Blogy

« Späť

Indická cirkev je pobúrená útokom na seminaristov a kňazov v Madhya Pradesh

Indická cirkev je pobúrená útokom na seminaristov a kňazov v Madhya Pradesh

Indická katolícka Cirkev odsúdila útok na 30 seminaristov a dvoch kňazov v Madhya Pradesh , ktorí boli najprv zadržiavaní hinduistickými fundamentalistami a potom niekoľko hodín zadržiavaní ako rukojemníci na policajnej stanici Satna.

V tlačovej správe povedal generálny tajomník katolíckej biskupskej konferencie Indie (CBCI) Theodore Mascarenhas, že "vyjadruje svoj šok, bolesť a zranenie z nevyprovokovaného násilia proti katolíckym kňazom a seminaristom" a poznamenal, že " v posledných mesiacoch existovali aj iné príznaky obťažovania katolíckej cirkvi ".

Mgr Mascarenhas sa sťažoval, že kňazi a seminaristi z teologickej fakulty svätého Efréma boli zadržaní skupinou hinduistických extrémistov, keď uskutočňovali rutinný vianočný spevácky program, ktorý sa za posledných 30 rokov praktizoval počas vianočnej sezóny.

"Čo je ešte šokujúcejšie, je, že osem kňazov, ktorí neskôr šli preverovať záležitosti o zadržaných kňazoch a seminaristoch, boli tiež vzatí do väzby. Je to hanebné, že aj tí, ktorí chceli prísť k zadržaným osobám, nemali k nim prístup. "

Podľa generálneho tajomníka CBCI: "Obvinenie z konverzií, skrze  ktoré boli kňazi a seminaristi zadržaní, je smiešne. Násilie spáchané skupinami, ktoré tvrdia, že sú nacionalisti a vzali na seba plášť ochrany nacionalizmu a náboženstva, je hanebné. "

"Spolupráca polície, ktorá zatkla seminaristov a bezmocne stála, keď boli kňazi a seminaristi napadnutí, je nechutná a strašná. Takéto zneužitie policajných síl a rozpad práva a poriadku nie je tolerované ani v demokracii civilizovanej spoločnosti. "

"Konferencia katolíckych biskupov Indie odsudzuje toto správanie. Mnohí Indovia správne vnímajú týchto teroristov, ktorí si vzali oblečenie "náboženskej polície". Sme si absolútne istí, že nehovoria v mene našich tolerantných hinduistických bratov, ktorí sú veľmi rozvážni a pokojní. "

Mgr Mascarenhas zdôraznil vážnosť toho, čo sa stalo, a to niekoľko dní potom, čo indický viceprezident ocenil príspevok katolíkov k rozvoju národa počas výmeny vianočných pozdravov s biskupmi .

Generálny tajomník spomenul ďalšie príbehy netolerancie voči náboženským menšinám, ako lynčovanie moslimov pri jedení a predaji hovädzieho mäsa. "Tieto úkony neprinášajú dobro nášmu demokratickému národu s dlhou tradíciou modelu civilizovaného života a harmonickej existencie. [. , .] Nastal čas, aby sme prekročili slová a sľuby. Násilie je nebezpečné. "

Nakoniec: "Vyzývame naše politické vedenie, aby priniesli právny poriadok a aby sa vážne zaoberali darebákmi, ktorí znevažujú prácu lídrov, ktorí chcú pre naše národy priniesť mier a rozvoj. Tí, ktorí boli až doteraz "na okraji", nemôžu byť v centre pozornosti.

"Kresťanská komunita bola hodnotená politickými a sociálnymi lídrami ako" mierumilovná komunita ", ktorá spolupracuje s každou vládou v štáte, aby sa zapojila do budovania štátu. Budeme to aj naďalej robiť. Je však načase, aby naše vedenie prekročilo slová a sľuby, aby zabezpečili, že každý indický občan bude žiť bez strachu s rešpektom a dôstojnosťou. "

Zdroj: asia news

Foto: pixabay

Najnovšie

OSOBY, KTORÉ PREŽILI BOMBOVÝ ÚTOK V INDONÉZII UKÁZALI SVOJU ODVAHU A ODPUSTENIE

OSOBY, KTORÉ PREŽILI BOMBOVÝ ÚTOK V INDONÉZII UKÁZALI SVOJU ODVAHU A ODPUSTENIE

Ak by bol váš kostol zbombardovaný v čase keď ste boli vnútri, chceli by ste sa vrátiť do...
Irán: Matka a dcéra, ktoré chceli spáchať samovraždu, našli v Ježišovi nádej a uzdravenie

Irán: Matka a dcéra, ktoré chceli spáchať samovraždu, našli v Ježišovi nádej a uzdravenie

Padina vyrástla v Iráne.  Korán sa učila naspamäť už predtým ako začala chodiť do...
NAPRIEK PRENASLEDOVANIU UZDRAVENIA VEDÚ ĽUDÍ V LAOSE K VIERE V KRISTA

NAPRIEK PRENASLEDOVANIU UZDRAVENIA VEDÚ ĽUDÍ V LAOSE K VIERE V KRISTA

Pracovníci Open Doors uvádzajú, že mnohí ľudia v Laose sa uzdravujú a prichádzajú ku Kristovi napriek tomu, že čelia prenasledovaniu.
Ponorená vo svetle

Ponorená vo svetle

Dejiny jedného obrátenia
INDIA: MLADÁ KRESŤANKA USMRTENÁ SVOJIM SNÚBENCOM

INDIA: MLADÁ KRESŤANKA USMRTENÁ SVOJIM SNÚBENCOM

19-ročná kresťanka z pôvodnej hinduistickej rodiny bola zavraždená jej hinduistickým snúbencom, potom ako mu jej rodičia povedali, že musí rešpektovať jej kresťanskú vieru.