. Okrem dobrého programu, či už to boli prednášky, spoločné modlitby alebo dostatok času na osobnú modlitbu, bolo veľmi pozitívne to, že sme mohli spolu stráviť čas. Super program spojený s krásnym prostredím vytvoril veľmi dobrú atmosféru. Tešíme sa na ďalšiu spoločnú akciu a dole pod článkom pravdaže pripájame fotografie! smiley

napísala: Alžbeta Limáneková

 

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Teším sa z vášho spoločenstva a prajem vám kopec kreatívnych nápadov pri evanjelizácii.
Odoslané 8.3.2013 15:20.
Mám radosť z vašej akcieemoticon Isto prinesie bohaté požehnanieemoticon
Odoslané 9.3.2013 8:59.
Paci sa mi druha fotka emoticon emoticon najmladsi clen vikendovky.. Ktovi co si z toho pamata emoticon
Odoslané 9.3.2013 13:10.
určite si pamätá ako ju všetci obkukovali.. emoticon
Odoslané 9.3.2013 20:49 ako reakcia na Štefan Hrbček.