INTRO

Vitajte na stránkach Rómskeho duchovno-spoločenského strediska.

 

Nájdete tu informácie týkajúce sa Rómskeho duchovno - spoločenského strediska v Krížovej Vsi -  históriu vzniku, fotky, vídeá kázané slovo i piesne. Môžete nadobudnúť predstavu o tom, ako žijeme podľa viery, čo sa deje v spoločenstvách, aké akcie nás spájajú a mnoho iného.

V rómskom duchovno-spoločenskom stredisku:

  • Kňazi farnosti Spišská Belá vykonávajú  pastoračnú činnosť
  • Sväté omše obyčajne bývajú v UTOROK o 17:30 a v NEDEĽU o 16:30
  • Laickí dobrovoľníci vedú spoločenstvá
  • Prebiehajú biblické, formačné a evanjelizačné stretnutia
  • Majú priestor kapely, ružencové spoločenstvo a iné duchovné aktivity
  • sa konajú spoločenské, športové, voľnočasové a kultúrne podujatia

 

Tu nájdete správy z posledných udalostí, ktoré sa konali v našom centre

Zobrazenie všetných zdrojov

« Späť

Leto, ktoré obohatilo mnohých

Leto sme začali táborom animátorov z Krížovej Vsi a Veľkej Lomnici na Motyčkách pri Banskej Bystrici. Tento rok bolo pre nás povzbudením, že medzi nás prišli aj starší Rómovia, ktorí sa dobre dopĺňali s mládežou. Rozoberali sme tému, čo to znamená byť služobníkom v Novej Zmluve. Slovom nás sprevádzala misionárka Glória Gray z USA, redemptoristi o. Peter Slobodník a o. Jozef Mihok a náš kaplán o. Karol Križian. Bol to, čas kedy sme naozaj mohli ísť na hlbinu vo vzťahu s Bohom skrze Božie slovo, modlitbu a zdieľanie spoločenstva. V rámci tábora sme navštívili aj neďaleké mariánske pútnicke miesto Staré Hory. 

Ešte sme si nestačili ani vydýchnuť a už v našom centre začal denný tábor pre deti v predškolkom veku od 3 rokov. Týmto deťom sa od minulého roka venujú cez projekt Spišskej katolíckej charity traja sociálno-výchovní pracovníci Nízkoprahového centra a dobrovolníčka sestra Jana a je vidieť aké pokroky za tento rok učinili v rozvoji rôznych základných zručností. Tábor plný hier a tvorivých dielní, v ktorom nechýbala ani opekačka bol pre deti letnou odmenou.

Na prelome júla a augusta sme v centre mali denný tábor pre deti z 1. stupňa ZŠ. V rámci neho sa uskutočnil koncert rómskych gospelových skupín a tvorivé aktivity. Deti mali jeden deň výlet na Staroľubovniansky hrad a neďaleký skanzen, kde ich čakal bohatý program. Vďaka patrí aj starším chlapcom a dievčatám, ktorí sa zapojili do organizovania tábara a tak pomáhali animátorskému tímu.

V polovici augusta nás čakali pobytové tábory. Najprv išiel o. Karol s chlapcami do Važca. Tábor bol zameraný na formáciu chlapcov, ale nemohli na ňom chýbať ani hry, či výlet do ZOO v Spišskej Novej Vsi a do Vysokých Tatier. Chlapcov vystriedali vo Važci staršie dievčatá, ktoré si základe biblického príbehu o Ester uvedomovali hodnotu svojej ženskosti. Počas tábor si dievčatá pozreli skanzen slovenskej dediny v Pribyline a cez rôzne tvorivé dielne vytvárali rôzne šperky a ozdobné pozdravy.

Vďaka patrí všetkým, ktorý sa zapojili do organizovania týchto táborov ako aj ich účastníkom. Osobitne chceme poďakovať Úradu splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny, ktorý finančne podporil tento projekt. Vďaka tomu malo viac než 150 detí a mládeže z rómskych komunít v Krížovej Vsi a Veľkej Lomnici naozaj bohaté leto, počas ktorého sa nemuseli nudiť.

 

13437219
13437220

INTRO

Kto by sa nebál, Pane,
a neoslavoval tvoje meno?!
Veď ty jediný si Svätý;
prídu všetky národy
a budú sa ti klaňať,
lebo sa zjavili tvoje spravodlivé súdy."

Zjv 15, 4

 

Rómsky národ sa obracia k Bohu, spoznáva ho, klania sa mu.. Na týchto stránkach môžete nájsť pozitívne správy o tom, že Božia moc je veľká, že Božia láska mení srdcia ľudí.

Profile

Rómske duchovno-spoločenské stredisko v Krížovej Vsi

Popis:
Stránky venované pastoračnej činnosti a spoločenským udalostiam prebiehajúcim v Rómskom duchovno-spoločenskom stredisku v Krížovej Vsi.