« Späť

Pretože si Jeho milovaná

Pretože si Jeho milovaná

Zobudím sa. Pozriem sa do zrkadla. Vyberám make-up, púder, očné tiene, riasenku a tisíc iných vecí. Neznášam sa. Moja tvár nie je hladká a akonáhle si sadnem, všade mi vidno tuk. Tučné stehná, brucho, ruky, vlasy odstávajúce kade-tade. Nie som dosť dobrá. Nie som dosť pekná. Nie som dosť chudá. Nenosím oblečenie veľkosti XS ako ostatní.

Moje kamarátky - tie sú krásne! Každý deň iné oblečenie, chudé nohy, krásna pleť a dokonca majú aj priateľov. Áno, viem, nie som dosť dobrá.

Lož!

Prečo sa porovnávaš? Nebolo obdobia kedy si zmýšľala podobne? Závidíš ostatným žienkam?

Pozri sa milovaná, si nádherná, si jedinečná, si originál. Neexistuje nijaký človek na svete, ktorý by bol identický s Tebou. Tvoje oči keď žiaria, tvoje pery keď sa usmievajú, tvoje telo keď tancuje, aká si len nádherná! Si jednoducho taká, aká si. Si taká, akú Ťa už v matkinom lone stvoril Boh. Tvoja hodnota nie je závislá na Tvojom výzore. Tvoje myšlienky keď sa ráno prebúdzaš, Tvoj hlas keď spievaš, Tvoje ruky a dlane ktorými pomáhaš, Tvoje nohy ktorými utekáš. To všetko je také krásne. Veď ako môžeš milovať iných, keď nemiluješ seba a nedokážeš sa prijať taká aká si?

Aká si krásna priateľka moja, aká spanilá! Tvoje oči sú sťa holubice za tvojím závojom. Tvoje vlasy ako stádo kôz, čo doľ sa valí z galaádskych hôr. (Pies 4,1)

Určite si zažila utrpenie, keď si bola terčom výsmechu. Keď Ti niekto povedal do očí, že Ty to nedokážeš. Keď Ti povedal, že Tvoje mozgové bunky nie sú stanovené na dosiahnutie Tvojho vytúženého povolania. Keď Ti povedal, že ľutuje deň, keď Ťa spoznal.

A Ty si plakala. Veľmi plakala. Avšak zabudla si. Zabudla si, že niekto vidí všetko. Tvoje trápenie. Tvoju bolesť. Tvoj plač. Tvoju nenávisť k sebe samej. Niekto, kto Ti utieral slzy keď si plakala. Kto Ti šepkal aká si krásna keď si sa nenávidela. Niekto, kto sedí aj teraz pri Tebe.

Boh Ťa miluje! Počuješ to? Si Jeho kráľovská dcéra! A aká krásna! Aká pôvabná! Plná krásy, plná snov, plná lásky, ktorou Ťa On napĺňa. Tak prečo si nedôveruješ?

Pokús sa prijať seba samú. So všetkými nedostatkami. Uvedom si, že nikto nie je dokonalý. Jedine ten, ktorý má v Tebe zaľúbenie. Jednoducho si Jeho milovaná.

 

Ďalej