« Späť

Zasvätení v Trstenej

Zasvätení v Trstenej

(Boli sme si darom)

V nedeľu 25.1.2015 sa v podvečerných hodinách uskutočnilo v našej komunite v Trstenej stretnutie rehoľníkov pôsobiacich na Orave. Snažili sme sa pozvať všetkých, no niektorí nemohli prísť alebo sa nám s nimi nepodarilo skontaktovať.

Okrem nás, domácich a pozývajúcich školských sestier sv.Františka, prijali pozvanie školské sestry Notre Dame zo Zubrohlavy, bratia saleziáni a sestry satmárky z Námestova, krížové sestry zo Zuberca, sestry dominikánky z Tvrdošína a bratia františkáni z Trstenej.

Stretnutie začalo o 16. hodine vzájomným predstavením sa, kto sme, kde sme a čo robíme. Popritom sme mali malé pohostenie. Neskôr sme sa presunuli do farského kostola, kde sme viedli modlitbu sv. ruženca. Sv. omšu celebrovali bratia františkáni  Daniel Berta a Šimon Supek spolu s diecéznym kňazom, o. Braňom Kožuchom. Sestry sa zapojili do čítania lekcií, prosieb a komentárov k obetným darom a do prinášania obetných darov. Na záver každá prítomná sestra dostala červenú ružu a bratia, tak po slovensky:), „fľašečku“ vína. Po sv. omši sme spolu s ostatnými veriacimi vyprosovali požehnanie pre Oravu počas adorácie.

Sestry pri rozlúčke vyjadrili vďaku za toto stretnutie a radosť z toho, že mohli byť účastné aj na našom pravidelnom modlitbovom večere s názvom Milosrdný, ktorý býva v Trstenej vždy v poslednú nedeľu v mesiaci. Dúfame, že podobné stretnutia sa stanú takou malou oravskou tradíciou a prinesú požehnanie pre nás samých, ale aj pre tento kraj.