Blogy

« Späť

Klamstvo na FACEBOOKU

Možno som tendenčne zatažený proti facebooku, preto si všímam negatíva tejto sociálnej siete. Nech si vážený čitateľ urobí vlastný názor na vec, s ktorou som sa stretol.

 

Zaiste mnohí poznáte pátra Kodeta, českého katolíckeho kňaza a exorcistu. Je o ňom známe, že vedie hlboký duchovný život, horlivo slúži v kňazskej službe, vedie prednášky a duchovné cvičenia. Vyhľadávajú ho ľudia, ktorí potrebujú radu, modlitbu, povzbudenie.

Je zaujímavé, že popri tomto všetkom tento páter stíha komunikovať s tisíckami ľudí na facebooku. Dáva rady, usmernenia a povzbudenia ráno na obed alebo aj neskoro v noci. A to aj vtedy, keď slúži sv. omšu, je v zahraničí alebo dáva duchovné cvičenia.

 

Je to ZÁZRAK!!! nemyslíte??  BILOKÁCIA. 

 

ALE nie.. nie je to zázrak ale obyčajný PODVOD. Podvod, proti ktorému tento človek nedokáže nič urobiť. Niekto sa úplne drzo a bezcharakterne vydáva za pátra Kodeta. A ľudia sa so svojimi problémami zdôverujú niekomu úplne neznámemu. Ak tento človek je tak bezcharakterný, že sa podvodne vydáva za pátra Kodeta, je tu predpoklad, že zneužije to, s čím sa mu ľudia zdôverujú. O nekompetentných radách a duchovných škodách nehovoriac. 

Možno by bolo dobre na tento problém upozorniť aj cez FB.

Prosím o modlitbovú podporu pre tohto kňaza, ktorý je veľmi dobrým nástrojom v Božích rukách.

Komentáre
Prihláste sa pre pridanie komentára
Je naozaj nebezpečné takto sa zahrávať s tzv. "zmenou identity". V podstate sa dá takýmto spôsobom vytvoriť virtuálny človek, ktorý môže dosť negatívne zasiahnuť do života tých, ktorí sa s dôverou v čase veľkého zápasu obrátia na niekoho s prosbou o pomoc. Nemajú ani tušenie, že sa obracajú na niekoho, kto niekomu známemu "ukradol identitu". Ak je to naozaj tak, je potrebné, aby sme upozornili na takúto stránku a požiadali FB o jej zablokovanie skôr ako dokáže niekomu naozaj ublížiť. Má s tým niekto z Vás konkrétnu skúsenosť. Vieme so 100% istotou, že došlo k takejto krádeži identity?
Odoslané 30.5.2011 9:45.
Štefan, máte overené informácie?
Hľadala som profil pátra Kodeta na Facebooku a nemôžem ho nikde nájsť... Ak sa niekto podvodne vydáva za niekoho kým nie je, môžem to nahlásiť na FB a oni mu zrušia konto.
Druhá možnosť je aj to, že napr. aj o. arcibiskup R. Bezák má na FB konto, ktoré nespravuje osobne on sám, ale ľudia, ktorý sú mu blízki a ktorých na to poveril. V kontaktných informáciách je to aj uvedené. A tiež sa môže stať, že tam pribúdajú statusy, keď akurát birmuje, ale je to v poriadku.
Odoslané 30.5.2011 10:03.
Asi to už na FB odstránili. Tiež som to nevedel nájsť.
Odoslané 30.5.2011 11:38.
Jarmila Semanová
Ďakujem Ti, Mirka, za Tvoju angažovanosť. Si zlatá. Prosím, dotiahni to do konca, ak môžeš. Vlastný účet na FB som už dávnejšie zrušila.
Odoslané 30.5.2011 11:41 ako reakcia na Miriam Kuzarova.
Jarmila Semanová
Otec Štefan,

myslím, že Vám veľmi dobre rozumiem, prečo nie ste na FB. Som tiež z tých ľudí, čo nemajú na to žalúdok. Po pár týždňoch registrácie na FB som sa parádne popálila a teraz už iba moje dospelé deti varujem ... no oni to vidia inak ... že vraj je problém v tom, že na FB nesmiem nikomu nič veriť ... nebrať veci tak, ako sa napíšu. No toto fakt tiež nemusím.
Odoslané 30.5.2011 11:49.
akurat zistujem podrobnejsie informacie.. prosim o trpezlivost.
Odoslané 30.5.2011 13:43 ako reakcia na Robert Krett.
Informacie uvede v tomto blogu som tu uviedol po rozhovore s jednym velmi serioznym clovekom, ktory patra Kodeta osobne pozna a on mu o tom hovoril. Je vylúčené, aby páter Kodet niekoho poveril, keďže túto situáciu považuje za problém, do ktorého nemôže zasiahnut. V prípade poverenia by bola situácia úplne iná. Idem sa o toto este pozaujimat.
Odoslané 30.5.2011 13:47 ako reakcia na Miriam Kuzarova.
Zdravim vospolok,

bol som tento rok na duchovnej obnove s otcom Vojtechom Kodetom, vo Flueli-Ranft (pochadza odtial znamy svatec Bruder Nikolaus), vo Svajciarsku a okrem ineho dosla raz vecer rec aj na Facebook. Otec Vojtech sa ponosoval, ako ho "cituju" kadetade, vymyslene, ci uz v bulvarnej tlaci AHA (dokonca s fotkou a hrozostrasnymi pribehmi, ako vyhana diablov a visi mu velky kriz na krku a ako kracali po tmavych schodoch.. - same hovadiny pravdaze) alebo na Facebooku, kde nema ani len konto. Preveril som to a nasiel som skutocne niekolko tisic clenu stranku s jeho fotkou a menom, a hlavny tvorca tejto skupiny, sa tituloval jeho fotografiou a menom. Vysledok: ludia veselo pisali "otcovi Kodetovi" a dotycny dobrak na to promptne reagoval. Este aj ja by som tomu bol uveril, kedze predsa len, foto a meno pod dotycnym spravi svoje.

Zacal som vec presetrovat a zistil som okrem ineho, ze na FB je KOPA (!) ludi, celosvetovo, co sa celkom marne pokusa dovolat spravodlivosti, ked im dakto ukradne identitu. Pisala tam napr. jedna mamicka 14-rocnej dievciny, ze jej dakto z jej FB-fotiek vykopiroval rodinne foto s jej dcerkou a zalozil jej "vlastny" profil, vcetne oslovenia znamych jej mamy, cize vznikla cela skupina okolo toho, relani ludia, co komunikovali a vymienali si sukromne spravicky a fotky, no ibaze ta dievcina to nebola, ale daky uchylak. FB s tym NIC NESPRAVIL - mozete si to najst, je to na supporte FB.

Takze som dotycnu skupinu "Kodet" zacal rusit prispevkami, ze je to vrchol, ked si nevypytaju povolenie otca Vojtecha. Vznikol tam paradny chaos z toho :-).. Niektori horlivci zrazu precitli zo sladkej romantiky a zacala tam prestrelka na moju hlavu, az som sa odtial odhlasil, pretoze po niekolkych desiatkach hodin resersovania, argumentovania a spatnej palby, som na to nemal cas ani nervy. Lenze: skupina pred niekolkymi tyzdnami zjavne zanikla! Takze sa zrejme dakto prebudil, ze otec Vojtech si skutocne dotycny fan-klub neobjednal. Ak sa to zda niekomu prilis silny tabak: pouzite Google, este je to cerstve, v cachi sa to da najst, prave som pozeral.

Ak daco publikujete/nahravate, treba si VYPYTAT POVOLENIE - prevadzkujem portal pre zahranicnych Slovakov vo Svajciarsku, uz vyse 10 rokov, www.slovaci.ch, chodi nam mesacne 20-30k ludi online (nie page-hit, ale realny surferi), takze viem velmi dobre, o com to je. Duchovnu obnovu otca Vojtecha som nafotil a nahral na iPhone, poprosil ho o suhlas publikovat to, nastrihal som prednasky do MP3 a ulozil ku nam na web - vrele odporucam, najdete to vo fotoalbumoch na nasom webe, v popise albumu je link na MP3-ky.

Vsetko dobre prajem a srdecne zdravim spod Alp,
Andy
Odoslané 30.5.2011 19:13.
Robo, neboli sme my cirou nahodou na dakom stretku detskom kedysi volakde spolu :-)? Zeby s Palom Kosseyom? Si mi daky povedomi :o)!
Odoslané 30.5.2011 19:20 ako reakcia na Robert Krett.
Perfektný príspevok. Vďaka ti Andrej.
Odoslané 30.5.2011 22:41 ako reakcia na Andrej Macko.
Je to dôvod, prečo som z facebooku odišla- podľa rád mojich sestričiek tuná sa mi to podarilo aspoň dočasne, totálny odchod trénujem.
Ďakujem za toto upozornenie, lebo som mala veľkú chuť napísať pátrovi Kodetovi.
Tie zámeny identioty sú časté. Napríklad, určité obdobie facebook pozýval v mojom mene(!!!!!) pripojiť sa k FB, a dokonca zašli tak ďaleko, že aj otcov biskupov. Všetkých troch! Plakala som, hanbila som sa, nedokázala som to vysvetliť. Dvom z nich som bola študentkou na teológii, dôverovali mi. Napokon mi sused otvoril prístup k rôznym informáciám, ktoré o mne majú. Nuž, "štb šuviks!" .
Povedal, že moja hlúposť spočíva v tom, že som dala do profilu priveľa údajov....Nik ma predtým nepoučil. Takže kto dá iba meno a napr. vymyslené zamestnanie alebo adresu, nie je ohrozený. Žasla som nad jedným.....odkiaľ sa vybrali citáty z referátov, ktoré som predniesla na synode!!! Nuž prestala som tam chodiť, Tým sa však informácie nestratili, dôveryhodným som dala mail-adresu a skype, ale vposlednej dobe je údajne aj skype prepojený na facebook. Preto mám radšej "písmenká" ako hovory. Internet je fantastický, že nás zbližuje, ale všetkosa dá zneužiť. Lenýe škodaplakať nad rozliatym mliekom.....
Odoslané 13.2.2012 18:49.