Božie otcovstvo a satanov útok

Manželka mi potom rozprávala, ako asi pred dvoma týždňami prišiel Samko k nej do postele a hovoril o sne, ktorý ho vydesil. Padal do tmy a hoci volal na mamu, mama mu nepomohla. Manželka premýšľala, čo to môže znamenať a k čomu ju Boh volá.
Čítaj ďalej o Božie otcovstvo a satanov útok »

ŽIADAJ ZNAMENIA - GEDEONOV NÁVOD

Rozmýšľal som, o aký znak požiadam. Muselo to byť niečo, čo je vysoko nepravdepodobné. Keďže išlo o financie, rozmyslel som si, že takýto znak mi môže dať, ak mi zajtra pošle – rozmýšľal som koľko – 1.000 korún (okolo 100 eúr v týchto časoch). Dumal som, kto by mi mohol dať tieto peniaze a dokonca v takom krátkom časovom intervale... nie, nikto ma nenapadal a ani dôvod by nemali. Nie, to by musel byť jasný zásah Boží – jeho znamenie. Tak som sa modlil a v modlitbe som mu to odovzdal. Verím ti, Pane! Celý nasledujúci deň som žil v očakávaní. Ako keď má človek niečo krásne dostať. Darček na sviatok. Pozornosť od šéfa v práci. Nevesta snubný prsteň od milovaného. Kvety lásky na narodeniny. Deti zabalené tajomstvá rodičov pod Vianočný stromček. Rodičia úctu od detí. Objatie od toho, ktorý ho miluje. Bol som naplnený tichou radosťou, pokojom a istotou.
Čítaj ďalej o ŽIADAJ ZNAMENIA - GEDEONOV NÁVOD »

REFERENDUM: ÚPADOK SLOVENSKA.

Táto príležitosť sa už nemusí opakovať. Napr. Poliaci vyzbierali dosť podpisov a napriek tomu bolo referendum v parlamente zmarené. LGBT loby teraz môže povedať, že 79% je za registrované spolužitie ľudí rovnakého pohlavia, ALEBO IM TO JE ĽAHOSTAJNÉ. To je skoro to isté. Hrozné. Oni už majú pripravené ďalšie a ďalšie kroky: ide im o ovládnutie kontroly nad deťmi: aj cez sexuálnu výchovu v školách (3. otázka referenda). Práve tým "kresťanom", ktorí plebiscit odignorovali, sa môže v budúcnosti stať, že práve im deti odoberú/ vychovajú im z nich telesné bytosti bez ducha, lebo Boh môže od ich rodiny odtiahnuť ochrannú ruku.
Čítaj ďalej o REFERENDUM: ÚPADOK SLOVENSKA. »

NOVÁ KNIHA príbehov s Bohom

Ku koncu roka vyšla nová kniha príbehov s Bohom. Kniha o Bohu a jeho zásahoch do života človeka. Pre neveriacich i veriacich, ktorých pozýva ŽIŤ VO VIERE. Zažívať BOŽIU MOC vo svojom živote.
Čítaj ďalej o NOVÁ KNIHA príbehov s Bohom »

Dokáže Boh zmeniť zmýšľanie človeka?

Povzbudzovali sme ho s manželkou... ale nič. Nedal sa potešiť. Zostával vo svojej skepse. Mali sme pred sebou človeka, čo sa vzdal. Človeka bez nádeje. Bez elánu. Bez optimizmu. Deprimovaného. V depresii. Dalo sa to aj trochu pochopiť, lebo hodnotenie mal presne medzi trojkou a štvorkou a ten učiteľ mu bez skúšania dal naschvál horšiu. Priznám, nerozumiem takémuto druhu vychovávateľov, ktorí miesto povzbudenia žiaka prikloniac sa k lepšej známke – radšej ho deptajú. A bez možnosti opraviť si? Berú mu tak chuť sa učiť a možno aj celkovo žiť.
Čítaj ďalej o Dokáže Boh zmeniť zmýšľanie človeka? »

Požehnanie posuň ďalej

Boh sa mi prihovoril: Kam utekáš?! Odpovedám: "Nechcem jej dať peniaze. Sa možno len povaľuje a nechce pracovať." Lenže Pán na to: Ja som ťa požehnal, a kvôli mojej milosti si urobil túto skúšku a ty sa nemáš rozdeliť s týmto požehnaním?! Vráť sa.
Čítaj ďalej o Požehnanie posuň ďalej »

Občiansky preukaz s číslom 666

Len neskôr odo mňa na akomsi úrade chceli, aby som nadiktoval číslo svojho občianskeho preukazu... až potom mi to došlo. Diktujem, diktujem... až som sa v polovici zasekol: neverím vlastným očiam: bolo tam číslo 666. Pri preberaní preukazu som si vôbec nevšimol, že mi pridelili toto hrozné číslo. Môj občiansky mal číslo šelmy! Nosil som číslo 666 a ani som o tom nevedel.
Čítaj ďalej o Občiansky preukaz s číslom 666 »

+ BOJ V MYSLI - vzdať sa alebo uveriť?

Počas tohto stresového času sa v mojej mysli odohrával boj medzi dvoma postojmi: Zmier sa s tým, že ju niekto zobral (ukradol). Nikdy ju už neuvidíš! Nie je to zase až taká veľká strata, kúpiš si novú! Možno ťa chce Boh potrestať za tvoju nepozornosť alebo iné hriechy, ktorým máš viac než dosť. Alebo druhý postoj: Uver tomu, že Boh ti ju môže vrátiť späť. Že má silu ti ju vrátiť. Zrazu som počul Boha: Ver, že ja ti ju vrátim späť! Bojoval som v mysli s tou negatívnou myšlienkou... možno je to trest od Boha, mal by som sa pokoriť, prijať to...
Čítaj ďalej o + BOJ V MYSLI - vzdať sa alebo uveriť? »

Panna a Evin hriech – strom so štyrmi konármi

Vzdala sa zvedavosti a nepýtala sa seba alebo Boha viac, ako jej bolo povedané. Ako jej Boh dával poznať. Verila a po jednej skúške v Jeruzaleme, keď sa Ježiš stratil a ona sa spýtala „Čo si nám to urobil?“ sa už viac nikdy nevypytovala. Porovnajme si to s dnešným človekom pátrajúcim po internete a všelikade po poznaní, ktoré nedáva Boh, ale jeho Nepriateľ. Za tým je potom závislosť. Zvíťazila nad žiadostivosťou užívania, pretože sa vzdala každej radosti zmyslov. Telesnosť, Satanov nástroj, odsunula so Satanom pod svoju pätu, aby si z neho urobila schodík a priblížila sa k nebu. Nebo! Jej méta. Jej cieľ. Jej domov. Tam, kde je Boh. To bol jediný hlad Panny. Závislosť LEN na Bohu. Hlad, ktorý nebol pažravosťou, ale Bohom požehnanou nevyhnutnosťou, ktorý chce, aby sme vychutnávali jeho.
Čítaj ďalej o Panna a Evin hriech – strom so štyrmi konármi »

+ Pomocník, ktorý nesklame

Lenže kto pozná situáciu v Anglicku, vie, že anglickí vodiči sú síce veľmi ohľaduplní, ale pri stopovaní veľmi nedôverčiví a ak niekto skutočne zastane, je to veľká výnimka. No a keď má človek ešte aj nepojazdný bicykel... je nulová pravdepodobnosť, že bude úspešný. Situácia priamo ukážková: moje sily došli a tak som sa obrátil s dôverou na svojho nebeského Otca, zveril som mu svoju úbohú situáciu do jeho rúk: O piatej musím byť v Childswickame, prosím, zariaď to. Celý čas, ako som tlačil bicykel, som sa nachádzal v úžasnom pokoji, že Otec myslí na svoje dieťa a postará sa oňho. Modlil som sa.
Čítaj ďalej o + Pomocník, ktorý nesklame »

Buď závislý!

Dnes, ako i v minulosti, mnoho ľudí túži byť nezávislými. Napríklad nezávislí v rozhodovaní, nezávislí v konaní, nezávislí v určovaní toho, čo je pre nich dobré. Túžba po nezávislosti, niekto to aj nazýva „sloboda“, je zakorenená hlboko v človeku. Učenie New Age ti napríklad povie, že každý má svoju pravdu a objektívna pravda (norma) neexistuje; ide o to, dosiahnuť maximálnu slobodu a nakoniec to smeruje k tomu, že každý je boh alebo bohom pre seba – to je zbožštenie človeka.
Čítaj ďalej o Buď závislý! »

Prozreteľnosť Boha: Sedel na správnom mieste!

Celý deň pekne svietilo slniečko, deti videli rôzne veci a ukážky zásahov – poučili sa. Ale nakoniec ich predsa zlákal skákací hrad. A z neho sme išli, vtedy sme ešte netušili – na poslednú atrakciu, nafukovaciu šmykľavku. Jej systém je nasledovný: deti vylezú, vyškriabu sa hore, tam je ohradená plošina a potom sa kĺžu dole. Už na začiatku som bol trocha nespokojný, keď deti vyšli hore... nedovidel som na nich; nafukovačka bola skonštruovaná tak, že tú hornú plošinu nevidno priamo. Ale dospelí tam hore ísť nemohli. Stál som pod šmykľavkou, ktorá mohla mať výšku okolo 6 metrov a zrazu sa spoza nej ozval hrozný plač dieťaťa.
Čítaj ďalej o Prozreteľnosť Boha: Sedel na správnom mieste! »

Desať stĺpov chrámu tvojej duše

Dnešnému človeku, ohlúpenému reklamou, televízorom a jeho bulvárnym obsahom (mocný to boh!), kvantami ak už nie duši nebezpečných tak určite zbytočných informácií na internete, diktátom módy, politikmi hľadajúcimi svoj prospech a kultom tela, musí ZNOVU zaznieť očistný, priamy, svätý hlas Pána, ktorý hovorí JASNE aj dnes ako včera i naveky.
Čítaj ďalej o Desať stĺpov chrámu tvojej duše »

Používaš moc, čo ti dáva Ježiš?

Raz som opäť išiel spať s dcérkou ja, pretože manželka Evka bola na liečení v Podunajských Biskupiciach (ťažkosti s pľúcami) a Sárka ako obvykle pred spaním vypila skoro celú fľašu kakaa. Horšie bolo, že začala čkať. Aj by už spala, ale čkanie ju znova a znova prebúdzalo. Na výzvy, aby dopila fľašu a tak ho zahnala, nereagovala, piť už nechcela. A tak keď zastaviť čkanie nešlo prirodzenou cestou, povedal som si, že pôjde nadprirodzenou.
Čítaj ďalej o Používaš moc, čo ti dáva Ježiš? »

Zázraky, ktoré sme zažili počas svadby

Stav sa stále zhoršoval, ale s Evkou žili sme v takej základnej istote, že Pán sa na tejto záležitosti chce osláviť. Ešte v piatok ako zanášala zákusky do hotela, kde mala byť svadobná hostina, krívala a v kolene cítila ostrú bolesť v závislosti na tom, ako dlho ho zaťažovala. V piatok, deň pred svadbou vrcholil modlitbový zápas
Čítaj ďalej o Zázraky, ktoré sme zažili počas svadby »

Dva zákony

Vo svete, v ktorom žiješ, panujú dva zákony: zákon Ducha a zákon hriechu. A jeden „zákon“ nad tým: že sa musíš podriadiť buď jednému, alebo druhému. Tretia cesta neexistuje. Buď si zvolím, že sa budem podriaďovať Duchu, alebo si ani túto otázku nepoložím a budem žiť podľa prirodzenosti tela a automaticky mi vyjde druhý zákon. Je tam „musím“ a „chcem“: Alebo sa chcem (slobodne) podriadiť Duchu, alebo sa musím (prinútený telom, Zlým a svetom) podriadiť zákonu hriechu.
Čítaj ďalej o Dva zákony »

Pôst a jeho nesmierna hodnota

Po niekoľkých ďalších mesiacoch mi obvodná lekárka opäť brala krv. Keď som prišla po výsledky, zahľadela sa do krvných testov a zostala v začudovaní na ne civieť. A tak sa jej pýtam: „Je tam nejaký problém? Je všetko v poriadku?“ Ona: „Áno, áno... len sa pozerám na cholesterol, ktorý máte. Viete, taký nízky cholesterol som videla iba v literatúre! To je obdivuhodné a neuveriteľné!“ Chvála ti, Ježiš!
Čítaj ďalej o Pôst a jeho nesmierna hodnota »

Odpoveď Ateistovi

Už tu sa, Ateista, začínaš mýliť. Navádzaš totiž myšlienku, akoby existovalo viacero bohov na jednej úrovni. Existuje totiž len jeden Boh, to ti musí byť jasné. Ukážem ti to napríklad na tejto logickej úvahe: Atribút Boha je, že on tvorí/stvorí. Potom by jeden boh tvoril druhých bohov? A všetci majú atribúty všemocnosti? Boh1 by stvoril boha2 a ten boha3... atď? Kto by stvoril ostatných bohov? To sa vylučuje. Uvažuj. Boh je ten, čo stvorí, ale nie je stvorený. Ďalej: Boh musí byť absolútne Dobro. A boh2 by bolo lepšie dobro od Dobra? Alebo boh5 by bol horší od boha1? Pravda je táto: je jeden Boh a „tí ostatní“ to sú v Pravde modly.
Čítaj ďalej o Odpoveď Ateistovi »

Boj o dušu: vždy máš dve cesty

Nie. Napokon mi Duch ukázal, že by to bola zrada Krista, ktorému som vtedy na začiatku musel len veriť, že ma chce mať v komunite, aby ma vyučoval a obdaril. Že on ma sem doviedol, lebo má so mnou svoj plán. Bola to skúška. Keď som na konci augusta odchádzal z HODu, vedel som už celkom jasne, čo to na začiatku bolo: pokušenie Zlého, ktorý chcel zabrániť Božiemu požehnaniu do môjho života. A ja som mal v rukách voľbu.
Čítaj ďalej o Boj o dušu: vždy máš dve cesty »

Modli sa stále, lebo nemusíš mať čas

Už predtým som ohýbal železné prúty do iných vencov, ale teraz som tam chcel dať osobitne hrubý roxor, lebo musel vydržať viac. Keď som ho za pomoci manželky ohol, zistil som, že v rohoch som ho neohol v rovine. A tak som ju požiadal, aby sa postavila na jeden koniec prúta a ja som druhý chcel vytočiť do opačnej strany, aby som ho dostal do roviny. S vypätím síl som ho napružil a chcel sa naň postaviť nohami. Ale to bolo aj všetko, „čo som chcel“. Viac som si už uvedomiť nedokázal. Železný prút sa mi totiž vyšmykol z ruky a v stotine sekundy smeroval k tvári.
Čítaj ďalej o Modli sa stále, lebo nemusíš mať čas »

Život v Božom požehnaní

Čo je potrebné, aby človek žil v Božom požehnaní? Koľkí dnes túžia po šťastí... A zatiaľ Pravda je tá, že šťastie je LEN VEDĽAJŠÍ PRODUKT LÁSKY. Takže kto nemiluje - NEMôŽE byť šťastný. Najprv treba ľudí motivovať milovať. To sa dá v skutku naučiť iba od Milujúceho. Od toho, kto je Láska. Len Láska. Až Láska: Ak si na FB, chcel by som ťa poprosiť, či by si nespropagoval stránku www.facebook.com/jezis.pomaha.spkovac (ďakujem, brat, sestra, nech je Pán oslávený).
Čítaj ďalej o Život v Božom požehnaní »

Najmocnejšie MENO

Obzrel som sa ponad plece, lebo sa mi zdalo, že za mnou fučí čosi veľké. To vari nie! Nie, nie! Za mnou s námahou brzdil veľký kamión s prívesom. V zlomku sekundy som si uvedomil, že na tej úzkej ceste musím skončiť pod jeho kolesami. Znamená to smrť! Smrť! V tom okamihu som zo seba dostal iba dve slová, ktoré som s vierou na záchranu vykríkol do dusivého fučania bŕzd kamiónu...
Čítaj ďalej o Najmocnejšie MENO »

Komu sa klaniaš?

Sme ti takí vďační! Dnes sme tu, aby sme sa ti poďakovali, že v našich životoch môže byť pokoj, odpustenie, zmierenie s Bohom a že máme v tebe budúcnosť, máme nádej, máme istotu spásy, že sa môžeme tešiť z nového života. V tebe je celá naša budúcnosť. Všetky svoje nádeje vkladáme do teba. Ty si naša budúcnosť. Ty si naša istota. Naše srdcia sú naplnené vďačnosťou. Ďakujeme ti, Pane.
Čítaj ďalej o Komu sa klaniaš? »

Sme Božie deti

Otec sa stará o svoje deti. Pozrite sa na nebeské vtáky: nesejú, ani nežnú, ani do stodôl nezhromažďujú, a váš nebeský Otec ich živí. Nie ste vy oveľa viac ako ony?(Mt 6:26) Jedine nedôvera a konanie vo vlastnej sile mu môžu znemožniť starať sa o svoje deti. Často však jeho deti sa skôr spoľahnú na svoje sily a na Otca-Pomocníka nepomyslia, alebo si nevedia predstaviť, ako by im mohol pomôcť. Stará sa o tých najbiednejších; im je osobitne otcom. Žalm 68:6 hovorí: Plesajte pred ním, on je otec sirôt a záchranca vdov, on je Boh vo svojom svätom príbytku.
Čítaj ďalej o Sme Božie deti »

Počúvaj hlas Ducha

Ale v stredu som mal ešte zaviesť dcérku Sárku Máriu na plavecký tréning a keďže sme ešte nemali vybavené nové značky, išiel som starým autom, ktoré však už malo budúceho majiteľa iného. Z hlavnej, veľmi širokej cesty, treba odbočiť doprava na vedľajšiu. Obyčajne tadiaľ nechodievam, ale teraz som išiel. Nič zlého som neočakával. Zapol som smerovku doprava a trocha som si to išiel nadbehnúť k stredovej čiare, aby sa mi lepšie zatáčalo. Obyčajne sa vodič nepozerá do zrkadiel, keď odbočuje z hlavnej doprava, lebo sa teoreticky nič nemôže stať. Nikto nikomu cestu nekríži. Pred stočením volantu doprava som však počul vnútorne hlas Ducha Svätého.
Čítaj ďalej o Počúvaj hlas Ducha »
Ukazujem 1 - 25 z 31 výsledkov.
Položiek na stránku 25
z 2