Dianie vo farnosti

Príprava ihriska na sezónu

V sobotu 24. marca ráno hneď od 9-tej nastal na ihrisku bl. sr. Zdenky nezvyčajný ruch napriek tomu, že sa nepripravovala žiadna súťaž, stretnutie ani iná akcia pre deti. V sobotu by si asi každý rád pospal trochu dlhšie, avšak niekoľko z nás prišlo na ihrisko, pretože po zime je vždy potrebné dať ihrisko do poriadku.
Čítaj ďalej o Príprava ihriska na sezónu »

10. farský ples - ples bielych ruží

Presne na Vianoce minulého roku by sa dožila 95 rokov sestra Zdenka Schelingová z Inštitútu Milosrdných sestier svätého Kríža. V päťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia sa však stala tragickou obeťou prenasledovania Katolíckej cirkvi v Československu. Jej blahoslavené meno nesie naše materské centrum v Záhorskej Bystrici. Nesmierne milovala biele ruže a ich lupene môžeme pokojne považovať aj za címer jej nevinnosti, čistoty. Z úcty k tejto „bielej sestričke“ bola symbolom nášho 10. Jubilejného farského plesu biela ruža.
Čítaj ďalej o 10. farský ples - ples bielych ruží »

Ekumenická bohoslužba za jednotu kresťanov

Kostol zvestovania Pána na Františkánskom námestí v Bratislave sa v utorok 24. januára 2012 naplnil veriacimi z viacerých cirkví na celobratislavskej ekumenickej bohoslužbe slova. Celá bohoslužba sa niesla v mene modlitby za jednotu kresťanov v duchu slov apoštola Pavla: všetci budeme premenení víťazstvom nášho Pána Ježiša Krista.
Čítaj ďalej o Ekumenická bohoslužba za jednotu kresťanov »

Lyžovačka

Novoročná spoločná lyžovačka rodín nášho farského spoločenstva začína byť peknou a obľúbenou tradíciou. Po prvých pokusoch v strediskách Flachau a Nassfeld sa tento rok počas prvého januárového týždňa vybralo do rakúskeho Murau v spolkovej krajine Steiermark z našej farnosti až 9 rodín spolu s otcom Ľudovítom, našim duchovným otcom. Keďže zima je tento rok na bielu prikrývku v Záhorskej...
Čítaj ďalej o Lyžovačka »

Jasličková slávnosť (AKTUALIZOVANÉ)

Aj tento rok si deti v našej farnosti pripravili milé predstavenie, v ktorom sme sa mohli vtiahnuť do udalostí spred 2000 rokov, keď sa Panne Márii narodil v malej maštaľke syn. Malé dieťa, ktoré prišlo na svet, aby spasilo ľudí. Príbeh narodenia Ježiša krista nájdete vo fotogalérii. Technika nám tiež umožnila zverejniť aj video z tejto peknej udalosti. stiahnuť video z externého...
Čítaj ďalej o Jasličková slávnosť (AKTUALIZOVANÉ) »
Ukazujem 181 - 185 z 188 výsledkov.
Položiek na stránku 5
z 38

Odkazy na videá