Blogy

Ako prenasledovaní kresťania vo Vietname odpúšťali a žehnali svojim blížnym

Vaše dary a modlitby spôsobujú, že toto spoločenstvo prenasledovaných kresťanov dokáže svojim blížnym prejaviť Ježišovu lásku – v podobe čistej vody zo studne
Čítaj ďalej o Ako prenasledovaní kresťania vo Vietname odpúšťali a žehnali svojim blížnym »

„Mysleli ste na mňa aj keď ste ma lepšie nepoznali“ – príbeh Latify

Pomohli ste Latife* zo severnej Afriky, keď bola vystavená odmietnutiu, hanbe a zneužívaniu.
Čítaj ďalej o „Mysleli ste na mňa aj keď ste ma lepšie nepoznali“ – príbeh Latify »

Kresťanská konvertitka bola zavraždená v Iraku po uverejnení videa na TikToku

20-ročnú dcéru moslimského duchovného, ktorý konvertoval na kresťanstvo, našli zavraždenú 7. marca v severnom Iraku.
Čítaj ďalej o Kresťanská konvertitka bola zavraždená v Iraku po uverejnení videa na TikToku »

Sarah zo severnej Afriky bola dvakrát vyhodená z domu pre svoju vieru

Sarah* zo severnej Afriky bola vyhodená z domu kvôli svojej viere. Neskôr ju manžel vyhodil z iného domu. Ako žena je obzvlášť zraniteľná – vyhodenie z domova ju citeľne zranilo. Na celom svete čelia milióny žien z náboženských menšín prenasledovaniu pre svoju vieru a pohlavie. Tu je jej príbeh.
Čítaj ďalej o Sarah zo severnej Afriky bola dvakrát vyhodená z domu pre svoju vieru »

Ako tajná kresťanka ušla zo Somálska

Nala* sa dozvedela o Ježišovi v online priestore – a urobila mimoriadne riskantné rozhodnutie. Rozhodla sa Ho nasledovať. V Somálsku toto rozhodnutie môže znamenať rozsudok smrti. Tu je jej výnimočný príbeh.
Čítaj ďalej o Ako tajná kresťanka ušla zo Somálska »

Vietnamskú rodinu vyhnali z domu kvôli ich viere a vyzvali, aby podpísali dokument, že neboli prenasledovaní

Mladá kresťanská rodina vo Vietname potrebuje vaše modlitby po tom, čo boli nútení opustiť svoj domov, pretože odmietli zaprieť svoju vieru v Ježiša.
Čítaj ďalej o Vietnamskú rodinu vyhnali z domu kvôli ich viere a vyzvali, aby podpísali dokument, že neboli prenasledovaní »

Modlitba za unesených Nigérijčanov je potrebná

Vaše modlitby sú naliehavo potrebné po dvoch útokoch Islamského štátu v provincii Západná Afrika (ISWAP) v Chiboku v Nigérii.
Čítaj ďalej o Modlitba za unesených Nigérijčanov je potrebná »

Nebezpečenstvo zdieľania evanjelia v Nigérii

Oscar Amaechina, prezident Africkej misie a siete evanjelizácie Nigérie, nedávno hovoril s The Christian Post (CP) o náročnosti šírenia evanjelia v Nigérii.
Čítaj ďalej o Nebezpečenstvo zdieľania evanjelia v Nigérii »

Život v exile v Severnej Kórei: Ukážeš Bae, že nie je sama?

Bae* bola odsúdená na doživotnú prácu a hladovanie - len za to, že vlastnila Bibliu. Tu je jej príbeh - až sa jej raz podarilo utiecť...
Čítaj ďalej o Život v exile v Severnej Kórei: Ukážeš Bae, že nie je sama? »

Tu môžete vidieť, ako ste dosiahli zmenu v roku 2021

Tento rok, napriek bolestiam, ktoré naša prenasledovaná cirkevná rodina často zažíva, vaše modlitby a podpora priniesli nádej, uzdravenie a radosť tisícom prenasledovaných kresťanov – ďakujeme!
Čítaj ďalej o Tu môžete vidieť, ako ste dosiahli zmenu v roku 2021 »

Cirkevní vodcovia v Indii veria, že útok na Misionárky lásky je súčasťou dobre organizovanej stratégie

Podľa Union of Catholic Asian News (UCAN) cirkevní predstavitelia v Indii si myslia, že zaregistrovaný prípad proti Misionárkam lásky v Gudžaráte je súčasťou zámernej stratégie očierňovania inštitúcie a jej zakladateľky Matky Terezy
Čítaj ďalej o Cirkevní vodcovia v Indii veria, že útok na Misionárky lásky je súčasťou dobre organizovanej stratégie »

Egypt: Adelove prvé Vianoce s Ježišom

10-ročný Adel mal pocit, že jeho život nemá zmysel – až kým nenatrafil na triedu detskej služby v neďalekom kostole podporovanú miestnymi partnermi Open Doors. Tam spoznal Ježiša! Presvedčte sa ako vaše modlitby a podpora menia život stovkám prenasledovaných detí ako je Adel.
Čítaj ďalej o Egypt: Adelove prvé Vianoce s Ježišom »

Hinduistickí extrémisti zaútočili na katolícku školu v Madhjapradéši

Incident vychádza z klebiet, že sa v škole krstilo. V skutočnosti sú kresťania iba štyria študenti z 1500 študentov. Pre biskupa Jamesa Athikalama zo Sagaru je útok súčasťou „plánovanej stratégie“ spojenej s nadchádzajúcimi miestnymi voľbami; "Miestni (nacionalistickí) vodcovia chcú získať popredné miesto útokom na kresťanské školy."
Čítaj ďalej o Hinduistickí extrémisti zaútočili na katolícku školu v Madhjapradéši »

Udržanie viery v čase hladomoru

Napriek súčasnému nedostatku potravín v Severnej Kórei vodca Kim Čong-un povedal svojim ľuďom, že „musia jesť menej, kým krajina v roku 2025 znovu neotvorí svoje hranice s Čínou“. V zdanlivo beznádejnej situácii severokórejský utečenec Timothy Cho, ktorý sám prežil posledný hladomor v Severnej Kórei, uvažuje o tom, kde spočíva jeho nádej, aj nádej severokórejského ľudu – v Ježišovi.
Čítaj ďalej o Udržanie viery v čase hladomoru »

Tri príbehy odvážnej viery v Bangladéši – a vaša úloha v nich

Ako menšina v Bangladéši sú kresťania ľahko zraniteľní voči prenasledovateľom. Tieto tri príbehy poukazujú na to, aké ťažké je byť kresťanom v Bangladéši – ktorý je na 31. mieste vo World Watch List – a ako s vašou pomocou a modlitbami prichádzajú k nim miestni partneri Open Doors, aby poskytli podporu – aj keď len myšlienkou, že nie sú sami.
Čítaj ďalej o Tri príbehy odvážnej viery v Bangladéši – a vaša úloha v nich »

12-ročné kresťanské dievča v Pakistane unesené moslimom

Podľa informácie z Asia News bolo minulý týždeň unesené 12-ročné kresťanské dievča z pakistanskej provincie Pandžáb dospelým moslimom. Podľa vyjadrenia rodiny dievčaťa bola prevezená do inej provincie, aby násilne konvertovala na islam a musela sa vydať za svojho únoscu.
Čítaj ďalej o 12-ročné kresťanské dievča v Pakistane unesené moslimom »

Aplikácia Biblia bola odstránená z čínskeho obchodu Apple Store v rámci ďalšieho zásahu proti kresťanom

Aplikácia Olive Tree Bible bola odstránená z čínskeho Apple Store po tom, ako jej tvorcovia nemohli zabezpečiť povolenie na distribúciu aplikácie v Číne počas kontroly. Je to žiaľ súčasť pokračujúceho trendu, ktorý ukazuje, že čínska vláda presadzuje svoju kontrolu nad náboženskými skupinami v krajine. Prichádza to ako súčasť širšieho zásahu čínskych úradov proti kresťanským zdrojom online
Čítaj ďalej o Aplikácia Biblia bola odstránená z čínskeho obchodu Apple Store v rámci ďalšieho zásahu proti kresťanom »

ICC podporuje prenasledovanú matku troch detí prostredníctvom maloobchodu

Hajaruya Peace je 26-ročná slobodná matka s tromi deťmi. Žije v Makindye Kosovo v Ugande. Peace, ktorá hovorí svahilsky, sa podelila o svoj príbeh s International Christian Concern / ICC/ "  Môj manžel ma vyhodil z domu, keď som sa "znovu narodila" 12. januára  2021,"  spomínala  . "Chcela som sa vrátiť do domu mojich rodičov, ale neprijali ma." ...
Čítaj ďalej o ICC podporuje prenasledovanú matku troch detí prostredníctvom maloobchodu »

Propaganda, strach a viera: ako Boh zachránil Severokórejčana

Timothy* zo Severnej Kórey vyrastal v strachu z kresťanov. Keď utiekol z krajiny, skončil v bezpečnom dome s Bibliou a krížom. Vystrašilo ho to - ale ukázalo sa, že to bol začiatok jeho cesty k spoznávaniu Ježiša. Toto je jeho príbeh a s tým vysvetlenie, prečo sú bezpečné domy - ktoré Open Doors financuje - také dôležité pri podpore severokórejskej cirkvi.
Čítaj ďalej o Propaganda, strach a viera: ako Boh zachránil Severokórejčana »

38 ľudí pochovaných v masovom hrobe, zmasakrovaní jednoducho preto, že boli kresťania.

Hromadný hrob bol 15 stôp široký, 30 stôp dlhý a 5 stôp hlboký. V ňom je 38 kresťanov, zavraždených vo svojich domovoch počas ďalšieho útoku militantov Fulani v strednej časti Nigérie. Duchovný Michael Cosmas Magaji prehovoril počas pohrebu a povzbudzoval smútiaci dav.  "Je pravda, že sme trpiaci, ale nie zdrvení,"   povedal.  "To znamená, že aj keď trpíme...
Čítaj ďalej o 38 ľudí pochovaných v masovom hrobe, zmasakrovaní jednoducho preto, že boli kresťania. »

Obnovenie identity: Mattiho snaha žiť život kresťana v Iraku

Matti (meno je zmenené) z Iraku sa narodil do kresťanskej rodiny a miluje Ježiša - ale v jeho občianskom preukaze je, že je moslim. To Mattimu zabránilo žiť život, ktorý chce žiť, vrátane možnosti mať vlastnú rodinu. A nie je jediným kresťanom, ktorého sa tento zákon týka. Ale vďaka vám právnici ako pán Youhanna môžu bojovať za obnovu ich pravej identity.
Čítaj ďalej o Obnovenie identity: Mattiho snaha žiť život kresťana v Iraku »

Ignorácia ľudskej dôstojnosti utečencov v Nemecku

Reprezentatívny prieskum o azylovej situácii 5 207 kresťanských konvertitov
Čítaj ďalej o Ignorácia ľudskej dôstojnosti utečencov v Nemecku »

Útok s kyselinou na kresťanského chlapca v Indii

16-ročného Nitisha Kumara minulý týždeň v severoindickom štáte Bihár napadli kyselinou, pričom mu spôsobili popáleniny na 60% tela.
Čítaj ďalej o Útok s kyselinou na kresťanského chlapca v Indii »

Útoky na kresťanov v Indii sú pravidelne natáčané - potom sú masovo zdieľané online s cieľom udržať nenávisť voči veriacim

Keďže si India v nedeľu 15. augusta pripomínala 74. výročie nezávislosti, kresťania a ďalšie náboženské menšiny v celej krajine hlásia rastúcu atmosféru netolerancie - ktorú vybičovali hinduistické extrémistické skupiny a využívajú na to sociálne médiá ako Facebook a WhatsApp
Čítaj ďalej o Útoky na kresťanov v Indii sú pravidelne natáčané - potom sú masovo zdieľané online s cieľom udržať nenávisť voči veriacim »

Preethe bolo po drsnom útoku odoprené ošetrenie

Preetha bola pri modlitbe s niekoľkými priateľmi tvrdo napadnutá - a potom jej kvôli viere odmietli ošetrenie v nemocnici. Tu je jej príbeh - aj informácia ako jej pomáhate a ako môžete podporiť ostatných veriacich, ktorí čelia rovnakému utrpeniu.
Čítaj ďalej o Preethe bolo po drsnom útoku odoprené ošetrenie »
Ukazujem 26 - 50 z 331 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 14