« Späť

Exorcista: Ignorovať Medžugorie je pre kresťanov neodpustiteľné

Exorcista: Ignorovať Medžugorie je pre kresťanov neodpustiteľné

„Ignorovať zjavenia Panny Márie v Medžugorí je pre kresťanov neodpustiteľné,“ povedal známy rímsky exorcista páter Gabriele Amorth v interview pre talianske Rádio Mária, ...

Exorcista: Ignorovať Medžugorie je pre kresťanov neodpustiteľné

Rím, 2.11.11 (kath.net) 014 738 – „Ignorovať zjavenia Panny Márie v Medžugorí je pre kresťanov neodpustiteľné,“ povedal známy rímsky exorcista páter Gabriele Amorth v interview pre talianske Rádio Mária, ako informoval portál www.medjugorjetoday.tv . Páter Amorth bol 20 rokov hlavným exorcistom Rímskej diecézy.
Páter Amorth nazýva Medžugorie „veľkolepou pevnosťou proti Satanovi“. „Úmyselne ignorovať tieto zjavenia možno pochopiť a uznať u pohanov, u kresťanov to však nemožno ospravedlniť. Po viac 30 rokoch!“
„Dokonca aj kňazi a biskupi nechcú o tom ani len počuť. Nie že by tam aspoň odcestovali a férovo urobili svoje rozhodnutie po tom, čo si tieto veci sami pozreli, nie! Nechcú ani len počúvať, keď sa o tom hovorí!“
„Dobré plody za 30 rokov ukázali, že tento strom je dobrý. Aj v Starom zákone posielal Boh k svojmu ľudu Izrael prorokov. Či je možné, aby ľudia Božiu Matku ešte stále nepočuli?“ Čakať na to, dokiaľ Cirkev zjavenia oficiálne uzná, označil páter Amorth doslova ako „nerozumné“.
Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Ďakujem Veronika za info. Páter Amorth je kapacita a keď sa takto vyjadril, tak to niečo znamená.
Odoslané 16.11.2011 23:22.
Hm, to si ma moja drahá nepotešila. A Amortha tiež nerešpektujú v cirkvi ako exorcistu, kedže dnes už posadnutosti nie sú, len psychické poruchy... Takže sa aj obrad zmenil. Však satan nie je, je len zlo v nás jak sa vraví a to je ten satan.
Odoslané 16.11.2011 23:56.
No.. ak Satan NIE JE (realne bytie) tak potom neviem či dobre rozumiem čo píše BIBLIA.. TAtýto koment som veru od teba Miro nečakal :/
Odoslané 17.11.2011 0:05 ako reakcia na Miroslav Čonka.
A druha vec: Zjavenia v MEDJUGORII su sukromne zjavenia.. (nebudem rozvadzat diskusiu ze ci su uznane Cirkvou atd.) takze voci nim si kazdy môze zachovat slobodu.. prijat ich alebo neprijat.. nezavysle od toho, aká osobnost alebo cirkevna autorita ich schváli.
Odoslané 17.11.2011 0:08 ako reakcia na Miroslav Čonka.
Štefan, ja som to myslel ironicky a narážal som na to, čo aj Gabriel Amorth sám napísal o tom, ako dnes berie Vatikán exorcistov a ako sa stavia k existencii diabla samotného. Veronika by pochopila, ako som to myslel. A to som jej adresoval.
Odoslané 17.11.2011 0:12 ako reakcia na Štefan Hrbček.
A za ďalšie, ako Veronika, tak i ja som ctiteľ Matky Božej Najsvätejšej a Preblahoslavenej Panny Márie. A nevnímam dobre to, že v cirkvi to ide dolu kopcom v tomto smere a tá úcta sa vytráca. Smeruje to k protestantizmu a mnohí sú ním ovplyvnení.
Odoslané 17.11.2011 0:17 ako reakcia na Štefan Hrbček.
ja viem ze si to myslel ironicky, Mirko.
Odoslané 17.11.2011 9:09 ako reakcia na Miroslav Čonka.
„Áno, aj vo Vatikáne sú členovia satanistickej sekty. Sú medzi kňazmi, vyššími hierarchmi, ale aj kardinálmi."
„Máme mnohých kňazov a biskupov, ktorí neveria v Satana a verejne hovoria, že peklo ani diabol neexistujú.“
G. Amorth
to som len vypichla to hlavne z dalsieho jeho clanku, cely clanok pridam do blogov.
G. Amorth celkovo je taky typ cloveka ze hoc aj tvrdym sposobom a hlavne bez obalu povie pravdu. Ja napr. tiez uznavam medzu ale nikdy som neodsudzovala tych ktori medzugorje neuznavaju. A ani nebudem odsudzovat. Ale tento clanok ma dost zaujal a preto je aj tu, aby si to viac ludi precitalo.
Odoslané 17.11.2011 9:17.
presne o tom mal raz jeden knaz kazen. Ze je mnoho zjaveni PM ci este neuznanych medzugorje ale aj uznanych fatima a ostatne. Pri ziadnom z tychto zjaveni (hovoril ze to plati aj pri cirkevne schvalenych) neni nikto povinny im verit. Ale ze si tiez mysli ze neverit tomu je hlupe alebo nemudre. Nuz neviem si presne spomenut ci pouzil slovo hlupe alebo slovo nemudre. Bolo to uz davnejsie co o tom kazal.
Odoslané 17.11.2011 9:33 ako reakcia na Štefan Hrbček.
aj pre mna je otec g. amorth velkou kapacitou. :-)
Odoslané 17.11.2011 9:33 ako reakcia na Jozef HORVÁTH.
Nuž ďakujem Veronika, že si niečo od G. Amortha tu vypichla. Ty vieš jednoducho na čo som narážal. Tieto veci sme už preberali.
Odoslané 17.11.2011 10:25 ako reakcia na Veronika Florkova.
Veronika to odkial mate???Dost ma sokuju niektore debaty tu,samozrejme v dobrom,ale taketo nieco by som si nedovolila nikdy tvrdit.....???Vy ste azda boli pri tom???Je to dost vazne obvinenie...
Odoslané 17.11.2011 10:29 ako reakcia na Veronika Florkova.
Ze nie je???Prave o to mu ide,aby ludi oklamal,ze nie je...Aby cim viac dusi zicil.Ved su to padli anjeli.
Odoslané 17.11.2011 10:31 ako reakcia na Miroslav Čonka.
Nuž to hovorí tzv. Modrá Kniha od Dona Gobiho a aj Gabriel Amorth to vraví. Modrá Kniha na Slovensku má imprimatur od Františka Tondru.
Odoslané 17.11.2011 10:32 ako reakcia na Nicole Kavuláková.
Ty asi nechápeš čo to znamená, keď človek napíše ironicky.
Odoslané 17.11.2011 10:32 ako reakcia na Nicole Kavuláková.
konkretne tento clanok je zo stanky www.magnificat.sk
Nepochybujem o tom ze je to pravda. Situacia vo svete aj v cirkvi je velmi zla. Musime sa vela modlit. Velmi vela modlit.
Teda nepochopila som uplne na co sa pytate. Ci na ten clanok alebo na kazen toho knaza o tych zjaveniach. Na tej kazni som bola osobne pritomna.
Ako som uz hovorila, moj postoj k ludom ktori neveria medzugorju neni odsudzujuci a ani nebude odsudzujuci. Ale to tvrdenie g. amortha ma riadne zaujalo, tak som to tu dala.
Odoslané 17.11.2011 10:35 ako reakcia na Nicole Kavuláková.
ked spoznate Mira Conku a jeho sposoby vyjadrovania blizsie, zistite ze dost casto sa vyjadruje ironicky. Aj ja som bola par krat kym som si zvykla v soku :-). Ale potom som zistila ze je to len ironia. Tak je tomu i teraz. To co napisal je vlastne postoj mnohych knazov a kardinalov vo vatikane. :-( Nie vsetkych samozrejme ale mnohych.
Odoslané 17.11.2011 10:38.
Irónia, to je môj spôsob ako vyjadriť svoje nervy a rozhorčenie v miernom spôsobe. emoticon Veronika ma už pozná proste emoticon
Odoslané 17.11.2011 10:45 ako reakcia na Veronika Florkova.
Ako ironia to nevyzeralo,po druhe,ci som si s Vami potykala neviem...mam 41 a kazdy nestuduje teologicke knihy.To neznamena,ze by nevedel zaklady viery.Ja nepotrebujem mat hned na vsetko dokaz....ja Vase myslinky neviem citat,aby som vedela,ze ste to myleli ironicky,inac trosku slusneho vyjadrovania voci inym by Vam neuskodilo,vidim,ze ste dost dotklivy....))))))
Odoslané 17.11.2011 10:48 ako reakcia na Miroslav Čonka.
A coze mate take nervyemoticon))))Mlady clovek a tak nervozny,co potom o niekolko rokov...jasne,ze to myslim v dobŕomemoticon))))
Odoslané 17.11.2011 10:50 ako reakcia na Miroslav Čonka.
Ukazujem 1 - 20 z 39 výsledkov.
z 2