Blogy

« Späť

Kresťania tvoria 90 % sanitárnych pracovníkov v Islamabade, to však nie je všetko

Kresťania tvoria 90 % sanitárnych pracovníkov v Islamabade, to však nie je všetko

Nedávny článok upozornil na skutočnosť, že 90 % upratovačov ulíc v Islamabade sú kresťania. Títo pracovníci dostávajú malú alebo žiadnu mzdu a na výplatu často čakajú týždne až mesiace.

Kresťania a iné náboženské menšiny sú v Pakistane výlučne určené na takéto pozície. V skutočnosti pri nábore na tieto typy prác mnohí zamestnávatelia uvedú na pracovnom mieste konštatovanie, že pozície sú „len pre nemoslimov“, keďže tieto pracovné miesta sa považujú za menej vhodné pre moslimov.

Okrem toho sa od kresťanov často vyžaduje, aby pracovali v nebezpečných podmienkach bez náležitých bezpečnostných opatrení alebo vybavenia. Jeden príklad: pakistanskí kanalizační pracovníci, odvetvie priemyslu zloženého hlavne  z kresťanských robotníkov, ktorí musia ísť hlboko pod zem a vyčistiť kanalizáciu bez potrebného vybavenia. V dôsledku toho smrteľné plyny vytvorené v kanalizácii často zabíjajú pracovníkov. Pakistanská vláda sa zvyčajne finančne veľmi skromne vyrovná s rodinou pracovníka, sotva to pokryje náklady na pohreb.

Matias Perttula, riaditeľ advokácie v International Christian Concern, povedal: „Kresťania a náboženské menšiny v Pakistane žijú v realite neustáleho strachu, zneužívania a  diskriminácie zo strany väčšinovej moslimskej komunity. Kresťanskí sanitárni pracovníci sú často oklamaní o svoju mzdu, ak majú zaplatené, čelia diskriminačným praktikám. Napr sú nútení používať iné fontánky na pitie ako moslimovia.“ 

Náboženská bigotnosť zakotvená v pakistanskej vláde a občianskej spoločnosti sa prejavuje v rôznych formách v celej sociálnej štruktúre. Ďalším príkladom zlého zaobchádzania Pakistanu s kresťanmi a inými náboženskými menšinami je notoricky známy zákon o rúhaní. Kresťania žijú v neustálom strachu, keďže zákon v najkrajnejšom prípade obsahuje povinný trest smrti alebo doživotie. Dokonca aj obyčajné obvinenie moslima z rúhania voči kresťanovi podnietilo davové násilie, čo malo za následok verejné lynčovanie obvinených.

Pakistan má pred sebou veľký kus práce, aby dosiahol harmonickejšiu náboženskú spoločnosť s rovnakým zaobchádzaním so všetkými náboženskými menšinami. Naproti tomu, čo pakistanská vláda verejne prehlasuje, realita života náboženských menšín je v rozpore s obrazom „náboženskej harmónie“, ktorý zobrazuje pakistanská vláda

Zdroj: International Christian Concern

Foto: pxHere

 

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
smoothwi ndliecrassbound
Pakistan's infamous blasphemy legislation is only another example of the country's persecution of its Christian and other religious minority populations. Christians live in phrazle continual terror since the maximum penalty for their faith is the death penalty or life in jail. A Muslim's charge of a Christian of blasphemy was enough to provoke a crowd to violence, and the Christian was subsequently lynched in public.
Odoslané 16.11.2022 6:34.
Okrem toho sa od kresťanov často vyžaduje, aby pracovali v nebezpečných prostrediach bez vhodných bezpečnostných mapquest driving directions systémov alebo záruk.
Odoslané 3.2.2023 10:51.