« Späť

Rozhovory s Bohom

Rozhovory s Bohom

Kto je naším najlepším Priateľom? O koho sa treba v ťažkých situáciach oprieť? Pred kým pokľaknúť, keď nám je ťažko? Boh - On je ten, ktorý najlepšie zvláda naše situácie, aj keď nám sa zdajú otrasné, nezvládateľné a hlavne boľavé.

Už asi týžden - dva mi hlavou vŕtalo, že mám začať niečo písať. Niečo, čo mi je veľmi blízke a niekde, kde sa o tom môžu dočítať aj ostatní.  A tak som skúmala rôzne blogy. 

 

Och, všetko mi pripadalo také náročné, také ťažké. Pozerala som YouTube videá, kde kto napomôže :-) . 

 

Nakoniec som si spomedzi toho množstva vybrala www.mojakomunita.sk . Dostala som sa sem, a s mojími témami sa to aj hodí (tie čo mám v pláne sem písať ).  Som veľmi rada, že som natrafila na túto stránku. Ďakujem tomu, kto ju vytvoril. 

 

Rozmýšľam, ako začať, s čím začať, - mám plnú hlavu nápadov, myšlienok,  neviem čo skôr, ale pevne verím, že s Božou pomocou to tu  zvládnem. 

 

Ako každý človek - teda, skoro každý, aj ja patrím medzi tých, ktorí neodolali facebooku.  

 

Pozn. Preto píšem "skoro každý človek" lebo poznám aj takých, ktorí ho nemajú (napr. môj manžel, :-)  ) 

 

Píšem tam, čo mi napadne, ale nie je to ono.

 

 

Potrebovala som niečo, kde budem mať  aj prehľad o čom píšem. Áno, dajú sa tam spraviť albumy, písať priamo na stránku, ale stále je to málo. A preto som tu.

 

Tadaaaaaaa smiley

 

 

 

 

 

V živote má každý  niekoho, komu sa môže vyžalovať, či vyplakať. Nejakú tú bútľavú vŕbu.

 

Ale občas tá "bútľavá vŕba" vie pekne zradiť !

 

Kedysi som patrila aj ja medzi tých, ktorí vyhľadávali ľudské pochopenie, povzbudenie príp. ľútosť. No dnes, odstupom času (ktorý mi dal Boh) som zistila, že nik na svete, ani rodič, dieťa, manžel, či ten najlepší priateľ nepomôže a neporadí lepšie , ako Boh.

 

Nehovorím, že netreba mať priateľa (ja sama ho mám a nie jedného), ktorému povieme veľa vecí z nášho života, ale nik nie je ako Boh.

 

Každý má iný názor na život. Každý nám povie inú verziu ako máme žiť, ako máme prežívať a prekonávať problémy.

 

Prípadne nám poradia také veci, ktoré nám naozaj ale nie sú na osoh - "Urob to aj ty! " , "Vráť mu/jej to! " , "No ja by som si to nenechala takto! " , "Vieš čo? Na tvojom mieste, by som.......- žiadne "na tvojom mieste", možno by tí ľudia reagovali presne tak, ako my. Len chcú mudrovať ! Prečo? Pretože sme ľudia! Je tak?

 

No len Boh má jeden názor a za tým si stojí.  On nerozmýšla ľudsky, ale božsky. 

 

Áno, mnohým je zaťažko rozprávať sa s niekým, koho nevidí, koho nepočuje. Boha ale nemusíme vidieť, stačí, že ho cítime. Boh je priamo v nás. Je to také jednoduché. Boh je v nás! Je tak blízko, že Ho nemusíme ani hľadať. On si našiel nás. On je ten, ktorý prišiel.

 

Záleží len na nás, či mu otvoríme dvere na svojich srdciach, aby mohol vojsť a kraľovať tam. Do slova a do písmena - KRAĽOVAŤ . Nikomu neublíži, nikomu nechce zle. Veď ako by aj chcel, keď je náš Otec - nebeský Otec.

 

Veď uznajme, ktorý rodič chce zle svojmu dieťaťu? Nech to dieťa vníma akokoľvek zle, nie je to tak ! Ľúbime svoje deti, ale nie tak, ako ľúbi nás Boh.

 

Preto, otvorme svoje srdcia. Stačí dať svoje "ÁNO" , presne tak, ako to urobila Mária, keď sa jej zjavil anjel, a zvestoval jej, že bude Matkou Syna Božieho. Mária bola tak ako my tiež človekom. Narodila sa a žila obyčajný život podobný nášmu.

 

Nevedela a ani len netušila, že je Svätá (vo svojej pokore si to ani nedovolila tušiť). Podvolila sa Božiemu plánu.

 

To isté máme urobiť aj my. Prijať plán, aký má s nami Boh. Nechať Ho konať, nerozkazovať Mu, nedávať ultimáta.

 

Skrátka - "Bože, som tu, som celý tvoj, rob tak, ako Ty chceš, nie ako ja chcem. Nech je nado mnou Tvoja svätá vôľa. Nech sa v mojom živote deje všetko na Tvoju chválu a slávu.

 

Keď sa takto rozhodneme, čoskoro zistíme, že život je úplne jednoduchý a krásny. Aj napriek všetkým ťažkostiam a trápeniam prežijeme život s láskou, s úsmevom na perách, pretože všetko nám riadi Boh.

 

A to je to najkrajšie čo môžme spraviť pre Jeho jediného Syna, ktorý za nás zomrel na kríži. No, ak si myslíš, že za teba nie, si na veľkom omyle. Aj za teba! 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=CWiY3sDBOJs   

 

 

 

 

Predchádzajúci