Blog

Položky so značkou katechéza .

Pôst ako výzva /katechéza/

Katechéza na Pôstne obdobie s prvkami Lectio divina.
Čítaj ďalej o Pôst ako výzva /katechéza/ »

Ponuka katechéz na Pôst a Rok milosrdenstva 2016

Diecézny katechetický úrad Spišskej diecézy na svojej internetovej stránke www.dkuspis.sk nové číslo Katechetických ozvien. Obsahom aktuálneho čísla sú katechetické námety, katechézy i aktivity na Pôstne obdobie Rok milosrdenstva. V závere nechýba zaujímavá knižná ponuka. Cieľom ponúkaných katechéz je prehĺbenie prípravy na Veľkonočné sviatky a obohatenie farskej, školskej a rodinnej katechézy.
Čítaj ďalej o Ponuka katechéz na Pôst a Rok milosrdenstva 2016 »

Teológia tela (video-katechézy)

Vo farnosti Spišská Nová Ves sa pravidelne, každú tretiu nedeľu, uskutočňujú katechézy o ľudskej láske, pod názvom "Teológia tela". Katechézy sú určené pre manželov, snúbencov a mladých, ako aj všetkých tých, ktorí túžia znovuobjaviť pravdu a krásu o ľudskej láske. Tých, ktorí túžia hlbšie spoznať svoje povolanie muža a ženy, manžela a manželky, otca i matky. Ponúkame vám sedem video-katechéz, ktoré odzneli pod vedením vdp. Róberta Neupauera. Najbližšia katechéza sa uskutoční 18.1.2015 o 16:00 hod.
Čítaj ďalej o Teológia tela (video-katechézy) »

Radostné očakávanie (katechéza)

V závere Adventného obdobia ponúkam katechézu s prvkami Lectio divina k téme pripravenosť, očakávanie, bdelosť a vďačnosť.
Čítaj ďalej o Radostné očakávanie (katechéza) »

Byť misionárom (katechéza)

Priatelia, Boh nás má rád takých, akí sme, za každého z nás zomrel a vstal z mŕtvych. Október je mesiac misií a úcty k Panne Márii, preto Vám ponúkam katechézu pre tento čas.
Čítaj ďalej o Byť misionárom (katechéza) »

Máriin charakter (katechéza)

V prebiehajúcom Roku Sedembolestnej Panny Márie Vám ponúkam pohľad na Máriu, ako "veľké priezračné okná" - čím čistejšie boli, tým lepšie bolo vidno krajinu. Čím viac sa strácala, tým viac ukazovala... V rámci katechézy farského spoločenstva, rodinnej a školskej katechézy.
Čítaj ďalej o Máriin charakter (katechéza) »

Ja som s vami! (katechéza)

V rámci katechézy farského spoločenstva a rodinnej katechézy vám ponúkame katechézu s prvkami Lectio divina, ktorej cieľom je prostredníctvom živej viery a skutkov lásky byť svedkami Božej prítomnosti vo svete.
Čítaj ďalej o Ja som s vami! (katechéza) »

Modlitba s dôverou (katechéza)

Dobrí otcovia, aj keď niekedy robia chyby, správajú sa k svojim deťom dobre. O čo lepšie sa správa k svojim deťom náš dokonalý nebeský Otec! Ten najdôležitejší dar, ktorý nám kedy dal, je Duch Svätý (Sk 2,1-4). To o ňom Ježiš sľúbil, že ho dostanú všetci veriaci po jeho smrti, vzkriesení a po návrate do neba (Porov. Jn 15,26).
Čítaj ďalej o Modlitba s dôverou (katechéza) »

Pavol Strežo: "Boh je s nami" (video)

V nedeľu 15.12.2013 sa vo farnosti Spišská Nová Ves uskutočnil Deň rodiny na tému Emanuel - Boh s nami. S prednáškou a vlastným svedectvom o živote s Bohom sa podelil Pavol Strežo z Aktiv centra v Dolnom Kubíne.
Čítaj ďalej o Pavol Strežo: "Boh je s nami" (video) »

Richard Vašečka: Milovať a ctiť navždy (video)

V pondelok 24.3.2014 sme v našej farnosti privítali Richarda Vašečku, pôvodne učiteľ náboženstva, momentálne poslanca NR SR. Prihovoril sa nám s veľmi jasným odkazom potreby vernosti, lásky a úcty v manželskom zväzku muža a ženy.
Čítaj ďalej o Richard Vašečka: Milovať a ctiť navždy (video) »

Braňo Škripek: Na rodine záleží! (video)

V nedeľu 9.3.2014 sa vo farnosti Spišská Nová Ves uskutočnila prednáška Braňa Škripeka na tému správnych hodnôt v živote človeka, zodpovednosti kresťana za svoje okolie, výchovy detí k živému vzťahu s Bohom a osobnej i spoločnej modlitbe v rodine.
Čítaj ďalej o Braňo Škripek: Na rodine záleží! (video) »

Povolanie k zasvätenému životu (katechéza)

V jednom rozhovore rehoľná sestra odpovedala, prečo sa rozhodla pre zasvätený život: „Moja história sa udiala podobne ako história mnohých dievčat, ktoré sa rozhodli prežiť život s chlapcom, do ktorého sa zaľúbili, ktorého majú rady, ktorého si vážia. V mojom prípade to bol Ježiš. Slovami Písma sa to dá povedať: “Zvádzal si ma; Pane a ja som sa ti nechal zviesť.” Od môjho rozhodnutia uplynulo štrnásť rokov a počas tohto obdobia som ani na chvíľku neľutovala, že som svoj život spojila s Ježišovým. Som šťastná Dcéra Márie Pomocnice. Rehoľník či zasvätený človek podľa mňa vtedy spĺňa svoje poslanie, keď celým svojím životom hovorí, že Boh je s nami aj v tomto dnešnom chaose, že nás ma rád, že je úžasný, že je Otec, že mu na nás záleží.“
Čítaj ďalej o Povolanie k zasvätenému životu (katechéza) »

Úcta k životu (katechéza)

V rámci katechézy farského spoločenstva, školskej a rodinnej katechézy a z príležitosti Národného pochodu za život Vám ponúkam katechézu s prvkami Lectio divina.
Čítaj ďalej o Úcta k životu (katechéza) »
Ukazujem 13 výsledkov.
Položiek na stránku 30
z 1