Dianie vo farnosti

« Späť

Farské oznamy 4. - 10. november 2019

Je XXXI. týždeň obdobia cez rok. Pravidelná eucharistická poklona bude od pondelka do štvrtka. V piatok a sobotu organizujeme na fare jesennú zbierku šatstva a ďalších potrebných vecí. V dňoch od 1. do 8. novembra je možné získať úplné odpustky v prospech zosnulých.

  • V našom kostole máte možnosť prísť na večernú eucharistickú poklonu. Sviatosť Oltárnu vystavíme od pondelka do štvrtku po sv. omši o 18.00 do 21.00. Poklona má každý deň od 19.30 do 20.00 spoločný program: v pondelok modlitba Taizé, v utorok modlitba vešpier, v stredu modlitba s gregoriánskou hudbou a vo štvrtok modlitba s čítaním Svätého písma. Je to výborná príležitosť na vnútorné duševné i duchovné oddýchnutie si. Všetci ste pozvaní.
  • V piatok a sobotu organizujeme na fare jesennú zbierku šatstva, deky, posteľné prádlo, obuv, hygienické potreby, školské potreby a kuchynské potreby. Veci, s ktorými sa chcete podeliť, môžete priniesť na faru v čase: v piatok 15.00-19.00, v sobotu 9.00-12.00.
  • Tento týždeň do 8. novembra môžeme raz denne získať úplné odpustky vprospech zosnulých. Treba nábožne navštíviť kostol alebo cintorín a pomodliť sa Modlitbu Pána a Verím v Boha. Okrem tohoto úkonu je potrebné: sv. spoveď (krátko predtým alebo potom), sv. prijímanie (najlepšie v ten istý deň) a akákoľvek modlitba na úmysel Sv. Otca. Samozrejme treba vylúčiť aj akýkoľvek všedný hriech. Pristúpiť ku sviatosti zmierenia môžete každý deň pred sv. omšami.

 

Stiahnuť aktuálne farské oznamy 

 

 

 

 

Ďalej

Odkazy na videá