Vitajte

Milí návšteníci webových stránok rímskokatolíckej farnosti Stará Ľubovňa. Na týchto stránkach vám prinášame informácie o dianí vo farnosti.

Farské oznamy na 15. nedeľu cez rok

 

Všetky farské oznamy sa zobrazia TU.

 

OTÁZKY PRE BIRMOVANCOV

 

Nové termíny manželských stretnutí

domanželstva.sk

 

 
Vzájomnú komunikáciu môžu podporiť KONTAKTY na kňazov farnosti.

Na stránke sú informácie pre snúbencov, ktorí chcú vstúpiť do kresťanského manželstva, pre rodičov, ktorí sa tešia z maličkého človiečika a chcú ho pokrstiť a tiež pomoc pre tých, ktorým zomrel niekto blízky a potrebujú vybaviť pohreb.

 

Môžete sa na tejto stránke zaregistrovať, podľa pravidiel systému "mojakomunita.sk". Získate tým prístup do diskusie pri článkoch a k veciam, ktoré nevidia neregistrovaní užívatelia.

Nedávno aktívni blogeri

Mária Stanislavová
Príspevky: 25
Hviezdičky: 64
Dátum: 12.1.2019
Adam Takáč
Príspevky: 24
Hviezdičky: 68
Dátum: 10.3.2018
Anna Högerová
Príspevky: 142
Hviezdičky: 226
Dátum: 13.10.2016
Jakub Senko
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 18.4.2016
Anna Högerová
Príspevky: 1
Hviezdičky: 0
Dátum: 1.3.2016

Blogy

« Späť

Vyslanie koledníkov

Vyslanie koledníkov

V Starej Ľubovni sa stretli eRkári územia Spiš na sv. omši s otcom biskupom Andrejom Imrichom, aby dostali špeciálne kolednícke požehnanie.

Deti a animátori z eRka - Hnutia kresťanských spoločenstiev detí, už každoročne na 2. sviatok vianočný prinášajú do svojich farností Dobrú novinu, ktorá je spojená s finančnou zbierkou pre deti v krajinách tretieho sveta. Pred touto akciou však koledníci vo svojich diecézach pri sv. omšiach väčšinou s otcom biskupom, dostávajú špeciálne požehnanie a sú "vyslaní" do domácností, aby prinášali radostnú zvesť o Ježišovom narodení. V Spišskej diecéze prebiehajú každoročne 2 Vysielacie omše koledníkov - jedna pre Oravu a Liptov a jedna pre Spiš.

V sobotu pred 3. adventnou nedeľou sme v Starej Ľubovni privítali práve koledníkov z celého Spiša, od Plavnice či Novej Ľubovne až po Markušovce, spolu 325 detí a asi 120 animátorov. Sv. omšu v kostole sv. Petra a Pavla celebroval emeritný otec biskup Andrej Imrich spolu s kňazmi našich farností a nechýbal náš pán dekan Pavol Lacko či kaplán starajúci sa o formáciu eRkárov na území Spiša, vdp. Tomáš Tarčák, kaplán v Levoči. Každý rok prinášame aj spoločný obetný dar, tento rok to boli detské ponožky, ktoré budú odovzdané deťom do Krízového strediska v Starej Ľubovni.

Po sv. omši sme sa presunuli do priestorov Cirkevnej školy, kde nás čakal teplý čaj a pripravený program v podobe stanovíšť. Deti si mohli na kretívnych dielňach pripraviť veci, ktoré im pomôžu pri koledovaní, napr. pokladničku, hviezdy na čelo, kurunu či iné a zabaviť sa pri eRko tancoch a ukazovačkách.

Myslíme aj počas týchto dní na tieto deti a animátorov, ale aj na ich rodiny, rodiny kam prinesú Dobrú novinu a tiež aj na deti, ktorým sa eRkári snažia pomôcť.

FOTO: Ján Dovjak