Blogy

Uväznený iránsky pastor získal pomoc pre šírenie Evanjelia z neočakávanej strany

30-ročný Mojtaba Hosseini bol vodcom rýchlo sa rozvíjajúceho tajného cirkevného hnutia v Iráne, kým úrady neprepadli jeho domácu modlitebňu. Jeho potom zatkli a odsúdili na tri roky v neslávne  známej väznici Evin. Podľa správy Open Doors, rovnako ako všetci iránski kresťania, aj Hosseini vedel o rizikách spojených s jeho podzemnými aktivitami. "Prečo som neprestal pracovať pre...
Čítaj ďalej o Uväznený iránsky pastor získal pomoc pre šírenie Evanjelia z neočakávanej strany »

" NEBUDEM SA MODLE KLAŇAŤ, RADŠEJ ZOMRIEM.." - ODVÁŽNA VIERA KHUSHALA Z INDIE

"Asi 250 ľudí obkolesilo môj dom, chytili ma a odtiahli ma asi pol kilometra do blízkeho chrámu. Keď sme prišli do chrámu, tlačili ma k modle a nariadili, aby som sa poklonil. Zozbieral som všetku silu, ktorá zostala vo mne a povedal som: " Nebudem sa tejto modle klaňať, radšej zomriem."
Čítaj ďalej o " NEBUDEM SA MODLE KLAŇAŤ, RADŠEJ ZOMRIEM.." - ODVÁŽNA VIERA KHUSHALA Z INDIE »

Miestni moslimovia ukameňovali troch kresťanov počas protestov

Washington DC   (International Christian Concern)   -   Dňa 22. septembra 2018 rodina v západnej Keni pochovala jedného zo svojich blízkych  potom ako on a ďalší dvaja muži boli napadnutí a ukameňovaní moslimským davom na smrť. Fredrick Mukanda Bahati bol murár v meste Elwak, Mandera, meste v blízkosti hraníc medzi Keňou a Somálskom. Pracoval tam...
Čítaj ďalej o Miestni moslimovia ukameňovali troch kresťanov počas protestov »

30 ROKOV AKO EVANJELIZÁTOR V INDII, 30 ROKOV PRENASLEDOVANIA A CELÝ ŽIVOT V BOŽEJ VERNOSTI: RAVIOV PRÍBEH

65 ročný Ravi* čelil všetkým druhom prenasledovania za svoju vieru v Ježiša.  Rozpráva nám svoj príbeh: "Už  tri desaťročia pracujem ako evanjelizátor. Odvtedy som čelil nespočetným útokom. Bol som v miestnych novinách falošne obvinený, že som sa snažil prilákať ľudí ku kresťanstvu; dvakrát som bol brutálne zbitý a dokonca raz skupina extrémistov prišla podpáliť...
Čítaj ďalej o 30 ROKOV AKO EVANJELIZÁTOR V INDII, 30 ROKOV PRENASLEDOVANIA A CELÝ ŽIVOT V BOŽEJ VERNOSTI: RAVIOV PRÍBEH »

BÔLE SRDCA, UZDRAVENIA A NÁDEJE: ROZHOVOR S KRESŤANSKOU MATKOU V INDII

Jaanvi * nevie presne koľko má rokov - myslí si, že má asi 37 alebo 38. Je vydatá a má štyri deti. Žije v dedine s približne 500 domami - ale nemajú žiadnu budovu kostola. V dedine sú iba štyri kresťanské rodiny. Videla ako Boh úžasne pracuje, ale tiež čelí odmietaniu a hnevu zo strany jej susedov kvôli svojej viere. Rozpovie nám svoj príbeh.
Čítaj ďalej o BÔLE SRDCA, UZDRAVENIA A NÁDEJE: ROZHOVOR S KRESŤANSKOU MATKOU V INDII »

JEHO KOSTOL V INDII BOL TRIKRÁT ZNIČENÝ - ALE SUJIT SA NEVZDÁVA

"Videl som zázraky, ktoré sa diali v Ježišovom mene a som svedkom toho ako Boh premenil životy mnohých ľudí. Mohol som doviesť 60 ľudí ku Kristovi v dedine, kde žijem."
Čítaj ďalej o JEHO KOSTOL V INDII BOL TRIKRÁT ZNIČENÝ - ALE SUJIT SA NEVZDÁVA »

Kvôli falošnému obvineniu z únosu a znásilnenia boli domy pakistanských kresťanov ničené davom

Pakistanská rodina hľadá spravodlivosť takmer dva mesiace potom, čo bol ich 22-ročný syn falošne obvinený z únosu 19-ročnej ženy, čo viedlo k rabovaniu a ničeniu kresťanských domov.
Čítaj ďalej o Kvôli falošnému obvineniu z únosu a znásilnenia boli domy pakistanských kresťanov ničené davom »

INDIA: DEVÄŤROČNÉ DIEVČA DOPLATILO NA SVOJU VIERU

Anjali Masih bola 5. augusta údajne znásilnená a zabitá v Gurdaspure, v krajine Punjab v Indii. Mala len deväť rokov.  Anjali sa hrala so svojimi priateľmi, keď ju traja muži nalákali, že jej dajú guave. Potom ju gang znásilnil a uškrtil s telefónnym drôtom.  Henrietta Blyth, riaditeľka Open Doors, povedala: "Tento ohavný útok na nevinné malé dievča kvôli jej...
Čítaj ďalej o INDIA: DEVÄŤROČNÉ DIEVČA DOPLATILO NA SVOJU VIERU »

Tisíce kresťanov v Bangladéši sú prenasledovaní kvôli pozemkom

Kresťanská menšina žije v neustálom strachu z nútených vyvlastňovaní. Asi 1500 kresťanov bolo vysídlených po spore o pozemky v Dinajpure. V Dhake katolícky muž naďalej platí účty za svoj dom, aj keď bol nelegálne obsadený moslimom. Podľa výpovede duchovného "vláda a vyvlastňovatelia nás považujú za slabých."
Čítaj ďalej o Tisíce kresťanov v Bangladéši sú prenasledovaní kvôli pozemkom »

VITAJTE V TAJNOM KOSTOLE V AFRICKOM ROHU

Bol pekný horúci deň ,keď Joy * ako pracovníčka Open Doors prišla na tajné zhromaždenie v kostole tak opatrne, aby ju nikto nesledoval. Hovorí: "Veriaci prišli jeden za druhým na tajné miesto. Vonku bolo veľmi teplo a vo vnútri to nebolo oveľa lepšie. "Hneď ako začalo naše stretnutie so skupinou, ktorá spievala Božie chvály, moja pokožka začala vzdorovať teplu a naskočila...
Čítaj ďalej o VITAJTE V TAJNOM KOSTOLE V AFRICKOM ROHU »

Kresťanskí konvertiti z Iránu boli prepadnutí davom

Moslimský dav zaútočil na skupinu kresťanov, ktorí sa modlili v gréckom utečeneckom tábore
Čítaj ďalej o Kresťanskí konvertiti z Iránu boli prepadnutí davom »

EGYPT: ZATKNUTÝ KVÔLI FĽAŠI S VODOU

Kresťania boli obťažovaní a prenasledovaní počas ramadánu
Čítaj ďalej o EGYPT: ZATKNUTÝ KVÔLI FĽAŠI S VODOU »

TAJNÁ VIERA SAUDSKEJ MATKY

'Ding.' Zvuk prichádzajúcej správy narúša ticho v kuchyni Nawal *. Práve pripravovala obed pre svoje malé deti. Je to správa z WhatsApp z neznámeho čísla. Len pár slov - povzbudivé posolstvo v arabčine. Ona vie, že je to posolstvo od jej kresťanského priateľa, čo jej dáva vedieť, že sa modlí za ňu. Nawal skloní hlavu, zatvorí oči na sekundu a zašepká "Amin", čo...
Čítaj ďalej o TAJNÁ VIERA SAUDSKEJ MATKY »

Sem ma Boh priviedol !

Raz v noci mal sen. Objavila sa mu svetelná postava a dala mu knihu so slovami: „Zober, syn môj, a čítaj, čo som pre teba urobil.“ Na knihe bol kríž. A postava mala rany na rukách a na nohách!
Čítaj ďalej o Sem ma Boh priviedol ! »

Čína smeruje k regulácii domácich cirkví s dočasnými povoleniami

Štátna správa pre náboženské záležitosti v Číne vydala 1. júna nariadenie, v ktorom vyzvala neregistrované cirkevné skupiny, aby požiadali o dočasné povolenia, ktoré sú obnoviteľné po troch rokoch. Podzemná cirkevná komunita sa obáva, že je to pokus štátu dostať ich pod vedenie štátom schválených organizácií, ale s konečným cieľom odstrániť ich.
Čítaj ďalej o Čína smeruje k regulácii domácich cirkví s dočasnými povoleniami »

OSOBY, KTORÉ PREŽILI BOMBOVÝ ÚTOK V INDONÉZII UKÁZALI SVOJU ODVAHU A ODPUSTENIE

Ak by bol váš kostol zbombardovaný v čase keď ste boli vnútri, chceli by ste sa vrátiť do jeho zrúcaniny? Práve tak sa rozhodli členovia letničnej cirkvi v Surabaya, len týždeň po zbombardovaní ich kostola islamskými extrémistami, pričom zomrelo osem ľudí a bolo mnoho zranených. Reverend Yonathan Budiarto, duchovný v kostole, povedal: "Nesmieme sa oddať strachu. Musíme...
Čítaj ďalej o OSOBY, KTORÉ PREŽILI BOMBOVÝ ÚTOK V INDONÉZII UKÁZALI SVOJU ODVAHU A ODPUSTENIE »

Irán: Matka a dcéra, ktoré chceli spáchať samovraždu, našli v Ježišovi nádej a uzdravenie

Padina vyrástla v Iráne.  Korán sa učila naspamäť už predtým ako začala chodiť do školy. Každodenne sa modlila svoje modlitby. "Nenávidela som kresťanov a  bola som šťastná pri zistení, že sú prenasledovaní. Vždy nám hovorili, že keď zabili jedného kresťana, získali jednosmerný lístok do neba, "povedala Hormozovi Shariatovi, prezidentovi Alive ministries v Iráne....
Čítaj ďalej o Irán: Matka a dcéra, ktoré chceli spáchať samovraždu, našli v Ježišovi nádej a uzdravenie »

NAPRIEK PRENASLEDOVANIU UZDRAVENIA VEDÚ ĽUDÍ V LAOSE K VIERE V KRISTA

Pracovníci Open Doors uvádzajú, že mnohí ľudia v Laose sa uzdravujú a prichádzajú ku Kristovi napriek tomu, že čelia prenasledovaniu.
Čítaj ďalej o NAPRIEK PRENASLEDOVANIU UZDRAVENIA VEDÚ ĽUDÍ V LAOSE K VIERE V KRISTA »

Ponorená vo svetle

Dejiny jedného obrátenia
Čítaj ďalej o Ponorená vo svetle »

INDIA: MLADÁ KRESŤANKA USMRTENÁ SVOJIM SNÚBENCOM

19-ročná kresťanka z pôvodnej hinduistickej rodiny bola zavraždená jej hinduistickým snúbencom, potom ako mu jej rodičia povedali, že musí rešpektovať jej kresťanskú vieru.
Čítaj ďalej o INDIA: MLADÁ KRESŤANKA USMRTENÁ SVOJIM SNÚBENCOM »

Pakistan: Kresťanka odmietla konvertovať a vydať sa, preto bola zapálená

Podľa informácií príbuzných pakistanská kresťanka z oblasti Sialkot zomrela v nedeľu v noci (22. apríla), potom ako ju moslim zapálil, pretože odmietla konvertovať na islam a vziať si ho.
Čítaj ďalej o Pakistan: Kresťanka odmietla konvertovať a vydať sa, preto bola zapálená »

Rozhodnutí odpustiť

Vipur z Indie Vipur* pochádza z hinduistickej rodiny a stal sa kresťanom potom ako bol uzdravený z ťažkej choroby pri modlitbách jedného kresťana. Následkom toho nechcela mať jeho rodina a jeho priatelia nič spoločné s ním. Avšak po určitom čase prijala kresťanstvo jeho žena, štyria bratia i ďalší ľudia. Vzniklo spoločenstvo, ktoré vzbudilo odpor...
Čítaj ďalej o Rozhodnutí odpustiť »

NALÁKANÁ, UNESENÁ A TAKMER PRINÚTENÁ PREJSŤ NA ISLAM

Kresťanská teenagerka, Romina *, bola unesená a držaná proti jej vôli islamským vodcom, ktorý ju chcel obrátiť na islam. Teraz Romina a jej rodina čelia hanbe z únosu.
Čítaj ďalej o NALÁKANÁ, UNESENÁ A TAKMER PRINÚTENÁ PREJSŤ NA ISLAM »

MOSLIMSKÝ VODCA Z UGANDY ČELÍ FATWE PO TOM, AKO VYŠLO NAJAVO, ŽE BOL TAJNÝM KRESŤANOM DESAŤ ROKOV

Husajn, 68-ročný šejk (moslimský vodca) z Ugandy, čelí fatwe (rozsudku smrti) po verejnom priznaní, že sa stal kresťanom. Držal svoju vieru tajne desať rokov.
Čítaj ďalej o MOSLIMSKÝ VODCA Z UGANDY ČELÍ FATWE PO TOM, AKO VYŠLO NAJAVO, ŽE BOL TAJNÝM KRESŤANOM DESAŤ ROKOV »

Saudská Arábia sa modernizuje, ale to bude znamenať väčšiu slobodu pre náboženské menšiny?

Politická situácia v prísne islamskom kráľovstve Saudskej Arábie sa mení a to rýchlo. Charizmatický korunný princ sa zdá byť odhodlaný modernizovať krajinu a dokonca hovorí o prechode na "miernejší" islam. Ale uľahčia zmeny, ktoré prebiehajú v Saudskej Arábii aj situáciu pre členov neislamských náboženstiev?
Čítaj ďalej o Saudská Arábia sa modernizuje, ale to bude znamenať väčšiu slobodu pre náboženské menšiny? »
Ukazujem 26 - 50 z 197 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 8