Vitajte

Milí návšteníci webových stránok rímskokatolíckej farnosti Stará Ľubovňa. Na týchto stránkach vám prinášame informácie o dianí vo farnosti.

Resurrexit, sicut dixit

Ježiš vstal, ako povedal

Farské oznamy na 5. veľkonočnú nedeľu

 

Všetky farské oznamy sa zobrazia TU.

 

OTÁZKY PRE BIRMOVANCOV

 

Nové termíny manželských stretnutí

domanželstva.sk

 

 
Vzájomnú komunikáciu môžu podporiť KONTAKTY na kňazov farnosti.

Na stránke sú informácie pre snúbencov, ktorí chcú vstúpiť do kresťanského manželstva, pre rodičov, ktorí sa tešia z maličkého človiečika a chcú ho pokrstiť a tiež pomoc pre tých, ktorým zomrel niekto blízky a potrebujú vybaviť pohreb.

 

Môžete sa na tejto stránke zaregistrovať, podľa pravidiel systému "mojakomunita.sk". Získate tým prístup do diskusie pri článkoch a k veciam, ktoré nevidia neregistrovaní užívatelia.

Nedávno aktívni blogeri

Mária Stanislavová
Príspevky: 25
Hviezdičky: 64
Dátum: 12.1.2019
Adam Takáč
Príspevky: 24
Hviezdičky: 68
Dátum: 10.3.2018
Anna Högerová
Príspevky: 142
Hviezdičky: 226
Dátum: 13.10.2016
Jakub Senko
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 18.4.2016
Anna Högerová
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 1.3.2016

Blogy

« Späť

Návšteva zo Stankovian

Našu farnosť navštívili veriaci so Stankovian.

V rámci Svätého roku milosrdenstva našu farnosť navštívili v sobotu 27. augusta 2016 so svojím pánom farárom a naším rodákom Milošom Labašom veriaci zo Stankovian. Veriaci sa o 9.00 zhromaždili pred Farským kostolom a spoločne prešli cez Svätú bránu. Vo Farskom kostole o 9.00 odzneli pre veriacich slová o histórii nášho kostola, o 9.30 bola pobožnosť Korunky Božieho milosrdenstva a o 10.00 svätá omša. Potom nasledovalo posilnenie tela.

Po obede sa farníci pána farára Miloša premiestnili na Nový cintorín, kde sa pomodlili za jeho zosnulých rodičov. Okolo 14.00 sa presunuli na Hrad a do skanzenu, kde sa mohli pokochať krásou histórie a kultúrnosti našich predkov. Na púti sa zúčastnilo 145 farníkov, medzi nimi aj kňaz Michal Pásztor, pochádzajúci z farnosti Stankovany, na svätej omši sa zúčastnil aj náš diakon Tomáš. Veriaci zo Stankovian ďakujú za milé prijatie všetkým našim staroľubovnianskym farníkom, ktorým patrí vďaka za ich ústretovosť a pomoc.

 

TEXT a FOTO: Farský úrad SĽ