Vitajte

Milí návšteníci webových stránok rímskokatolíckej farnosti Stará Ľubovňa. Na týchto stránkach vám prinášame informácie o dianí vo farnosti.

 

Farské oznamy na Sviatok Krstu Krista Pána (14. - 20. 01. 2019)

Farské oznamy - Zjavenie Pána (6.1.2019)

 

Všetky farské oznamy sa zobrazia TU.

 

Nové termíny manželských stretnutí

domanželstva.sk

 

 
Vzájomnú komunikáciu môžu podporiť KONTAKTY na kňazov farnosti.

Na stránke sú informácie pre snúbencov, ktorí chcú vstúpiť do kresťanského manželstva, pre rodičov, ktorí sa tešia z maličkého človiečika a chcú ho pokrstiť a tiež pomoc pre tých, ktorým zomrel niekto blízky a potrebujú vybaviť pohreb.

 

Môžete sa na tejto stránke zaregistrovať, podľa pravidiel systému "mojakomunita.sk". Získate tým prístup do diskusie pri článkoch a k veciam, ktoré nevidia neregistrovaní užívatelia.

Nedávno aktívni blogeri

Mária Stanislavová
Príspevky: 25
Hviezdičky: 64
Dátum: 12.1.2019
Adam Takáč
Príspevky: 24
Hviezdičky: 68
Dátum: 10.3.2018
Anna Högerová
Príspevky: 142
Hviezdičky: 226
Dátum: 13.10.2016
Jakub Senko
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 18.4.2016
Anna Högerová
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 1.3.2016

Blogy

« Späť

Sviečka za nenarodené deti

Na sviatok všetkých verných zosnulých sme sa zjednotili v modlitbe za nenarodené deti.

Dnes, na "dušičky" sme si zvláštnym spôsobom pripomenuli aj spomienku na všetky nenarodené deti. Sviečka za nenarodené deti je pravidelne opakoujúcou sa akciou, ktorú organizuje pro-life organizácia fórum života (www.forumzivota.sk).

Cieľom je presne 02. novembra, pri spomienke na našich drahých zosnulých, spomenúť si aj na deti, ktorým z rôznych dôvodov bolo odopreté narodiť sa a tiež na ich rodičov, ale aj na lekárov a vštkých, ktorí pri potratoch asistujú. Horiacou sviečkou tak môžete vyjadriť svoj nesúhlasný postoj. My v Ľubovni sme sa rozhodli vyjadriť názor aj spolu a viditeľne. Stretli sme sa pri nemocnici, kde sa vykonávajú potraty a spoločnou modlitbou tiež dali najavo náš názor. 

Spoločne s pánom kaplánom Ľudovítom Sýkorom so sviečkou v jednej ruke a ružencom v druhej sme tak mali možnosť otvorene vyjadriť svoj názor a postaviť sa na stranu dobra. 

Spoločne sme tak strávili chvíľu vo farskom spoločenstve, ktorá nás určite zjednotila :) 

P.S.: Nezabúdajme v tomto milostivom čase svojimi modlitbami aj naďalej vyslobodzovať duše z očistca. 

 

FOTO: Mária Stanislavová

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Nebeský Otče, ty si Stvoriteľ všetkého. V ohni tvojej lásky sa všetko rozvíja a rastie. Ďakujem ti, že si v lone našich matiek stvoril naše životy. Zvelebujeme ťa, Bože, že si stvoril telo ženy, aby bol schopné prijať život, vynosiť ho a rodiť. Vďaka ti za všetkých, ktorí zodpovedne a s radosťou spolupracujú na ochrane života.
Mária, Matka živých a Matka života, nauč nás prijímať život, ako si ho ty prijala. Ani tebe nebolo ľahké prijať dieťa, Ježiša. Vedela si však, že Stvoriteľ všetkého si želá život, a povedala si „ Som tvoja služobnica“.
Nauč teraz aj nás povedať svoje áno novému životu.
Bože, teraz ťa s Máriou prosíme za všetkých otcov a matky, za lekárov i za všetkých ľudí, ktorí odmietli počatý život. Osvieť nás a pomôž nám, aby sme s láskou prijímali a chránili nenarodený život. Prosíme ťa aj za tých, ktorým teraz hrozí nebezpečenstvo, že svoje počaté dieťa odmietnu.
Prosíme za všetky ženy a dievčatá, ktoré trpia za svoje nenarodené deti. Odpusť, Bože nášmu národu za všetky deti, ktorým sme nedali šancu narodiť sa. Nedopusť, aby sme sa sami ničili!
A vy, ktoré ste sa stali obeťou násilia, odpusťte nám, aby sme sa spoločne s vami raz tešili vo večnosti! Amen.
Odoslané 2.11.2015 22:35.