Vitajte

Milí návšteníci webových stránok rímskokatolíckej farnosti Stará Ľubovňa. Na týchto stránkach vám prinášame informácie o dianí vo farnosti.

 

Farské oznamy na Sviatok Krstu Krista Pána (14. - 20. 01. 2019)

Farské oznamy - Zjavenie Pána (6.1.2019)

 

Všetky farské oznamy sa zobrazia TU.

 

Nové termíny manželských stretnutí

domanželstva.sk

 

 
Vzájomnú komunikáciu môžu podporiť KONTAKTY na kňazov farnosti.

Na stránke sú informácie pre snúbencov, ktorí chcú vstúpiť do kresťanského manželstva, pre rodičov, ktorí sa tešia z maličkého človiečika a chcú ho pokrstiť a tiež pomoc pre tých, ktorým zomrel niekto blízky a potrebujú vybaviť pohreb.

 

Môžete sa na tejto stránke zaregistrovať, podľa pravidiel systému "mojakomunita.sk". Získate tým prístup do diskusie pri článkoch a k veciam, ktoré nevidia neregistrovaní užívatelia.

Nedávno aktívni blogeri

Mária Stanislavová
Príspevky: 25
Hviezdičky: 64
Dátum: 12.1.2019
Adam Takáč
Príspevky: 24
Hviezdičky: 68
Dátum: 10.3.2018
Anna Högerová
Príspevky: 142
Hviezdičky: 226
Dátum: 13.10.2016
Jakub Senko
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 18.4.2016
Anna Högerová
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 1.3.2016

Blogy

« Späť

Dve slávnosti v nemocničnej kaplnke

Dve slávnosti v nemocničnej kaplnke

Odpustová slávnosť a požehnanie nemocničnej kaplnky.

V nemocničnej kaplnke sa v nedeľu 15.11.2015 konala slávnostná odpustová svätá omša a požehnanie obnovenej kaplnky sv. Alžbety Uhorskej. Slávnostným celebrantom a kazateľom bol pán dekan Pavol Lacko. Homíliu si môžete vypočuť na stránke: http://www.rkfarnost-sl.sk/spravy.html .

 

Sviatok sv. Alžbety Uhorskej pripadol toho roku na utorok, kedy sa pravidelné konajú sv. omše v nemocničnej kaplnke a tak sme boli účastní na slávnostnej odpustovej sv. omši aj druhý krát.

Celebrantom bol vdp. Štefan Torbík, rodák zo Starej Ľubovne, ktorý v súčastnosti vypomáha vo farnosti. V homílií priblížil život sv. Alžbety Uhorskej od jej narodenia, zasnúbenia, výdaja až po smrť. Život bohatý na skutky lásky a milosrdenstva, služby a pomoci chudobným. Tiež poukázal, že je patrónkou Františkánskeho svetského rádu a na internete si zisťoval viac o tomto františkánskom spoločenstve.

Po skončení sv. omše bolo pre všetkých malé agapé.

Na záver členovia Františkánskeho svetského rádu ukončili túto slávnosť svojej patrónky modlitbou vešpier.