Blogy

« Späť

Nový zásah proti kresťanom v Iráne so zatknutím viac ako 50 konvertitov

Nový zásah proti kresťanom v Iráne so zatknutím viac ako 50 konvertitov

V Iráne došlo k novému a agresívnemu zásahu proti kresťanom, za posledných sedem dní bolo zatknutých viac ako 50 konvertitov – a tento počet môže ešte narásť.

Po zatknutí viac ako 50 kresťanských konvertitov vo vlne incidentov za posledných sedem dní v Iráne sú potrebné vaše naliehavé modlitby. 

K tomuto nedávnemu ​​a agresívnemu zásahu proti veriacim v ich domovoch a domácich kostoloch došlo v piatich rôznych iránskych mestách: Teherán, Karaj, Rasht, Orumiyeh a Aligoudarz. Predpokladá sa, že najmenej 51 kresťanov zostáva vo väzbe, zatiaľ čo ďalší boli prepustení na kauciu.

Mravnostná polícia sa vracia do ulíc – s väčšou agresivitou 

Nie je jasné, čo je príčinou tohto zásahu, ale je vidno, že mravnostná polícia je na uliciach viditeľnejšia a agresívnejšia, keď sa do určitej miery stiahla po protestoch, ktoré sa objavili po smrti Mahsy Amini vo väzbe v septembri 2022.   

„Dôvod tohto náhleho nárastu celonárodného zatýkania kresťanov nie je v tejto fáze jasný,“hovorí Mansour Borji, ktorý lobuje v krajine  za slobodu kresťanov . "Je zrejmé, že Irán začal s novými zásahmi proti občianskym slobodám a zraniteľným skupinám ako sú kresťania, lebo tí sú v prvej línii."

Zdôraznil návrat mravnostnej polície do iránskych ulíc a dodal, že „celkovo sa zdá, že došlo k obnovenému alebo agresívnejšiemu zásahu proti skupinám, ktorými sa režim cíti ohrozený“.

Správa prichádza po tom, čo vyšlo najavo, že voči pastorovi Nadarkhanimu – za ktorého sa mnohí z vás modlili, boli vznesené nové obvinenia  a to len niekoľko mesiacov po prepustení z väzenia. 

Domáce cirkvi vnímané ako hrozba

Irán je na 8. mieste vo World watch list, pričom najnovšia správa vydaná začiatkom tohto roka poukazuje na mierny nárast prenasledovania kresťanov. V krajine vládne čoraz prísnejší islamský režim, ktorý považuje existenciu iránskych domácich cirkví za pokus západných krajín podkopať islam a ich autoritu. To je dôvod, prečo sa mnohé obvinenia vznesené proti kresťanom prezentujú ako zločiny „proti národnej bezpečnosti“. 

Ďakujeme vám za vašu neustálu podporu iránskym sestrám a bratom. Prosíme vás, aby ste ich naďalej podporovali v modlitbe. 

Preklad a foto: Open Doors

 

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
This forum is amazing and there is a lot of useful content here. Companies can use this content to further improve the quality of disposable nitrile gloves although they have not received any slope complaints about them yet. However, there is still room for improvement.
Odoslané 24.8.2023 7:51.
I'm happy to see the considerable subtle element here!. ร้านอาหารอุบล
Odoslané 8.10.2023 18:08.