Blogy

« Späť

Hinduista vyhodil svoju manželku a štyri deti z domu keď sa odmietli vzdať svojej kresťanskej viery.

Hinduista vyhodil svoju manželku a štyri deti z domu keď sa odmietli vzdať svojej kresťanskej viery.

Patriarcha Ramesh Kumar sa cítil pohoršený tým, že nasledujú Ježiša. Teraz s príchodom zimy podľa správy britskej pakistanskej kresťanskej asociácie (BPCA) bojujú jeho manželka a deti o prežitie.

V mnohých štátoch Indie existujú zákony proti konverzii. Ktokoľvek, kto sa odvracia od hinduizmu ku kresťanstvu, čelí vážnym následkom a dokonca aj násiliu.

Vo februári sa Ramesh Kumar rozhodol, že už nebude tolerovať účasť svojej rodiny v miestnom kostole a žiadal ich , aby ho prestali navštevovať. Keď odmietli, začal biť svoju ženu a deti. Taktiež ich prestal finančne podporovať a 25. septembra sa ich oficiálne vzdal.

Najstarší syn, 23-ročný Neeraj, využíval svoj skromný príjem predajcu, aby zabezpečil svoju matku a troch súrodencov, ktorí sú študenti. Oni tiež dostávajú pomoc od strýka, podľa BPCA.

Pán Kumar tiež išiel 30. októbra  za zamestnávateľom syna , ohováral svojho syna, a tlačil na majiteľa, aby ho vyhodil z práce.

O dva týždne neskôr povedal svojej rodine: "Ak neprestanete chodiť do kostola, vyvediem vás z domu a dám oficiálnu sťažnosť na vás všetkých kvôli odpadlíctvu.

Pokračoval potom podaním sťažnosti polícii, u ktorej tvrdil, že jeho rodina ho prinútila ísť do kostola a povedal, že chceli, aby zmenil svoje náboženstvo. Tvrdil, že jeho rodinní príslušníci mu zviazali nohy a ruky a vzali do kostola. Povedal polícii: „Môj syn prehlásil, ak s nimi nepôjdem do kostola, potom ma môžu zabiť. "

Následkom toho bola rodina zavolaná na policajnú stanicu a požiadaná: "Prečo ste zmenili svoje náboženstvo a bili svojho otca?" Polícia odmietla uveriť vyhláseniam, ktoré urobili vo svojej vlastnej obrane, a začala tlačiť na rodinu, aby prestala navštevovať kostol.

Rozšírená rodina pána Kumara sa pripojila k prenasledovaniu a tlačí všetkých piatich, aby sa vzdali svojej viery.

Ale deti a ich matka sú odhodlaní nasledovať Ježiša. "Neprestaneme chodiť do kostola, pretože vieme, že Ježiš je pravý Boh, ktorý za nás zomrel."

"Tieto udalosti slúžili len na posilnenie ich viery v Ježiša Krista a urobili ich viac odhodlanými nasledovať Ho napriek utrpeniu a nedostatku, ktorým teraz čelia", tvrdí BPCA.

17. novembra 2017 pán Kumar umiestnil informáciu do miestnych novín, v ktorých obvinil z fyzického zneužívania, odmietol svoju rodinu a odmietal akúkoľvek zodpovednosť za to, čo by sa s nimi mohlo stať.

Táto informácia nasledovala po jeho predchádzajúcej správe z 25. septembra, podľa ktorej Kumar na súde oficiálne vyhlásil: "Moja manželka Sunita a moji synovia Neeraj, Pardeep, Sapna a Gaytari sú mimo mojej kontroly. Oni ma bili, takže teraz už nemajú nič spoločné so mnou a mojím majetkom. "

Wilson Chowdhry, predseda britskej ázijskej kresťanskej asociácie, povedal: "Opustenie vlastných detí otcom urobilo túto rodinu veľmi zraniteľnú. 

"Rozširovanie propagandy proti menšinám a zaujatý národný učebný plán, ktorý naďalej démonizuje iné náboženstvá, spôsobujú polarizáciu spoločenstiev. Okrem toho narastajúci počet prípadov prenasledovania menšín je obvinením indickej spoločnosti, ktorá v mnohých regiónoch postráda dostatočnú harmóniu a toleranciu.“

"Indická vláda musí zamietnuť zákon o zákaze konverzie alebo budúcnosť kresťanov a iných menšín v ich krajine zostane bezútešná, pretože zákon bude slúžiť ako zbraň pre extrémistov."

Rodina požiadala o pomoc v jej finančnej situácii, pretože sa nachádzajú vo veľkých ťažkostiach.

Zdroj: God reports

Foto: Ivan Vašíček

Najnovšie

Rozhodnutí odpustiť

Rozhodnutí odpustiť

Vipur z Indie Vipur* pochádza z hinduistickej rodiny a stal sa kresťanom...
NALÁKANÁ, UNESENÁ A TAKMER PRINÚTENÁ PREJSŤ NA ISLAM

NALÁKANÁ, UNESENÁ A TAKMER PRINÚTENÁ PREJSŤ NA ISLAM

Kresťanská teenagerka, Romina *, bola unesená a držaná proti jej vôli islamským vodcom, ktorý ju chcel obrátiť na islam. Teraz Romina a jej rodina čelia hanbe z únosu.
MOSLIMSKÝ VODCA Z UGANDY ČELÍ FATWE PO TOM, AKO VYŠLO NAJAVO, ŽE BOL TAJNÝM KRESŤANOM DESAŤ ROKOV

MOSLIMSKÝ VODCA Z UGANDY ČELÍ FATWE PO TOM, AKO VYŠLO NAJAVO, ŽE BOL TAJNÝM KRESŤANOM DESAŤ ROKOV

Husajn, 68-ročný šejk (moslimský vodca) z Ugandy, čelí fatwe (rozsudku smrti) po verejnom priznaní, že sa stal kresťanom. Držal svoju vieru tajne desať rokov.
Saudská Arábia sa modernizuje, ale to bude znamenať väčšiu slobodu pre náboženské menšiny?

Saudská Arábia sa modernizuje, ale to bude znamenať väčšiu slobodu pre náboženské menšiny?

Politická situácia v prísne islamskom kráľovstve Saudskej Arábie sa mení a to rýchlo. Charizmatický korunný princ sa zdá byť odhodlaný modernizovať krajinu a dokonca hovorí o prechode na "miernejší" islam. Ale uľahčia zmeny, ktoré prebiehajú v Saudskej Arábii aj situáciu pre členov neislamských náboženstiev?

VIAC AKO 100 KRESŤANOV BOLO POSLANÝCH DO "REEDUKAČNÝCH" TÁBOROV V XINJIANGU V ČÍNE

Podľa zdrojov Open Doors viac ako 100 kresťanov bolo v posledných mesiacoch odoslaných do "reedukačných" táborov v čínskej severozápadnej provincii Xinjiang. Tieto "centrá pre transformáciu myslenia" učia občanov, aby boli lojálni voči komunistickej ideológii.