« Späť

Zaži tajomstvo Veľkej noci!

Už 4. pôstne obdobie prichádzajú mládežnícke organizácie Domka a Laura so sériou každodenných pôstnych zamyslení pre mladých s názvom FortyForYou.

FortyForYouje projekt 40-tichkrátkych zamyslení, ktoré prinášajú možnosťčerpať z každodenného evanjelia a ponúkajú mladým o čosi hlbšie prežiť čas počas pôstneho obdobia.

Zaži tajomstvo Veľkej noci! je tohtoročným mottom, ktorým sa projekt nesie. Spolu s mladými chceme spoločne hľadať a prežiť to najväčšie tajomstvo, ktoré nám Ježiš dal, keď z lásky k nám priniesol obetu na kríži a po troch dňoch vstal z mŕtvych“, hovorí jedna z organizátoriek projektu.

Pôstne zamyslenia, ktoré píšu mladí dobrovoľníci, vychádzajú z evanjelia dňa a sú doplnené ilustráciou, krátkou osobnou modlitbou, zaujímavým bonusom či každodenným predsavzatím, ktoré ich povzbudzuje či už k vykonaniu dobrého skutku alebo  pre iných.

Cieľom projektu je pozvať mladých k inšpirujúcej a atraktívnej forme čítania a meditovania zo Svätého Písma a ponúknuť im možnosť, ako posilniť svoju prípravu počas pôstu a tak sa pripraviť na slávenie sviatkov Veľkej noci. Pôstne zamyslenia si môžete od 5. marca prečítať každý deň na facebookovej stránke FortyForYou.

Martina Homoláková

PR manažér

fortyforyou@gmail.com